Zenit Kazań siódmy raz z rzędu nie stracił seta. Bartosz Bednorz powraca do formy sprzed choroby

Po raz siódmy z rzędu Zenit Kazań nie stracił nawet seta, pokonując przed własną publicznością Biełogorie Biełgorod w meczu 10. kolejki rosyjskiej Superligi. Do formy sprzed choroby powraca Bartosz Bednorz, zdobywca 16 punktów.

Jakub Fordon
Po weekendzie przerwy do gry powróciła rosyjska Superliga. Zenit Kazań po bezproblemowym awansie do 1/8 finału Pucharu CEV przed własną publicznością gościł drużynę Biełogorie Biełgorod.

Zespół Bartosza Bednorza po raz siódmy z rzędu nie stracił nawet seta. W trzeciej partii goście mieli na to trzy okazje, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Po grze na przewagi Zenit Kazań ostatecznie zamknął spotkanie.

Najlepszymi zawodnikami meczu byli Bartosz Bednorz i Dmitrij Wołkow - obaj zdobyli po 16 punktów, ponadto wykazując się identyczną skutecznością. Zarówno Polak jak i Rosjanin skończyli 14 z 23 ataków. Były zawodnik Leo Shoes Modena na swoim koncie zapisał również asa serwisowego oraz blok.

W tabeli rosyjskiej Superligi nie doszło do żadnych zmian w czołówce, Zenit Kazań w dalszym ciągu utrzymuje jeden punkt przewagi nad Lokomotiw Nowosybirsk. Dynamo Moskwa pomimo zwycięstwa dopiero po tie-breaku z Jugra Samotłor Niżniewartowsk utrzymało trzecią pozycję.

Już 25 grudnia Zenit Kazań rozegra kolejne spotkanie, tym razem w ramach Pucharu Rosji. Ich półfinałowym rywalem będzie wicelider rosyjskiej Superligi, Lokomotiw Nowosybirsk.

Wyniki 10. kolejki Superligi:

Jenisej Krasnojarsk - Neftjanik Orenburg 3:0 (25:17, 25:19, 25:15)

Dynamo LO - Gazprom-Jugra Surgut 3:1 (24:26, 25:21, 25:19, 25:12)

Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Dynamo Moskwa 2:3 (25:20, 26:24, 20:25, 17:25, 16:18)

Ural Ufa - Lokomotiw Nowosybirsk 0:3 (19:25, 18:25, 27:29)

Gubernija Niżny Nowogród - Zenit Sankt Petersburg 0:3 (16:25, 22:25, 20:25)

Fakieł Nowy Urengoj - Kuzbass Kemerowo 1:3 (25:21, 16:25, 17:25, 22:25)

Zenit Kazań - Biełogorie Biełgorod 3:0 (25:15, 25:12, 28:26)