• 25 : 20
  • 27 : 25
  • 25 : 15

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne relacje live w WP Sportowe Fakty.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle potwierdziła swoją dominację na krajowym podwórku. Jastrzębski Węgiel po przegranym drugim secie, nie postawił argumentów w trzecim.

Co za wykończenie meczu! Śliwka serwuje asa i ZAKSA z Pucharem Polski 2021!

Szymura też powstrzymany blokiem. Meczowa na miare pucharu!

Rozstrzelali się kędzierzynianie na skrzydłach. Już tylko dwa punkty dzielą ich od kolejnego trofeum.

Końcówka wydaje się dla ZAKSY formalnością. Louati efektownie powstrzymany blokiem.

Al Hachdadi tym razem uderzył tak mocno, że przełamał ręce blokujących.

"Monster block" w wykonaniu Śliwki. Al Hachdadi efektownie zatrzymany w pojedynkę.

A jednak racja przy Kaczmarku. Piłka zahaczyła o linię.

Szymura atakuje a piłka minimalnie ląduje na aucie.

Znów jastrzębianie mieli wszystko w swoich rękach, ale popełnili błąd. Louati nieczysto rozegrał.

Grbić prosi o czas.

Al Hachdadi znów udanie kiwa. W tym secie wychodzi mu to o wiele lepiej od mocnego zbicia.

Al Hachdadi wykorzystuje kontrę.

Śliwka bije po rękach potrójnego bloku. Coraz częściej kędzierzynianie cieszą się z akcji w stronę ekipy z Jastrzębia.

Jastrzębianie także korzystają z bloku. Szymura w parze z Gladyrem powstrzymuje Kaczmarka.

Śliwka i Smith stopują Al Hachdadiego.

Semeniuk mocno po skosie.

Louati wysoko nad rękami blokującego Toniuttiego.

Rozregulował się Al Hachdadi. Atakuje po aucie.

Louati bije mocno obok rąk Kaczmarka.

Pięć punktów przewagi ZAKSY. Gardini prosi o czas.

Smith wyblokowuje Wiśniewskiego na środku, a Semeniuk kończy kontrę przy okazji uszkadzając nieco stopę Kampy.

Al Hachdadi głośnym okrzykiem wystraszył defensywę ZAKSY.

Zła akcja JW, ale głównie w wykonaniu Kampy. Najpierw bardzo mocno wrzucił w siatkę Szymurę, a później nie dociągnął piłki Al Hachdadiemu.

Śliwka bez problemu radzi sobie z pojedynczym blokiem Szymury.

Mocne uderzenie Wiśniewskiego. Kochanowski założył, że będzie atakować w drugą stronę.

Kaczmarek bije nad rękami blokujących.

Al Hachdadi mija podwójny blok kędzierzynian.

Zepsute zagrywki po obu stronach siatki.

Szybkie rozegranie do Smitha i kolejny punkt dla ZAKSY.

Przerwa wybiła Kaczmarka z uderzenia.

Czas dla Jastrzębskiego Węgla.

Przebijanka na siatce wygrana przez ZAKSĘ. Gladyr miał za niską piłkę i zaatakował w siatkę.

Dobra zagrywka Kaczmarka i udana kontra Semeniuka.

Kolejna akcja i Louati zablokowany. Jak będzie kończył co trzecią piłkę, to jastrzębianie są w opałach w tym secie.

Szymura serwuje i jest przechodząca, ale Louati bije w aut bez bloku.

Poteżne wykończenie Louatiego.

Tym razem pierwszy punkt seta należy do ZAKSY. W roli głównej Śliwka.

Al Hachdadi zgaszony blokiem! Nerwowa końcówka, a ZAKSA cieszy się jakby już wygrała Puchar.

Kaczmarek i kolejna setowa dla ZAKSY.

Blok aut Al Hachdadiego. Gramy dalej.

Jastrzębie znów nie wykorzystało swoich szans, a gry takową dostał Kaczmarek, wykończył piłkę jak rasowy kiler.

Wiśniewski wyrównuje.

Gladyr psuje i pierwsza setowa dla ZAKSY.

Szymura rehabilituje się w kolejnej akcji i wykańcza sytuacyjną.

Wszyscy w hali wstrzymali oddech bo Jastrzębie miało przechodzącą po serwisie Louatiego, ale Szymura fatalnie to rozegrał i nabił się na blok.

Czas dla ZAKSY.

Kolejny efektowny blok. Kaczmarek powstrzymany.

"Monster block" na Śliwce. Przyjmujący uderzył mocno przed siebie i nie przebił się przez jastrzębską ścianę.

Czas pomógł JW. Kaczmarek zepsuł zagrywkę.

Czas dla Gardiniego.

Louati zablokowany i to przez rodaka, Toniuttiego. Przełamanie dla ZAKSY.

Semeniuk nie mocno, a sprytem potraktował rywali.

Wiśniewski odbił się jak od ściany, ale piłkę jastrzębianie mieli dalej w grze. Louati widząc równie wysoki blok kędzierzynian co u kolegi, wybił piłkę wykorzystując ręce rywala.

Kochanowski długo nie czekał z odpowiedzią dla rywali. Posyła jeszcze mocniejszy serwis niż wcześniej i Popiwczak znów sobie nie radzi.

Znów ZAKSA nabrała się na sztuczkę Szymury w zagrywce. Defensywna trójka ustawiła się daleko na 8 metrze, a piłka wpadła im w sam środek boiska.

Szymura przełamuje ręce blokujących.

Śliwka udanie z pipe'a.

Jastrzębianie nie wykorzystują swoich szans w kontrach. Z kolei Kaczmarek popisał się oglądem sytuacji i kiwnął w sam środek boiska rywali.

Gladyr górą w pojedynku 1:1 z Kochanowskim.

Kaczmarek obija podwójny blok jastrzębian.

Pojedynczy blok Śliwki nie zrobił wrażenia na Louatim. Skuteczne zbicie Francuza.

To był as! Semeniuk wyrównuje stan rywalizacji.

Teraz już piłka miała iść do Smitha, a widać to było w samym pewnym zbiciu.

Smith ewidentnie przejął piłkę idącą do Semeniuka na skrzydło, lecz zapunktował.

Wiśniewski odpowiada tym samym. As serwisowy środkowego.

Kochanowski serwuje 104 km/h i Popiwczak przyjmuje, lecz piłka wpada w sufit.

Potężne zbicie Szymury z lewego skrzydła.

Kochanowski stopuje efektownie Wiśniewskiego na środku siatki.

Śliwka siłę zamienił na spryt. Udana kiwka na lewej flance.

Kaczmarek rzadko atakuje na czysto. Teraz niewiele brakowało a Kampa utrzymałby piłkę po jego ataku.

Szymura atakuje, a Kaczmarek nieudanie broni barkiem.

Toniutti kiwa z drugiej piłki, czym całkowicie zaskakuje defensywę rywali.

Al Hachdadi wygrał przepychankę na siatce ze Śliwką.

Dla odmiany Semeniuk bije po skosie, jednak równie skutecznie.

W odróżnieniu do poprzedniej partii sporo mamy błędów na zagrywce.

Udany przerzut Toniuttiego do Semeniuka. Przyjmujący bije po prostej w niestrzeżoną strefę.

Szymura udanie kończy z pipe'a.

Semeniuk atakuje, a Popiwczakowi nie udaje się utrzymać piłki w grze.

Wiśniewski znajduje dziurę w bloku Semeniuka i Kochanowskiego.

Śliwka powstrzymany blokiem.

Drugiego seta otwiera Al Hachdadi skutecznym atakiem z prawego skrzydła.

Ani Louati, ani Gladyr nie mogli się przebić przez blok. W pierwszej możliwej kontrze ZAKSY Smith uruchomiony na środku. Kędzierzynianie wychodzą na prowadzenie.

Jednak akcja nie pozostaje bez echa. Zrobiło się zamieszanie przy stoliku sędziowskim, a pierwsze skrzypce odgrywał Gardini.

Bucki atakuje w aut i daje piłkę setową dla ZAKSY.

Blok aut Buckiego.

Szybka akcja przez skrzydło ZAKSY. Kończył Śliwka.

Szymura zaskoczył defensywę ZAKSY skrótem w serwisie.

Czas dla Grbicia.

Podwójna zmiana w ekipie Jastrzębskiego. Na boisku jest już Tervaporti i Bucki.

Kończy Kaczmarek.

JW powoli odbudowuje się po wcześniejszej serii. Zatorski broni klatką piersiową, a w kolejnej kontrze atakuje blok aut Szymura.

Kampa pokazuje całą gamę zagrań na środku siatki. Teraz w roli głównej Louati z pipe'a.

Wiśniewski pilnuje Smitha na środku, jednak ten sobie radzi.

Szymura najpierw przyjmuje, a później atakuje i seria ZAKSY przerwana.

Semeniuk nieco zwolnił rękę po przerwie co pozwoliło wyprowadzić akcję JW, a w niej Al Hachdadi atakuje w aut.

Gardini prosi o drugi czas.

Kolejny as serwisowy ZAKSY. Dokłada od siebie Semeniuk.

Gladyr mocno skręca w prawo atakiem.

Efektownie bije Szymura, ale przechodzi przy tym linię trzeciego metra.

Ależ zagrywka Kaczmarka. Położyła na łopatki zarówno Louatiego jak i Popiwczaka.

Kochanowski ustrzelił Gladyra w obronie.

Louati pilnuje aby wynik znów nie odjechał JW.

Tym razem Zatorski podwoił się w przyjęciu i piłkę kędzierzynianie mieli w górze. Skończył na potrójnym bloku Kaczmarek.

I kolejna zagrywka Szymury nie do odebrania. Przyjmujący remisuje wynik.

Szymura serwuje asa.

Potężny atak Wiśniewskiego na środku siatki.

Śliwka cwanie na siatce. Wpycha piłkę za kołnierz blokujących rywali.

Śliwka blok aut.

Kędzierzynianie otwierają prostą Al Hachdadiemu, jednak ten bije idealnie po linii.

ZAKSA się rozpędza, Smith serwuje asa.

Smith serwuje i Kochanowski ma przechodzącą w górze, którą bezwględnie wykorzystuje.

Śliwka kiwa, ale sędzia wcześniej odgwizduje dotknięcie siatki u Gladyra.

Śliwka atakuje z pipe'a, a Louati nie utrzymuje piłki w grze.

Al Hachdadi w bliźniaczej akcji.

Kaczmarek wykorzystuje wysoki blok jastrzębian.

Potężne zbicie Al Hachdadiego.

Louati uderza w kolejnej akcji w aut i mamy już remis.

Śliwka przyjmuje na drugą stronę serwis Wiśniewskiego, a przechodzącą wykańcza Louati.

Znów środek i Wiśniewski w akcji.

Kaczmarek chciał przechytrzyć rywali i wyrzucić piłkę daleko w aut po ich rękach. Owa sztuka mu się nie udała, ale Louati wpadł w siatkę.

JW po raz kolejny korzysta ze środka. Tym razem uderzenie z pipe'a Louatiego.

W kolejnej próbie Kaczmarek znajduje dziurę w bloku.

Pierwsza akcja od razu pokazuje jak ważną rolę w dzisiejszym meczu będzie odgrywał blok. Zarówno prawe skrzydło jastrzębian, jak i kędzierzynian powstrzymane. Dopiero Wiśniewski kończy.

Jako pierwsi piłkę do gry będą wprowadzać jastrzębianie. Zaczynamy!

Wyjściowe składy:

Grupa Azoty ZAKSA: Smith, Śliwka, Kaczmarek, Toniutti, Kaczmarek, Semeniuk, Zatorski (libero)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski, Kampa, Gladyr, Louati, Popiwczak (libero)

Sprawiedliwymi finałowego starcia są:

Sędzia Pierwszy: Paweł Burkiewicz

Sędzia Drugi: Maciej Kolendowski

Komisarz: Wojciech Kasprzyk

Będzie to trzecie bezpośrednie starcie w finale turnieju obu drużyn. Wcześniej oba mecze i zarazem Puchar padał łupem ZAKSY.

Obie ekipy jeszcze się rozgrzewają. Do oficjalnej prezentacji zespołów pozostało 15 minut.

Kto wygra mecz finałowy Pucharu Polski?

Zgoła inaczej wyglądało półfinałowe starcie Jastrzębskiego Węgla. W szybkich trzech setach pokonali Trefl Gdańsk, a nagrodę MVP dostał Mohammed Al Hachdadi.

Grupa Azoty ZAKSA to bezapelacyjny lider krajowych mistrzostw. Awans do finału tegorocznego pucharu przyszedł im jednak trudno. Pokonali Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Kuba Kochanowski.

Witamy i zapraszamy na mecz finałowy Pucharu Polski 2021! W decydującym starciu zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Jastrzębski Węgiel. Początek meczu o godzinie 14:45.