• 25:19
  • 25:23
  • 25:15
Najlepszym graczem został wybrany Mateusz Bieniek!
Drzyzga jedną ręką, a na środku atak kończy Piotr Nowakowski! Polacy rozbili Amerykanów!! BRAWO! BRAWO! BRAWO! Awans na igrzyska olimpijskie jest już na wyciągnięcie ręki, tak jak i pierwsze miejsce w Pucharze Świata!
Drzyzga - Nowakowski punktują w bloku! Ostatni! Ostatni!
Russell psuje zagrywkę! Nic już nam nie odbierze tej wygranej!!
Anderson psuje zagrywkę.
Kurek w ataku!
Mateusz Mika kończy atak z pipe'a. Włączamy końcowe odliczanie do wygranej!!
Kurek uderza o blok i piłka wychodzi na aut
Zaczyna robić się nerwowo. Anderson kończy kontrę. O czas poprosił Stephane Antiga. Polacy nie mogą stracić koncentracji
Russell skutecznie na kontrze z drugiej linii
Michał Kubiak zaatakował "hakiem". Chyba już nic nie odbierze Polakom wygranej w tym secie!
Smith zaserwował w aut. W tym secie Biało-Czerwoni zdominowali grę!
Challenge wykazał, że w walce na siatce błąd jej dotknięcia popełnił David Smith, a nie Fabian Drzyzga.
Matthew Anderson zaatakował w aut!
Niestety, Kurek uderzył w aut
Tym razem blokuje duet Nowakowski - Kurek!
Pojedynczy blok Mateusza Miki!
Drugi as Mateusza Bieńka! Polacy są w gazie! A John Speraw próbuje wybić ich z rytmu prosząc o czas
Po rękach Sandera zagrywka Bieńska wychodzi na aut. Punkt dla Polaków! Amerykanie grają nerwowo. Speraw próbował ratować sytuację challengem, ale nic nie wskórał.
Matthew Anderson zaserwował w siatkę
Nieporozumienie w obronie między Bieńkiem a Zatorskim.
Anderson zaatakował w aut! O czas poprosił John Speraw
As serwisowy Michała Kubiaka! Dobry początek Polaków!
Kubiak był przekonany, że będzie to autowa zagrywka, ale Lee posłał piłkę przed końcową linię
Teraz w aut uderzył Aaron Russell
Z piątej strefy w aut zaatakował na kontrze Taylor Sander
Bartosz Kurek zaczyna od udanej kiwki.
Przed nami czwarty set... Jeszcze jeden, jeszcze jeden! Trzymajmy kciuki za nasze Orły!
Obawialiśmy się tej zagrywki, ale Matthew Anderson zaserwował w aut!! Polacy prowadzą 2:1. Brawa za wygraną w tej nerwowej partii!!
Przed tą akcją o czas poprosił jeszcze Stephane Antiga
Nie za pierwszym, to za drugim razem! Nowakowski kończy atak! Mamy piłkę setową!!
Piotr Nowakowski kiwnął w pustą strefę i kończy przechodzącą piłkę!
Mateusz Mika został zatrzymany pojedynczym blokiem... Walczyć panowie, walczyć!
Sander zepsuł zagrywkę. Możemy trochę odetchnąć
Niestety, mamy remis... Mika szarpnął w przyjęciu, a potem nadział się na blok rywali
Bartosz Kurek! Polacy uciekają z niewygodnego ustawienia!
Robi się nerwowo... Amerykanie odrobili stratę, Taylor Sander skończył przechodzącą piłkę
Szalona kontra Polaków, Kurek spróbował uderzenia, ale w tej sytuacji zabrakło mu szczęścia
Kontrę wykorzystał Kurek! Amerykanie denerwują się, od razu o drugi czas poprosił John Speraw
Michał Kubiak posłał asa. Kapitan prowadzi naszą reprezentację do wygranej!
Holt zaserwował prosto w siatkę
Polacy na prowadzeniu! Sander nie zdołał przyjąć zagrywki Fabiana Drzyzgi. Do boju Biało-Czerwoni!
Michał Kubiak agresywnie zaatakował na kontrze między rękami blokujących!
Micah Christenson zaskoczył Polaków kiwką z drugiej piłki
Bartosz Kurek atakował z sytuacyjnej piłki. Jego reakcja wskazywała na to, że uderzył po bloku. Sędziowie odgwizdali autowy atak, więc Antiga szybko poprosił o challenge, który zweryfikował błędną decyzję arbitrów.
Tę akcję powinni wygrać Polacy... Niestety, pogubili się, zgubili rytm, były też nieporozumienia i punkt dla Amerykanów
Amerykanie wpadają w siatkę i mamy remis!
Skutecznie w kontrze Mateusz Mika
Mika przyjął chyba autową zagrywkę, ale zdołał skończyć atak, omijając podwójny blok rywali
Bieniek rozkręcił się w polu zagrywki! Właśnie posłał drugiego asa
Matthew Anderson zatrzymany blokiem przez naszych reprezentantów!
Mateusz Bieniek skutecznie ze środka
Kubiak kończy przechodzącą piłkę!
W tej akcji Polacy wyraźnie się pogubili, a kontrę wykorzystał Matthew Anderson
Sprytnie kiwnął Michał Kubiak
Z pipe'a w aut uderzył Mika. Polacy muszą się otrząsnąć z tego marazmu jak najszybciej...
Seria zepsutych zagrywek, więc tempo meczu spadło
Świetna kontra Polaków, a skończył ją ze środka Piotr Nowakowski
Tym razem asa zaserwował Mateusz Bieniek!
Drugi as Christensona. Kubiak nie przyjął tej zagrywki
Nie jest dobrze... Amerykanie otwierają seta prowadzeniem, asa posłał Micah Christenson. Bez zastanowienia o czas prosi Stephane Antiga
To nie miało prawa się tak skończyć. Zagrywka Kubiaka sprawiła, że wystawa była spod band reklamowych, a Sander wcisnął piłkę między siatkę a nasz blok
Po ataku Matthew Andersona Amerykanie szybko poprosili o challenge, który spowodował długą przerwę w grze. Na boisku zamieszanie i dyskusje przez siatkę, a sędziowie nieco się pogubili w swojej pracy. Ostatecznie orzekli, że atak Andersona był autowy. Ufff, Polacy wygrywają i mamy remis w meczu!
Lee skutecznie ze środka, a w kolejnej akcji skutecznie odpowiada Bieniek.
Sander kończy efektownie atak na czystej siatce.
Sędzia nie odgwizdał Amerykanom błędu odbicia i puścił akcję, a na kontrze Kurek został zablokowany
Sander uderzył w aut. Jeszcze cztery punkty i Polacy doprowadzą do remisu w meczu
Jest przejście! Atak skończył Mateusz Mika, obracając piłę do prostej
Zaczyna się robić nieco nerwowo, więc Stephane Antiga poprosił o czas
Błąd podwójnego odbicia popełnił Fabian Drzyzga
Amerykanie poprosili o challenge, ale decyzja nie została zmieniona - punkt dla Polaków
Znowu Mika! Kończy kontrę tym razem z prawego skrzydła. Polacy już nie mogą przegrać tego seta!
Mateusz Mika skutecznie w ataku z lewego skrzydła
David Lee z zimną krwią skończył atak i posłał przez siatkę groźne spojrzenie. Ale nie tacy Amerykanie straszni!
Pojedynczy blok Mateusza Bieńka!
Kubiak zagrał technicznie i do tego sprytnie - wcisnął piłkę pomiędzy siatkę a blok rywali. Amerykanie byli zaskoczeni takim rozwiązeniem
Russell przekroczył linię trzeciego metra. Czyżby Amerykanów zaczynały zjadać nerwy?
Michał Kubiak wykorzystuje pojedynczy blok Amerykanów
Cóż, każda seria kiedyś się kończy, Mika zepsuł zagrywkę
Bartosz Kurek! Polacy są w gazie!! O czas prosi trener Amerykanów
Pierwszy blok Polaków!! Efektownie Kubiak i Nowakowski zatrzymali Andersona!
Dobre wejście po przerwie - kontrę skończył Bartosz Kurek!
Kubiak skutecznie z pipe'a. I Polacy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej. Miejmy nadzieję, że jest to dobry znak na dalszą część meczu!
Do trzech razy sztuka! Choć Amerykanie świetnie zagrali w obronie, to kontrę skończył Piotr Nowakowski
Zagrywkę najpierw zepsuł Lee, potem Bieniek
Polacy trwonią przewagę...
I jeszcze raz Michał Kubiak! Od razu o czas poprosił John Speraw
Skuteczna zagrywka Kubiaka, Amerykanie nie byli jej w stanie przyjąć
Przy próbie obrony jakiegoś urazu doznał Paweł Zatorski. Podwinęła mu się lewa dłoń. Ale po krótkiej interwencji masażysty nasz libero może grać dalej.
Akcja mogła skończyć się wcześniej, ale ważne, że punkt dla Polski! Kubiak skutecznie z przechodzącej piłki
Skutecznie ze środka Nowakowski.
Zaczynamy drugiego seta, oby lepszego! Do boju Biało-Czerwoni!
Zupełnie nieudany atak Dawida Konarskiego. Biało-Czerwoni przegrywają premierową partię i nie ukrywajmy, że dość wyraźnie.
Możemy już grać dalej. Piłka setowa dla Amerykanów.
Mamy dłuższą przerwę w grze, sędziowie jeszcze się konsultują.
Taylor Sander pewnie kończy kontrę i Amerykanie mają piłkę setową. Antiga poprosił jeszcze o challenge, ale nie zmienił on decyzji sędziów
Buszek zepsuł zagrywkę.
Skuteczna przesunięta krótka Nowakowskiego.
Według sędziów Bartosz Kurek zaatakował w aut, ale poprosił o challenge. Wideoweryfikacja wykazała, że bloku nie było. Amerykanie pewnie kroczą do wygranej
Stephane Antiga poprosił o drugi czas.
Kurek zablokowany... Sytuacja Polaków coraz gorsza.
Kurek pewnie obija blok Amerykanów!
Amerykanie psują zagrywkę, tym razem Sander.
Atak Lee został podbity, ale Możdżonek wpadł w siatkę. Robi się nerwowo... Czas dla Antigi.
Błąd zagrywki Micaha Christensona, który nie wykonał serwisu w ciągu regulaminowych 8 sekund
Polacy byli bliscy obrony i wyprowadzenia kontry, ale atak Davida Lee okazał się skuteczny
Bartosz Kurek zaatakował mocno i skutecznie
Sędzia Juraj Mokry odgwizdał nam błąd podwójnego odbicia.
A mogło być tak blisko remisu! Niestety, Kubiak został zablokowany na kontrze
Myli się również Anderson.
Kurek zaserwował w siatkę. Polacy zbyt nerwowo grają w polu zagrywki
Amerykanie bez problemu rozegrali tę akcję, a skończył ją Aaron Russell
Na kontrze Bieniek zaatakował w aut.
Zaskakujący, ale co najważniejsze skuteczny atak Kubiaka.
Polacy znów psują zagrywkę, tym razem był to Drzyzga.
Michał Kubiak pewnie zaatakował blok - aut.
Niestety, zagrywkę zepsuł też Piotr Nowakowski. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi kadra USA.
Russell posłał floata w aut.
Poprawka Bartosza Kurka jak najbardziej udana!
Niestety, Kurek był nieco odrzucony i został zablokowany na kontrze.
Kurek szczęśliwie kończy atak, Amerykanie nieco pogubili się w obronie.
Rafał Buszek zaatakował w aut.
Bieniek zaserwował w siatkę.
Amerykanie dobrze w obronie i na kontrze, którą skończył Matthew Anderson
Nieudane przyjęcie Polaków, Amerykanie mocno rozpoczynają na zagrywce.
Wyjściowe składy obu drużyn: Polska: Drzyzga, Kurek, Bieniek, Nowakowski, Kubiak, Buszek, Zatorski (libero). USA: Christenson, Anderson, Lee, Holt, Russell, Sander, E. Shoji (libero).
Rozgrzewka już dobiegła końca. Zaraz prezentacja obu drużyn i zostaną odegrane hymny narodowe.
Hala, w której odbędzie się dzisiejszy mecz również jest szczęśliwa dla Polaków. To w niej w roku 2006 zdobyli tytuł wicemistrzów świata. Takie nagromadzenie szczęścia musi wyjść Biało-Czerwonym na dobre!
Amerykanie są dla nas niewygodnym rywalem. Jednak dla naszych reprezentantów nie ma rzeczy niemożliwych! Podobnego zdania jesteście Wy, nasi Czytelnicy. W ankiecie w meczowej zapowiedzi przeważająca część głosów została oddana na zwycięstwo Polaków - tylko 4 proc. stwierdziło, że Biało-Czerwoni triumfują 3:0, 20 proc. głosów przypadło na wygraną 3:1, a aż 56 proc. na triumf po tie-breaku! Z kolei w wygraną Amerykanów 3:0 wierzy 4 proc. Czytelników, w zwycięstwo 3:1 9 proc., a w triumf po tie-braku 8 proc.
Dzień 21 września jest dla naszych reprezentantów szczęśliwym dniem, udowodnili to w zeszłym roku, kiedy to zdobyli tytuł mistrzów świata. Oby szczęście dopisało naszym siatkarzom również dzisiaj!
Witamy wszystkich kibiców siatkówki! Przed Biało-Czerwonymi arcyważne, o ile nie najważniejsze, spotkanie tegorocznego Pucharu Świata! Rywalami Polaków będą Amerykanie. Czeka nas więc starcie niepokonanych drużyn tych rozgrywek.