• 25:17
  • 25:15
  • 25:20
Dziękujemy za udział w relacji na żywo. Życzymy miłego dnia. Do zobaczenia!
Jutro o godzinie 11:30 zmierzymy się z reprezentacją Rosji. Mamy nadzieję, że również będziecie z nami.
Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał Bartosz Kurek. Nasz atakujący zdobył dziś 13 punktów.
Koniec meczu! Rafał Buszek atakiem po rękach zdobywa ostatni punkt!
Przedłuża jeszcze to spotkanie Hamza Nagga.
Rafał Buszek skuteczny na kontrze z lewego skrzydła. Piłka meczowa dla Polski!
Kapitalna zagrywka Fabiana Drzyzgi! Pewnie zmierzamy po zwycięstwo w tym meczu.
Podwójna zmiana w naszym zespole - Konarski i Drzyzga za Łomacza i Kurka.
Przesunięta krótka zakończona dobrym atakiem Mateusza Bieńka.
Atak Rafała Buszka był tak mocny, że Tunezyjczycy, choć go obronili, nie dali rady przebić piłki na drugą stronę.
Dwa razy z rzędu trafia w nasze boisko Elyes Karamosly z lewej flanki.
Długa akcja skończyła się skutecznym blokiem Michała Kubiaka i Karola Kłosa.
Kolejne błędy przeciwników. Dwukrotnie liczyli na challenge, ale dwukrotnie się mylili.
Znów Elyes Karamosly nie trafia w boisko. Obejmujemy prowadzenie.
Dwa ataki Tunezyjczyków w aut i mamy remis.
Tym razem Kubiak uderzył mocno, po rękach, a piłka wyszła w aut.
Zablokowany nasz kapitan i to rywale schodzą z prowadzeniem na I przerwę techniczną.
Przechodzącą piłkę wykorzystał Michał Kubiak.
Na razie Tunezyjczycy dotrzymują nam kroku. Skutecznie ze środka Nabil Miladi.
Zatrzymany potrójnym blokiem Kaabi Hichem.
Trzeciego seta zaczynamy z Michałem Kubiakiem i Karolem Kłosem. Nie ma więc na placu gry Mateusza Miki oraz Piotra Nowakowskiego.
Seta zakończyliśmy punktowym blokiem. Niecała godzina gry i prowadzimy z Tunezją już 2:0!
Podwójny blok Kłos-Konarski przynosi nam 23. punkt.
I jeszcze Artur Szalpuk debiutuje w Pucharze Świata.
Kolejne zmiany w polskim zespole - na boisku Konarski i Drzyzga za Łomacza i Kurka
Kapitalne zagrywki Mateusza Bieńka dają nam kolejne punkty. Fethi Mkaouar prosi o przerwę.
Po raz pierwszy w tym turnieju na boisku pojawił się Karol Kłos. Zmienił Piotra Nowakowskiego.
Świetna kontra Polaków zakończona atakiem Mateusza Bieńka z krótkiej.
Rywale nie są w stanie dobrze przyjąć piłki, oddają nam ją na naszą stronę, ale Bartosz Kurek nie trafia w boisko. Na szczęście jednak challenge wykazał, że tunezyjscy blokujący dotknęli siatki i tym sposobem wygrywamy akcję.
Bartosz Kurek sprytnym plasem w II strefę zdobywa kolejny punkt.
Mohamed Ali Ben Othman wyrzuca piłkę w aut w kontrataku. Uciekamy Tunezyjczykom.
Tymczasem w Tokio rozpoczyna się ostatnie spotkanie dnia, w którym gospodarze turnieju - Japończycy - mierzą się z reprezentacją Egiptu.
Mocno po naszych rękach atakuje Marwen Garci.
Po udanym ataku Bartosza Kurka trener reprezentacji Tunezji poprosił o czas.
Nieporozumienie w szeregach Tunezyjczyków spowodowało, że nie wyprowadzili akcji, która mogła dać im prowadzenie.
Mateusz Mika punktuje po rękach przeciwników
Jak na razie najwięcej punktów dla Polski zdobyli Bartosz Kurek (6), Rafał Buszek (5), Mateusz Mika (5).
Zatrzymany Elyes Karamosly na prawym skrzydle! Wygrywamy pierwszego seta!
...albo przez zepsute zagrywki. Piłka setowa dla Polski!
Tunezyjczycy sami oddają nam punkty, chociażby poprzez błąd podwójnego odbicia, który przed chwilą popełnili.
Na boisku pojawia się Michał Kubiak. Przypomnijmy, że wraca do gry po kontuzji kolana. Przed chwilą zmienił Rafała Buszka.
Znakomita akcja Polaków! Atak Mateusza Miki poprzedzony sprytnym zgubieniem bloku przez Piotra Nowakowskiego
Kolejna świetna zagrywka Bartosza Kurka! Piłka kierowana między Karamoslyego, a Moallę.
Zatrzymany Rafał Buszek przez podwójny tunezyjski blok
Elyes Karamosly mocnymi zagrywkami sprawia nam nieco kłopotów, nasza przewaga stopniała z 7 do 5 punktów.
Biało-Czerwoni mają spotkanie pod kontrolą. Zdobywają kolejne punkty bez większego wysiłku.
Dwa punktowe bloki z rzędu naszych reprezentantów! Powiększamy przewagę!
Świetna zagrywka Rafała Buszka daje nam czteropunktowe prowadzenie na I przerwie technicznej.
Po naszym skutecznym bloku trener Tunezji, Fethi Mkaouar, musiał poprosić o przerwę.
As serwisowy Bartosza Kurka!
Wyjściowe szóstki: Polska: Łomacz, Mika, Bieniek, Kurek, Buszek, Nowakowski Zatorski (libero) Tunezja: M'Rabet, Garci, Ben Othman, Karamosly, Ben Tara, Agrebi, Korbosli (libero)
Od zagrywki rozpoczyna Grzegorz Łomacz. Zaczynamy Puchar Świata!
Taras Ilkiw z Kanady i Fabrizio Saltalippi z Włoch poprowadzą dzisiejsze spotkanie.
W hali w Hamamatsu rozbrzmiewają hymny narodowe obu państw.
Tunezja to aktualnie 15. zespół w rankingu FIVB. W Pucharze Świata występowali siedmiokrotnie, a ich najlepszym osiągnięciem jest 8. miejsce, które zajęli w 1981 i 1991 roku.
Za nami już dziś cztery spotkania turnieju w Japonii:  Argentyna - Iran 3:1 (25:27, 25:22, 25:22, 26:24) Kanada - Włochy 1:3 (19:25, 20:25, 25:22, 13:25) USA - Australia 3:0 (25:23, 25:12, 25:15) Rosja - Wenezuela 3:0 (29:27, 25:16, 25:15)
Znamy już wyjściowy skład reprezentacji Polski. Na boisku od początku zaprezentują się: Grzegorz Łomacz, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Rafał Buszek, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski.
Witamy serdecznie w relacji na żywo. Przed nami pierwsze spotkanie reprezentacji Polski w tegorocznym Pucharze Świata. Rywalem reprezentacja Tunezji.