Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na pozostałe relacje live prowadzone przez WP SportoweFakty.
MVP spotkania została wybrana 17-letnia libero przyjezdnych - Adriana Adamek.
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów popełniają błąd dotknięcia siatki. Gospodynie ostatecznie przegrywają partię 24:26, a prowadziły już 16:9! W efekcie mecz "za sześć punktów" pada łupem Legionovii Legionowo.
Dwa błędy gospodyń z rzędu. Meczowa dla Legionovii.
Magda Jagodzińska blok - aut. Pierwsza setowa dla gospodyń.
Najpierw siatkarski Legionovii blokują Skibę, a później Malwina Smarzek punktuje zagrywką. Emocjonująca końcówka seta.
A po drugiej stronie dopuszczono do głosu Malwinę Smarzek. Ta nie daje rzeszowiankom szans w obronie.
Świetna gra w obronie w końcu zaowocowała dla Developresu SkyRes Rzeszów!Wykańcza kontrę Jagodzińska.
Fatalne rozegranie duetu, który przed chwilą zameldował się na placu boju. Ewa Cabajewska wystawia o dobre 1,5 metra za nisko piłkę do Katarzyny Warzochy.
Malwina Smarzek przebija się przez blok.
Akcja powtórzona z korzyścią dla Developresu SkyRes Rzeszów. Punktuje Magda Jagodzińska.
Wszystko wskazywało, że będziemy świadkami najdłuższej wymiany meczu, po czym I sędzia postanowił przerwać grę. Niesłusznie, akcja będzie powtórzona.
Długa wymiana wygrana przez Legionovie Legionowo. Gospodynie na kolanach załamane obrotem wydarzeń.
Malwina Smarzek obija ręce blokujących. Jacek Skrok wykorzystuje drugi czas.
Daria Paszek udanie kiwa na lewym skrzydle. Przewaga Developresu topnieje w ekspresowym tempie.
A po przerwie, Daria Paszek łapie pojedynczym blokiem Magdalene Hawryłe, który jak dotąd trzymała atak gospodyń.
Czas dla Jacka Skroka.
Skibie kroku dotrzymuje Ewa Śliwińska, która również popełnia błąd w ofensywie.
Dodatkowo Skiba w kolejnej akcji posyła serwis w aut. Załamała się gra przyjmującej Developresu.
Agata Skiba najpierw atakuje w aut, a później nie radzi sobie z zagrywką Wójcik.
Czas dla szkoleniowca Legionovii.
Magdalena Hawryła zaczyna być liderem swojego zespołu. Teraz mając piłkę poniżej siatki zdołała znów zapunktować.
W międzyczasie na boisko weszła Aleksandra Wójcik za Klaudie Grzelak.
Magdalena Hawryła blokuje pojedynczym blokiem Smarzek, która przed chwilą wróciła na plac boju.
Brawo Magda Jagodzińska. Atakująca popisuje się punktową zagrywką.
Skutecznie Magdalena Hawryła. Rzeszowska środkowa próbuje poderwać swoje koleżanki do walki.
Agata Skiba kończy piłkę, którą dostała na dobre dwa metry od antenki.
Niewiele brakowało a Weseła Bonczewa podbiłaby piłkę od Katarzyny Połeć. Niestety choć ciekawie wyglądała interwencja, nie przyniosła zamierzonych efektów.
Rasińska swojej pierwszej akcji w secie nie kończy. Kończy za to Agata Skiba na kontrze.
Zapowiada się dłuższa zmiana w Legionovii Legionowo. Za Smarzek wchodzi Aleksandra Rasińska.
Ana Otasević dostaje piłkę od Bonczewy i zbija w sam narożnik.
Ige Chojnacką rzeszowianki podbijają, a potężnego zbicia od Darii Paszek już nie. Punkt dla przyjezdnych.
Kolejny as! Powoli set zaczyna nabierać tempa jak na początku. W roli głównej Agata Skiba.
Agata Skiba skutecznie kiwa.
Iga Chojnacka wygrywa pojedynek na siatce z Hawryłą.
Magdalena Hawryła z obiegnięcia zdobywa punkt dla swojej drużyny.
Ewa Śliwińska raz jest zablokowana, a raz przebija się przez siatkę.  W efekcie początek i remis.
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zakończyły drugą partię tym w czym były najlepsze. Dopuściły się pomyłki i oddały punkt bezpośrednio rywalkom.
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów dzielnie walczą, ale i tak punkty zdobywane są przez przyjezdne z Legionowa, które swoimi błędami dają nadzieje gospodyniom.
Daria Paszek wykorzystuje rzeszowski blok. Już tylko dwa oczka dzielą przyjezdne od punktu w ligowej tabeli.
Legionovia Legionowo przełamała przeciwniczki w świetnym momencie, w wejściu seta do decydującej fazy.
Agata Skiba powstrzymana blokiem.
Przechodząca piłka dała okazję Idze Chojnackiej na powiększenie swojej zdobyczy punktowej.  Czas dla Jacka Skroka.
Po raz pierwszy w spotkaniu piłkę dostała Iga Chojnacka. Swoją szansę wykorzystała w 100 proc.
Skibę postanowiła wesprzeć Magda Jagodzińska. Efektownie wykańcza akcję po prostej.  Czas dla Roberta Strzałkowskiego.
Agata Skiba już mocno zmęczona, znów punktuje na lewym skrzydle.
Za Połeć na zagrywkę wchodzi Alicja Grabka.
Malwina Smarzek potężnie z prawego skrzydła.
Na problemy Agata Skiba. Jednak czy osamotniona przyjmująca pociągnie ofensywę całej drużyny?
Malwina Smarzek z sytuacyjnej kiwa w sam środek boiska czym kompletnie zaskakuje gospodynie.
Kolejne dotknięcie siatki po stronie Developresu. Niespotykane żeby tyle razy w ciągu jednego seta zawodniczki jakiejkolwiek drużyny dopuściły się aż tylu błędów tego typu.
Malwina Smarzek blok - aut. Legionovia wyrównuje stan seta.
Po czym dopuszczają się dwóch błędów...
Przyjmujące Developresu w dwóch skutecznych akcjach. Gospodynie znów odjeżdżają rywalkom.
Weseła Bonczewa za Cabajewską.
Czas dla Jacka Skroka.
Wróciły demony Developresu SkyRes Rzeszów. Gospodynie seryjnie dopuszczają się błędów.
Kolejna pomyłka. Tym razem w przyjęciu Agaty Skiby.
Nieudane odbicie Ewy Śliwińskiej.
Cabajewska po raz kolejny uruchamia środek. W roli głównej Magdalena Hawryła.
W porównaniu do końcówki poprzedniej partii, mecz stracił tempo. Głównie za sprawą coraz częstszych błędów na zagrywce.
Fatalne nieporozumienie po stronie przyjezdnych.
Trochę nieporadnie Developres w obronie. W konsekwencji piłka po bloku na Śliwińskiej wpada w boisko.
Jak na razie dobre zmiany dały Śliwińska oraz Jagodzińska.
Ewa Śliwińska delikatnym atakiem zdobywa punkt na pierwszą przerwę techniczną.
Po przerwie błąd popełniają gospodynie.
Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną trener Robert Strzałkowski decyduje się na wzięcie czasu.
Magdalena Hawryła punktuje. Coraz częściej Cabajewska korzysta z usług swoich środkowych.
Malwina Smarzek w aut bez bloku.
Efektownie Agata Skiba na lewym skrzydle.
W pierwszej akcji Ana Otasević popisuje się atakiem ze środek.
W kolejnym secie trener Jacek Skrok postanowił pozostawić na boisku Śliwińską oraz Jagodzińską.
Ewa Śliwińska zablokowana na lewym skrzydle.  Rzeszowianki w końcówce seta odrobiły ogromną stratę do rywalek, po czym pogrążyły się błędami własnymi. Legionovia Legionowo wychodzi na prowadzenie.
Ewa Śliwińska w taśmę.
Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie! Raz jedna, raz druga drużyna ma piłkę setową. Pobudziło to kibiców w hali Podpromie.
Niesamowite. Gospodynie miały w górze kontrę na zamknięcie seta i popełniły błąd podwójnego odbicia!
W najlepszym z możliwych momentów rzeszowianki włączyły do swojej gry blok, a Agata Skiba stała się nieomylna na lewym skrzydle.
To co czterokrotnie nie udało się ofensywie Legionovii, czyli przebicie się przez siatkę, za pierwszym razem udało się Agacie Skibie! Remis!
Autowy atak Smarzek! Gospodynie łapią kontakt z przeciwniczkami, na co trener Legionovii reaguje i wprowadza na boisko Aleksandrę Wójcik.
Kolejny blok rzeszowianek! Tym razem na prawym skrzydle.
Malwina Smarzek powstrzymana na siatce przez duet Skiba - Otasević.
Ewa Cabajewska znów nęka przyjezdne zza linii 9. metra. Z 6-punktowej różnicy zrobiła się już tylko 3-punktowa. Czas dla szkoleniowca Legionovii.
Kolejna oczekiwana zmiana. Magda Jagodzińska za Kapturską.
Agata Skiba z pipe'a.
Od razu Ewa Śliwińska w swoim pierwszym kontakcie z piłką popisuje się pojedynczym blokiem na atakującej Legionovii.
Za Głaz wchodzi Ewa Śliwińska. Jak dotąd Głaz w duecie z Kapturską zrobiła więcej złego dla drużyny niż dobrego.
Długa wymiana zakończona atakiem Agaty Skiby.
Blok aut Klaudii Grzelak.
Paulinę Głaz poniosła fantazja, piłka dwa metry poza boiskiem.
Joanna Kapturska w końcu zdobywa punkt na prawym ataku.
Ewa Cabajewska wraca do początków seta kiedy to punktowała rywalki zagrywką. As rozgrywającej.
Błąd dotknięcia siatki przez Legionovia Legionowo.
Malwina Smarzek potężnie zbija piłkę i nie daje tym samym szans rywalkom w obronie.
Joanna Kapturska w aut. Trzeci jej kontakt z piłką i trzeci bez korzyści.
Po interwencji Skroka wróciło życie do drużyny gospodyń i w ekspresowym tempie zdobywają dwa oczka lewym skrzydłem.
Podówjny blok powstrzymuje Skibę. Czas dla Jacka Skroka.
Mnożą się błędy rzeszowianek, a wraz z nią przewaga Legionovii.
Po powrocie z pierwszej przerwy technicznej Klaudia Grzelak znów punktuje zagrywką.
Autowy atak Skiby oraz as Klaudii Grzelak i przyjezdne po raz pierwszy odskakują na kilka oczek od rywalek.
Udana akcja z pipe'a Legionovii.
Malwina Smarzek skutecznie zmyliła Lucynę Borek w defensywie. Jak na razie obie ekipy wymieniają się punktowymi zagrywkami. Tylko jedno oczko zostało zdobyte po rozegraniu całej akcji.
Trzecia zagrywka meczu i kolejny as. Tym razem środkowej Legionovii.
Wynik potyczki otwiera Ewa Cabajewska od asa serwisowego.
Sprawiedliwymi spotkania są Bogumił Sikora oraz Janusz Cyran.
Wyjściowe składy: Developres: Skiba, Hawryła, Cabajewska, Otasević, Kapturska, Głaz, Borek (libero) Legionovia: Połeć, Smarzek, Paszek, Gajewska, Chojnacka, Grzelak, Adamek (libero) Zaczynamy!
Obie ekipy już po rozgrzewce i oficjalnej prezentacji. Za chwilę poznamy wyjściowe składy.
Na hali w Rzeszowie w roli obserwatorów pojawili się Waldemar Kawka oraz Jacek Nawrocki - szkoleniowiec reprezentacji Polski.
W dzisiejszym spotkaniu obie ekipy zagrają o przełamanie bowiem od dawna nie zasmakowały ligowego zwycięstwa. Developres ostatni raz wygrał 21 listopada, a Legionovia 26 października. Na 10 minut przed pierwszym gwizdkiem, z wyników sondy przeprowadzonej przez WP SportoweFakty wynika, że to gospodynie przerwą niechlubną serię porażek.
[table=673][/table]
Witamy z hali Podpromie w Rzeszowie! Za około 15 minut rozpocznie się mecz 16. kolejki OrlenLigi pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a Legionovia Legionowo.