MVP: Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)
Koniec spotkania. W tie-breaku częstochowianie popełniali za dużo błędów, by móc zagrozić PGE Skrze Bełchatów, choć i tak niespodziewanie zapisali na swoim koncie jeden meczowy punkt.
Buniak posłał zagrywkę w siatkę
Wawrzyńczyk tym razem nie sprawił problemów rywalom swoją zagrywką, bo ją zepsuł
Ponownie dla AZS-u punkt zdobywa Bandero. A po akcji Rodriguez zmienił Lisinaca
Długą wymianę skończył Marechal. Challenge wzięty przez AZS potwierdził, że trafił on w boisko
Jak trwoga, to do Felipe Airton Bandero
Buniak zablokowany. Bełchatowianie już raczej nie wypuszczą takiego prowadzenia z rąk
Po tym jak Wawrzyńczyk został zablokowany Michał Bąkiewicz poprosił o czas
Marechal huknął z lewego skrzydła. Nie było co zbierać po tym ataku
Z lewego skrzydła na kontrze skutecznie Wawrzyńczyk
Sprytna kiwka Redwitza
Patak został zablokowany. Wprawdzie podjął on próbę samoasekuracji, ale nie była ona udana
Wawrzyńczyk atakował z drugiej linii. Sędziowie zgodnie orzekli, że uderzył w aut, co potwierdził challenge
Autowy atak Bandero. Czyżby częstochowianie stracili już siły na walkę ze Skrą?
Ze środka skutecznie Andrzej Wrona
Lisinac, który dzisiaj spełnia rolę atakującego, zrobił to, co do niego należało, czyli skończył kontrę
Nicolas Uriarte uspokaja sytuację kiwką z drugiej piłki
Ponownie punktuje Bandero
Pierwszy punkt dla AZS-u zdobył Bandero
Conte wykorzystał ręce blokujących AZS-u
Patak trochę zbyt radośnie rozpoczął tę odsłonę, atakując w siatkę
Tak jak rozpoczął, tak skończył! W tym secie Stanisław Wawrzyńczyk w polu zagrywki był prawdziwym killerem. AZS Częstochowa wygrywa po emocjonującej końcówce. Za trzy minuty tie-break!
Patak kończy z drugiej linii! AZS znowu o krok od wygranej
Felipe Airton Bandero znowu się pomylił! Zaatakował w aut, a piłka powędrowała w stanowiska dziennikarzy. Challenge dla Bąkiewicza potwierdził autowy atak
Uriarte odważnie zagrał na środek, ale Kłos spokojnie obił blok rywala
Patak z drugiej linii w boisko! Jednak Falasca wziął challenge, który tylko potwierdził punkt dla AZS-u
W takiej chwili Bandero zepsuł atak. Nic dziwnego, że przeprasza kolegów za taki błąd. O czas poprosił Bąkiewicz
Marechal przedarł się przez potrójny blok
Felipe Airton Bandero skończył kontrę! Kolejny czas dla Skry. A w częstochowskiej hali prawdziwa euforia!
Srećko Lisinac zablokowany! AZS o krok bliżej do wygranej
Sprytna kiwka Wawrzyńczyka. O czas poprosił Falaska. A na podwyższenie bloku wszedł Kowalski
Patak skutecznie uderzył z drugiej linii
Conte skończył atak z lewego skrzydła. Bełchatowianie mogą podziękować Wawrzyńczykowi, który wcześniej niepotrzebnie obronił autową piłkę
AZS poradził sobie z trudną zagrywką Marechala, a atak skończył Patak
Bartosz Buniak z trudem, ale przedarł się przez blok
Kapitalna obrona gospodarzy! A działa w kontrze dokończył Bandero
Ten set powoli zaczyna przypominać zawody, w których należy zepsuć jak najwięcej zagrywek...
Częstochowianie dotknęli siatki
Facundo Conte równie dobrze poradził sobie w ataku ze skrzydła
Conte pojedynczym blokiem zatrzymał Bandero
Spadło tempo spotkania, a to wszystko przez zepsute zagrywki, których jest bardzo, bardzo dużo
To była prawdziwa "czapa"! Ofiara bełchatowian to Matej Patak
Znów proste błędy w polu zagrywki popełnili siatkarze obu drużyn
Bełchatowianie dotknęli siatki. W tym secie od samego początku inicjatywa należy do gospodarzy
Tę partię asem otworzył Stanisław Wawrzyńczyk
Jednak Nicolas Marechal nie posłał asa, ale i tak PGE Skra wykorzystała pierwszą piłkę setową. Kontrę skończył bowiem Facundo Conte.
Wawrzyńczyk zaserwował w aut, a w pole zagrywki wchodzi Marechal
Lisinac w końcówce niczym prawdziwy atakujący
Sędzia odgwizdał gospodarzom błąd odbicia. AZS niekoniecznie zgadza się z tą decyzją
Bełchatowianie wygrali przepychankę na siatce, ale sokole oko Bąkiewicza dostrzegło dotknięcie siatki, co potwierdził challenge. Czas dla Falaski
Częstochowianie tak łatwo się nie poddadzą! Ze środka punktuje Buniak
Lisinac zatrzymany przez podwójny blok
Na boisko wrócili Redwitz i Bandero. Czy aby nie za późno?
Seria Skry trwa nadal. Po bloku zaatakował Karol Kłos
Jeśli AZS myśli o sprawieniu jeszcze jakiejś niespodzianki, to nie może oddawać tak łatwo punktów
Szczęście po stronie Conte! Piłka zatrzymała się na siatce i spadła po stronie rywali
Serię świetnych zagrywek Marechala (w tym dwóch asów) przerwał Bandero
W tym secie Skra gra bardzo dobrze w bloku, jak i w wybloku. Punkt dał nieco zerwanym atakiem Kłos
Po małym zamieszaniu sędzia pozwolił Falasce na challenge po zagrywce Marechala. Wyszło to Skrze na dobre, bo weryfikacja wykazała, że był as! O czas poprosił Bąkiewicz
Ależ precyzyjny atak Srećko Lisinaca! Trafił w sam róg boiska. Gra jako atakujący najwyraźniej mu służy
Bandero w aut. AZS-owi nie pomógł challenge
Długa wymiana na korzyść Skry. Bełchatowianie wzmocnili blok, teraz zatrzymali Bandero. O czas poprosił zaniepokojony Michał Bąkiewicz
Patak nie przedarł się przez szczelny, potrójny blok Skry
W pojedynku Buniak kontra Kłos tym razem lepszy okazał się blokujący Buniak
Wawrzyńczyk nie zepsuł zagrywki, co więcej - posłał asa! To już jego trzeci punkt zdobyty bezpośrednio serwisem
Na początku tego seta mamy sporo zepsutych serwisów
Zespoły wymieniły się uprzejmościami w postaci zepsutych zagrywek
Po bloku uderzył atakujący Lisinac
Kończy nie kto inny, a Felipe Airton Bandero
Stańczak popisał się w obronie, a w kontrze świetnie spisał się niezastąpiony Bandero
Polański skutecznie ze środka
Na boisko na pozycję atakującego powrócił Srećko Lisinac
Seta otworzyło mocne obicie bloku w wykonaniu Bandero
AZS Częstochowa wygrywa tę wojnę nerwów! A to dzięki pojedynczemu blokowi Bartosza Buniaka!
Rodriguez zablokowany! Ogłuszający doping w częstochowskiej hali trwa!
Zimna krew Bandero. Ten siatkarz spokojnie skończył swój atak
AZS wpadł w siatkę i szala zwycięstwa przechyla się lekko na stronę gości, więc czas wziął trener Bąkiewicz
Skra broni się. Z lewego skrzydła huknął Rodriguez
Wawrzyńczyk z drugiej linii daje AZS-owi piłkę setową
Stańczak popisał się wystawą niczym rasowy rozgrywający! Jednak jego wysiłek zmarnował Patak, który uderzył w aut
Polański ze środka. Na dwa razy, ale skutecznie
Patak zablokowany! W tym secie będzie jeszcze gorąco!
O czas poprosił Michał Bąkiewicz
Aj, gospodarze mają czego żałować. Podbili atak rywali, ale blokujący wpadli w siatkę
Nieporozumienie wśród bełchatowian! AZS o krok bliżej od zwycięstwa
Zagrywka Marechala zatrzymała się na siatce
Po czasie punkt dla Skry, choć po autowym ataku Wawrzyńczyka
Skra poprosiła o challenge. Ale decyzja została utrzymana - atak Wawrzyńczyka był skuteczny. O czas poprosił Miguel Falasca. Czy ponownie pobudzi on swoich siatkarzy do gry?
To była prawdziwa bomba! Ależ Matej Patak huknął z drugiej linii!
Challenge nie uratował AZS-u, atak Bandero był autowy. A za Lisinaca wszedł Rodriguez
Bandero po bloku w aut! Kibice AZS-u szaleją!
Dłuższą wymianę skończył Wawrzyńczyk. Za Kowalskiego na boisku zameldował się Redwitz
Felipe Airton Bandero mocno i skutecznie z prawego skrzydła
Radość po pojedynczym bloku była duża, ale w kolejnej akcji Wawrzyńczyk uderzył w antenkę
Lisinac udowadnia, że równie dobrze co na środku, radzi sobie na skrzydle
Bandero próbuje pobudzić swoich kolegów do walki
Falasca pobudził swoich podopiecznych, którzy znowu dyktują tempo gry
Imponujący atak Conte! Ponad blokiem i co najważniejsze - w boisko
Po czasie ze środka skutecznie zaatakował Wrona
Długą wymianę pełną błędów skończył ostatecznie Bandero. O czas natychmiast poprosił Miguel Falasca
W tym okresie gry ciężar spoczywa na barkach Mateja Pataka
Skutecznie z drugiej linii zaatakował Marechal
Blokujący AZS-u dali oszukać się jak dzieci. Ponownie górą Marechal
Lisinac zepsuł łatwą zagrywkę
W aut uderzył Lisinac, który nie gra dziś na swojej nominalnej pozycji, ale jako atakujący
Felipe Airton Bandero skutecznie z prawego skrzydła. Siłę jego ataku odczuł Conte
Częstochowianie agresywnie grają w bloku, co przynosi im korzyści w tym secie, lecz teraz popełnili oni błąd dotknięcia siatki
Na potężny atak Pataka bełchatowianie odpowiedzieli równie efektownym zagraniem z Marechalem
Dłuższą wymianę wygrali bełchatowianie, znów mądrze zagrał Facundo Conte
Kolejny raz do głosu doszły problemy AZS-u w przyjęciu
Srećko Lisinac zatrzymany na pojedynczym bloku przez Pataka!
Na początku tej partii Skra nie może odskoczyć, a to przez proste błędy
Bełchatowianie popełnili dwa błędy z rzędu. W tym meczu chyba im się to jeszcze nie zdarzyło
Tego seta otworzył challenge, który wykazał, że atak Marechala zahaczył o blok częstochowian
Nicolas Marechal miał potrójny blok, ale poradził sobie z nim mocnym wybiciem na aut. PGE Skra Bełchatów prowadzi w Częstochowie 1:0.
Bąkiewicz zdecydował się zostawić Wawrzyńczyka w polu zagrywki, co było bardzo dobrą decyzją! Ten posłał bowiem asa