Oba zespoły podziękowały swoim kibicom za doping w trakcie meczu.
MVP: Mariusz Gaca (MKS Będzin)
Rafael Redwitz wpadł na szalony pomysł, że to on będzie atakował. Nabiegł na piłkę i uderzył, ale w aut. Tym samym MKS Będzin wygrywa 3:1!
O czas poprosił jeszcze Michał Bąkiewicz
Lipiński skończył ten atak, ale przekroczył linię trzeciego metra
Szymura chciał oprzeć piłkę o blok, aby AZS powtórzył akcję, ale blok MKS-u był skuteczny. W pole zagrywki za Piotrowskiego wszedł Schamlewski
Zagrywkę zepsuł też Lipiński
Tym razem Żuk poszedł na całość i zepsuł zagrywkę. Na boisko wraca Peszko
Żuk postawił nie na mocne uderzenie, a na skrót w drugi metr. Na przechodzącej piłki wyskoczył Tijmen Laane, który spokojnie ją skończył. AZS ratował się challengem, sprawdzając czy rywale nie dotknęli siatki, ale decyzja nie została zmieniona
Stalowe nerwy Bartosza Kaczmarka, który przepuścił tę autową zagrywkę. A w MKS-ie taktyczna zmiana, w pole serwisowe wszedł Żuk
Nerwowa reakcja sprawia, że będzinianie tracą punkt
Bąkiewicz chciał wziąć challenge, ale sędzia na to nie zezwolił, a na dokładkę było upomnienie za opóźnianie gry
Najlepsza metoda na przejście według MKS-u: piłka na środek do Gacy
Patak zaatakował po bloku i mamy remis. Wszystko się może zdarzyć w tym secie. Czas dla DeRocco
Adrian Stańczak nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Baczkały
Będzinianie przeważali w tej akcji od początku do końca i zdobyli punkt po kontrze Peszko
Baczkała mocno wybił piłkę po bloku
Ciężar gry spoczywa teraz na barkach Piotrowskiego
Ponownie Mateusz Piotrowski! Przerwa w kwadracie rezerwowych wyszła temu atakującemu na dobre
Wydawało się, że w tej akcji będzinianie nie wyjdą z tarapatów, ale zrobili to!
Skutecznie ze środka uderzył Gaca
Matej Patak broni, Patak atakuje, Patak zdobywa punkt
Skutecznie Buniak i mamy przerwę techniczną
Autowy atak Piotrowskiego
"Czapa" na Szymurze! Jednak challenge wykazał dotknięcie siatki przez blok MKS-u
Czujnie na siatce zachował się Wiaczesław Baczkała
Peszko skutecznie z prawego skrzydła
Skutecznym atakiem seta otworzył Buniak
Częstochowianie z problemami, ale kończą tego seta zwycięsko. Ostatni punkt zdobył atakiem Bartłomiej Lipiński.
Teraz Piotrowski huknął ile miał sił, a piłka po próbie obrony w wykonaniu gości wylądowała na górnej trybunie hali
Piotrowski przeszedł linię końcową przy zagrywce
Stańczak nie przyjął zagrywki Gacy
Szymura chciał zahaczyć o blok, ale nie udała mu się ta sztuczka. O czas zapobiegawczo poprosił Bąkiewicz
Set powoli zbliża się ku końcowi
Na boisku za Sandersa melduje się Oczko
Buniak skutecznie z krótkiej. Nie przestaje nas zadziwiać ciekawa technika jego nabiegu do ataku
Kolejna zmiana, Laane wszedł za Pawlińskiego
Piotrowski zaatakował w aut, więc DeRocco wziął drugi czas. Nic dziwnego, sytuacja MKS-u jest coraz gorsza w tym secie
Teraz za Baczkałę pojawia się Warda
Chaotyczna akcja MKS-u. Z tego nie mogło być punktu. Na boisko za Kamińskiego wraca Piotrowski
Skuteczny blok AZS-u. Stelio DeRocco zmuszony do wzięcia czasu
Piękna kontra Kamińskiego - spokojny plas między rękami rywali, którzy skoczyli potrójnym blokiem
Skuteczne uderzenie Kamińskiego
TJ Sanders przerzucił piłkę przez całą szerokość boiska, a na lewym skrzydle blok obił Jakub Peszko
Goście dobrze popracowali blokiem, ale do trzech razy sztuka i za trzecim razem to będzinianie skończyli atak
Zagrywka Pawlińskiego przyniosła zamierzony efekt, Peszko "zgasił" przechodzącą piłkę
Rafał Szymura skutecznie uderzył z lewego skrzydła
Sanders bardzo dobrze rozumie się z Gacą, co obaj właśnie dobitnie udowodnili
Patak zaatakował w myśl zasady "Idź na całość" i wyrzucił piłkę w aut
Buniak zepsuł zagrywkę
Bartłomiej Lipiński dał dobrą zmianę, ale pomylił się w najważniejszej akcji seta! Uderzył bowiem w aut, dając zwycięstwo MKS-owi Będzin.
Autowy atak Pataka. Kolejne emocjonalne protesty gości. Po dłuższej chwili poprosili o challenge, po którym pierwotna decyzja została utrzymana. Pod siatką gorące emocje, Stańczak próbował zaczepić rywali, ale ci spokojnie podeszli do całej sytuacji
MKS nie wykorzystał piłki wrzuconej przez Stańczaka na siatkę, więc Patak spokojnie skończył kontrę
Maciej Pawliński! Udana kontra tego doświadczonego przyjmującego
Częstochowianie, a w szczególności Michał Bąkiewicz, szaleją z oburzenia decyzją sędziów. Którzy nie przerwali akcji, gdy według AZS-u będzinianie mieli cztery odbicia. Punkt trafił do MKS-u, a Bąkiewicz został ukarany żółtą kartką, potem poprosił o czas
Lipiński dał bardzo dobrą zmianę. Teraz w walce na siatce pokazał swoją siłę i wypchnął piłkę na aut po rękach Kamińskiego
Peszko był pewny, że zagrywka wyjdzie w aut. Ale piłka posłana przez Bartosza Buniaka wpadła w boisko. O challenge poprosił DeRocco, ale to tylko potwierdziło asa Buniaka. Teraz Kanadyjczyk wziął czas
Remis! Będzie się działo w tej końcówce!
Spokojna kiwka Pataka
Tym razem MKS dał się nabrać Redwitzowi na starą siatkarską sztuczkę. Rozgrywający wiedział, że piłka przejdzie na drugą stronę, ale zamarkował rozegranie, a piłka spadła w boisko rywali
Mariusz Gaca "zgasił" przechodzącą piłkę
Zespoły wymieniły się prezentami w postaci zepsutych zagrywek
Bartłomiej Lipiński udanie zahaczył o dłonie blokującego MKS-u, doprowadzając do remisu. Czas dla DeRocco
W tej akcji na siatce lepsi okazali się będzinianie, a dokładnie duet Kamiński - Baczkała
Kontrę kończy Kamiński
Gaca zatrzymany blokiem. Po raz pierwszy w meczu
Natomiast za Piotrowskiego pojawił się Kamiński
Tak jak kilka akcji temu, tak teraz piłka wracająca od bloku trafiła w Bandero. Ale tym razem był to pojedynczy blok Peszko! Za Bandero wszedł Lipiński
Drugą partię otworzył atak Gacy
Mateusz Piotrowski nie skończył kontry na pojedynczym bloku, ale częstochowianie podarowali gospodarzom ten punkt. Nieczyste odbicie zaliczył bowiem Bartosz Buniak. Po końcowym gwizdku Redwitz dyskutował jeszcze z sędzią.
Bandero przełamał blok. AZS obronił pierwszą piłkę setową
Gra AZS-u to teraz gra błędów
Buniak uderzył w aut
Doświadczenie jest nieocenione w takich chwilach. Maciej Pawliński nie zwolnił ręki i posłał asa! Czas dla Bąkiewicza
Blok za blok! Lepsi będzinianie
Piotrowski zaserwował w aut. Ale DeRocco taktycznie wziął challenge. Zmiany decyzji jednak nie będzie
MKS na prowadzeniu! Szykuje się emocjonująca końcówka
W obronie ucierpiał TJ Sanders, ale skończyło się tylko na łzawiących oczach. Rozgrywający może kontynuować grę
Bandero znowu pomylił się w ataku!
Cieszy się MKS, cieszy się AZS. Według sędziów atak Bandero był autowy
Patak wykorzystał ręce blokujących
Będzinianie nie wykorzystali darmowej piłki po zagrywce Sandersa, co szybko się na nich zemściło
Lewe skrzydło jest teraz silnym punktem AZS-u
Będzinianie wpadli w siatkę
Dynamiczny atak Szymury
Serię AZS-u zakończył serwis Szalachy w siatkę, a dokładniej w jej dolną taśmę
Pawliński nie przyjął kąśliwej zagrywki Szalachy
Trener krzyczał do Kaczmarka, że piłka wyjdzie w aut, ale libero zdecydował się ją obronić. Sanders wystawił do Baczkały, a po jego ataku piłka faktycznie spadła na aucie. Czas dla Stelio DeRocco
Piotrowski uderzył w ręce bloku rywali. Ocenzurujemy to, jak atakujący skwitował tę akcję
Częstochowianie odrabiają straty. Kontrę skończył Felipe Airton Bandero
Gaca spokojnie kończy atak z krótkiej
Co za blok AZS-u na Piotrowskim!
Przyjezdni mieli dwie okazje, ale w tej akcji nie przedarli się przez blok rywali
TJ Sanders posłał asa, a Bąkiewicz szybko poprosił o czas. Odnotujmy, że w hali obecni są kibice z Częstochowy, którzy głośno dopingują swój zespół
Na potwierdzenie mieliśmy wyśmienitą akcję! Pełną obron i ataków. Ostatecznie zakończył ją błąd dotknięcia siatki AZS-u
Mocny początek spotkania w wykonaniu obu drużyn! Zapowiada nam się ciekawy mecz
Tym razem Bandero wykorzystał dziurę w bloku rywali
Bandero otworzył mecz autowym atakiem
Wyjściowe składy: MKS Będzin: Pawliński, Sanders, Baczkała, Gaca, Piotrowski, Peszko, Kaczmarek (libero). AZS Częstochowa: Redwitz, Szalacha, Buniak, Szymura, Bandero, Patak, Stańczak (libero).
Rozgrzewka dobiegła końca. Zaraz prezentacja zespołów i zaczynamy mecz!
Luty był dla siatkarzy MKS-u Będzin udany. Ale czy przełomowy?
W piątek w tej hali odbyła się gala bokserska Sosnowiec Boxing Night. W walce wieczoru Krzysztof Włodarczyk zaliczył efektowny nokaut. Czy dzisiaj siatkarze obu drużyn też pójdą na mocną wymianę ciosów? Początek meczu o godzinie 17:00.
W hali w Sosnowcu aktualnie trwa rozgrzewka na ataku. Dziś czeka nas starcie sąsiadów z tabeli. Obecnie AZS Częstochowa ma 13 punktów, zaś MKS Będzin 11 "oczek". Wygrana będzinian za trzy punkty sprawi, że zaliczą oni awans w tabeli i opuszczą po bardzo długim czasie ostatnie miejsce w zestawieniu.