• 25 : 15
  • 18 : 25
  • 25 : 23
  • 15 : 5

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutro. Biało-Czerwone o godzinie 16:00 zagrają z reprezentacją Węgier. Do zobaczenia!

Ależ to był mecz. Polki dwa razy odrabiały straty i wygrały bardzo ważne spotkanie z reprezentacją Niemiec. Bezapelacyjnie bohaterką spotkania Malwina Smarzek, która zdobyła 36 punktów!

Zatrzymana Marie Scholzel! Polki wygrywają 3:2!

I jeszcze raz Malwina Smarzek z I strefy! Piłka meczowa!

Pierwszy raz udała się kiwka Joannie Wołosz. W końcu!

Świetna zagrywka Martyny Grajber! Niemki na kolanach!

Jeszcze jeden czas dla Koslowskiego.

A Polki nadal grają blokiem! Tym razem Efimienko i Polak zatrzymały kontratak Niemek!

Znakomite wyczucie boiska ma Malwina Smarzek. Tego nie możemy powiedzieć o Niemkach, które atak, który o dobry metr zmieścił się w boisku, sygnalizują jako autowy.

Agnieszka Kąkolewska pewnie i mocno z krótkiej. Dobrze układa się ten piąty set.

I jest blok na Fromm! Cudownie!

Maren Fromm pudłuje z lewego ataku!

Felix Koslowski prosi o czas.

Jeszcze raz Malwina! Ponad blokiem i w sam narożnik!

Patrycja Polak na prawym skrzydle kończy atak po bloku.

Ależ to się zaczęło! Malwina Smarzek znów bombarduje! Tym razem z lewego skrzydła.

No to jeszcze raz:

Kto wygra mecz?

Przestrzeliła Jennifer Geerties! Czwarty set dla Polek! Za chwilę tie-break w Baku!

Felix Koslowski wykorzystuje drugą przerwę.

I jeszcze raz Malwina Smarzek! Tym razem była w drugiej linii, ale jej atak nie stracił na mocy! Piłka setowa!

Tym razem lekkie zagranie Grajber nieskuteczne, ale Malwina Smarzek w kontrze skutecznie bije po prostej!

Bo oczywiście Grajber wróciła za Twardowską.

Wstrzymała rękę Grajber w ataku, a piłka wpadła w sam środek boiska po niemieckiej stronie.

Tym razem zatrzymana nasza atakująca na prawym skrzydle.

Malwina Smarzek doprowadza do remisu!

Julia Twardowska za Grajber.

Maren Fromm uderzyła bez bloku w aut.

Malwina Smarzek już opadała, ale zdołała uderzyć po bloku i zdobyć punkt.

Jest blok! Zatrzymana Marie Scholzel!

Felix Koslowski prosi o 30 sekund przerwy.

Natalia Murek sprytnie ominęła blok Niemek.

Lena Stigrot bez miłosierdzia bije z prawego skrzydła.

Według nas dotknięcie piłki przez blok było. Według sędziów - nie.

Atak Smarzek po bloku? Sprawdźmy...

Czas dla Jacka Nawrockiego.

Pocelowana zagrywką Natalia Murek...

I znów piłka opuszcza boisko po polskim bloku.

Długa akcja, pełna niedokładności i nerwowości dla Niemek.

Raz jeszcze Malwina Smarzek! Cóż byśmy bez niej zrobili...

As serwisowy Agnieszki Kąkolewskiej!

Natalia Murek zmienia Patrycję Polak.

Martyna Grajber nadziała się na blok na lewym skrzydle.

Nie udało się lewym skrzydłem (Polak), nie udało się też przez środek (Kąkolewska), ale dała radę Smarzek z prawego skrzydła.

Polki odpowiadają uderzeniem Malwiny Smarzek.

Coraz pewniej, coraz mocniej i coraz skuteczniej Niemki w ofensywie.

Marie Scholzel spudłowała ze środka. Znów mamy remis!

Jennifer Geerties uderzyła mocno po bloku. Nie zdążyła z obroną Wołosz.

Malwina Smarzek trafia po skosie. Mocno eksploatowana polska atakująca.

Początkowo wydawało się, że Smarzek uderzyła w aut, ale punkt przyznano Polkom. Nie widzieliśmy tylko, czy to była piłka po bloku, czy jednak minimalnie gdzieś w boisku.

Udanie rozpoczęła seta Malwina Smarzek, ale szybko odpowiedziała Maren Fromm.

Niemki zaczynają czwartą partię. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni set tego spotkania.

Uderzeniem ze środka kończy seta Jennifer Pettke. Niemki prowadzą 2:1 i mają już pewien jeden punkt do tabeli.

Teraz już udany atak lewoskrzydłowej reprezentacji Niemiec. Piłka setowa.

Zablokowana na lewym ataku Maren Fromm.

Aj, Polki "kupiły" autowy serwis Hanke...

Początkowo sędziowie pokazali, że Denise Hanke zaserwowała w aut. Challenge wykazał jednak, że rozgrywająca reprezentacji Niemiec trafiła w boisko.

Patrycja Polak bez bloku w aut.

Sprawdzane było też dotknięcie siatki po polskiej stronie, ale go nie było.

Punkt dla Polski, ale akcja dość kontrowersyjna. Błędy dało się zauwazyć po obu stronach siatki.

Malwina Smarzek punktuje z II strefy.

Nie "spotkały" się ze sobą na środku Efimienko i Wołosz. Przerwa techniczna z trzypunktowym prowadzeniem Niemek.

Agnieszka Kąkolewska i punkt dla Polski z dawno nieoglądanej przesuniętej krótkiej.

Tym razem nie pomyliła się Louisa Lippmann na prawym ataku.

Patrycja Polak zrehabilitowała się za piłkę sprzed kilku minut.

Czas dla Jacka Nawrockiego.

Pomyliła się Patrycja Polak. Mnożą się błędy po polskiej stronie siatki.

Marie Scholzel doprowadza do remisu atakiem ze środka.

Raz jeszcze Malwina Smarzek. Łapie wiatr w żagle atakująca reprezentacji Polski.

Malwina Smarzek radzi sobie na prawej flance.

Jana Franziska Poll również wykorzystuje ręce Polek do zdobycia punktu.

Malwina Smarzek poradziła sobie z atakiem z wysokiej piłki.

11 punktowych bloków w dwóch pierwszych setach miały Polki. To bardzo dobry wynik.

Louisa Lippmann zdobywa punkt po bloku.

Znów świetny początek Polek. Funkcjonuje blok i atak.

Jedenaście punktowych bloków miały Polki w dwóch pierwszych setach. Świetny wynik!

I koniec. Set dla Polski, a w całym meczu 1:1!

Jeszcze Lena Stigrot przedłuża tę partię udanym atakiem.

Kompletnie zagubiły się Niemki w asekuracji.

Patrycja Polak nie przestraszyła się dłoń Niemek i posłała po nich piłkę.

Maren Fromm serwuje w siatkę. Rozbite Niemki w tej partii.

Malwina Smarzek pewnie i mocno uderzyła po prostej.

Martyna Grajber wcisnęła piłkę między siatkę a blok.

Malwina Smarzek skuteczna w kontrze z IV strefy.

Pospieszyła się z reakcją w obronie Agata Witkowska i dotknęła autowej piłki.

Felix Koslowski prosi o drugą przerwę w tym secie.

Pogubiły się w ataku Niemki. A polski blok dziś bardzo czujny i skuteczny.

W siatkę serwuje Denise Hanke.

Patrycja Polak dostała do ataku piłkę nieco za plecy, ale poradziła sobie i ominęła ręce Niemek.

Autowe uderenie Jennifer Pettke ze środka!

Splasowała piłkę na opadający blok Jennifer Pettke.

Kiwająca Maren Fromm zatrymana potrójnym blokiem.

Malwina Smarzek doprowadza do pierwszej przerwy technicznej.

Nie skończyły Grajber i Smarzek, skończyła Fromm z lewego.

Jeszcze jeden blok na Fromm! Ależ stawiają ścianę dziś Polki!

Po nieudanym ataku Maren Fromm trener Felix Koslowski poprosił o czas.

Piłka przebita przez Niemki na polską stronę dotknęła antenki.

Agnieszka Kąkolewska pewnie kończy atak z krótkiej.

Louisa Lippmann nadziała się na polską ścianę!

Znów pozytywny start Polek!

Zaczęły Niemki.

Patrycja Polak atakuje w antenkę. Koniec seta.

Jennifer Geerties zamienia kontrę Niemek na punkt. Piłka setowa dla rywalek.

Maren Fromm przebija się przez blok na lewym ataku.

Świetnie zachowała się przy przechodzącej piłce Martyna Grajber, ale wcześniej znakomicie w obronie ustawiła się Murek.

Malwina Smarzek radzi sobie z podwójnym blokiem Niemek.

Natalia Murek pojawiła się na boisku za Patrycję Polak.

I znów Niemki sprezentowały nam punkt zepsutą zagrywką.

Jana Franziska Poll w aut. Utrzymują się dwa punkty przewagi Polek.

Błąd ustawienia po niemieckiej stronie siatki. A to tylko daje punkt polskiemu zespołowi.

Po raz kolejny jest polski blok! To on pomaga wyratować się z kiepskiej sytuacji.

Zemściły się nieskończone ataki po polskiej stronie...

Jennifer Geerties przebija się przez polski blok.

Tym razem podwójny blok ustawiły Niemki na Patrycji Polak.

Denise Hanke dotknęła siatki przy bloku.

Patrycja Polak zatrzymała blokiem Jennifer Pettke!

Błąd w ataku Jennifer Geerties.

Jacek Nawrocki poprosił po raz drugi o 30 sekund przerwy.

Ustrzelona zagrywką Martyna Grajber przez Maren Fromm.

Długa akcja po przerwie technicznej. Malwina Smarzek skutecznie kończy kontrę.

Z lewego ataku po skosie atakuje Maren Fromm (kiedyś Brinker)

Agnieszka Kąkolewska wpadła w siatkę przy wyskoku do bloku.

Jacek Nawrocki poprosił o pierwszą przerwę.

Zablokowana Martyna Grajber uderzająca z IV strefy.

Obija polski blok z prawego skrzydła Louisa Lippmann.

Świetne zachowanie Smarzek na lewym skrzydle. Nie udał się pierwszy, mocny atak, ale zawodniczka Chemika Police popisała się skutecznym plasem w 9. metr.

Jeszcze jeden blok Polek na Louisie Lippmann!

Akcję pełną plasów wygrywają Biało-Czerwone. Lippmann w aut.

Louisa Lippmann zatrzymana podwójnym blokiem!

Od zagrywki rozpoczyna Joanna Wołosz.

Szóstka Polek: Wołosz, Polak, Kąkolewska, Smarzek, Grajber, Efimienko, Witkowska (libero).

Niemki wybiegają w składzie: Hanke, Poll, Fromm, Geerties, Pettke, Lippmann, Scherrtmann, Durr (libero).

Rozgrzewka za nami, czas na hymny Niemiec i Polski!

To jeszcze miły akcent z meczu Włoszek z Gruzinkami (3:0)

W meczu Białoruś - Chorwacja drugi set również na konto ekipy znad Adriatyku, tym razem do 15.

To my teraz zapytamy szczerze i głośno:

Mecz Polska - Niemcy rozpocznie się o 19:10 polskiego czasu. W Baku będzie już wtedy 21:10.

Trzymamy za słowo i trzymamy kciuki!

Przed meczem Azerbejdżan - Węgry, w Baku odbyła się też ceremonia otwarcia turnieju.

Wiele wskazuje na to, że dziś w podstawowym składzie na pozycji atakującej wybiegnie Malwina Smarzek.

Jeśli chodzi o zakończone już mecze, Serbia wygrała w trzech partiach z Czechami. Tak wyglądała ostatnia piłka:

"Niemki to zespół, który jest złożony z nie aż tak młodych siatkarek i stanowi team już dość ograny. One rywalizowały już z całą czołówką światową rok temu w World Grand Prix. Tam są zawodniczki, które trenują ze sobą w 2-3 klubach. Ekipa będzie prowadzona przez Brinker i Durr, które pamiętają najlepsze czasy reprezentacji Niemiec. To taka wzrastająca siła na mapie Europy, o czym świadczą kolejne dobre roczniki w ich kraju. To będzie bardzo trudny przeciwnik w meczu otwarcia" - mówił w wywiadzie dla naszego portalu trener Jacek Nawrocki.

Z kolei w grupie D w pojedynku wewnątrz Beneluksu Belgia prowadzi z Holandią 1:0 po wygranej do 23 w premierowej odsłonie.

Tymczasem trwają też dwa inne spotkania na turnieju w Azerbejdżanie i Gruzji. W grupie B w Tbilisi Chorwatki pokonały w pierwszej odsłonie Białorusinki 25:10.

To oznacza, że... starcie Polek z Niemkami rozpocznie się za 30-40 minut.

Koniec meczu Azerbejdżan - Węgry. Gospodynie turnieju zgodnie z oczekiwaniami wygrały w trzech setach.

A to opóźnienie to przede wszystkim efekt bardzo długiego i niespodziewanie zaciętego spotkania Rosja - Ukraina:

Według naszych obliczeń pierwszy gwizdek w meczu Biało-Czerwonych rozbrzmi nie wcześniej niż o 19:00, bo w meczu Azerek z Węgierkami te pierwsze prowadzą 2:0 i 16:11 na drugiej przerwie technicznej.

Z tym "kilkanaście minut" to jednak przesadziliśmy. Trwa jeszcze spotkanie Azerbejdżan - Węgry i dopiero po jego zakończeniu na plac gry wybiegną Polki i Niemki.

Jak ostrzega nasz kapitan, Joanna Wołosz, trzeba bardzo uważać dzisiaj:

Witamy serdecznie w relacji na żywo! Pierwszy mecz reprezentacji Polski siatkarek na Mistrzostwach Europy już za kilkanaście minut!