Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Adam Małysz zabrał głos w sprawie udziału Rosjan w zawodach

- Coś się zmieniło w Ukrainie? Nie, jest jeszcze gorzej. Ciągle nowe ataki, ginie coraz więcej ludzi - przypomina Adam Małysz. Jego zdanie w sprawie startu Rosjan i Białorusinów w międzynarodowych zawodach jest jednoznaczne.

Dawid Góra
Dawid Góra
Adam Małysz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz
Przedstawiciele 35 krajów (w tym i Polski) będą w piątek rozmawiać o sposobach zablokowania startu rosyjskich sportowców w igrzyskach olimpijskich 2024. Jak się dowiadujemy, w rozmowach będą uczestniczyć tylko politycy i urzędnicy. W spotkaniu nie wezmą udziału przedstawiciele krajowych komitetów olimpijskich. Zawiązała się jednak koalicja komitetów (m.in. Szwecja, Dania, Norwegia, Estonia, Łotwa czy Polska), które nie wyobrażają sobie rywalizacji z Rosjanami.

Start Rosjan i Białorusinów w Paryżu może być swego rodzaju furtką dla federacji, które wyrzuciły zawodników ze swych rozgrywek. Mowa m.in. o FIFA. Przypomnijmy: Rosjan wykluczono z baraży do mistrzostw świata 2022 przed meczem z Polską.

Ogólnonarodowa dyskusja i możliwość dopuszczenia Rosjan i Białorusinów do uczestniczenia w igrzyskach to woda na młyn dla rosyjskiej propagandy. Głos w sprawie zabrała rosyjska trenerka łyżwiarstwa figurowego Tatiana Tarasowa, która bardzo interesuje się "głosem z Polski".

- To nie pierwszy raz, kiedy Polacy wypowiadają się w ten sposób. To po prostu źli ludzie - wypaliła po ostatnich wypowiedziach naszych polityków.

- Bardzo dobrze by się stało, gdyby Polacy odmówili udziału w igrzyskach olimpijskich. Świat bez nich przetrwa. Uważam, że MKOl powinien dopuścić nas i Białorusinów do startów - powiedziała wprost.

To wszystko w przeddzień rocznicy barbarzyńskiej i niczym nieuzasadnionej inwazji Rosjan na Ukrainę, która przypada na 24 lutego.

Głos w sprawie w rozmowie z WP SportoweFakty zabrał Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego i były znakomity skoczek: - Uważam, że Rosjanie i Białorusini nie powinni być dopuszczeni do igrzysk. Z jednej strony nie mogą odpowiadać za przywódców swoich krajów. Ale jeśli raz powiedziano "nie", to nie widzę powodów, dla których powinno się teraz podejmować inną decyzją. Coś się zmieniło w Ukrainie? Nie, jest jeszcze gorzej. Ciągle nowe ataki, ginie coraz więcej ludzi - stwierdza Małysz.

Dodaje, że w Polsce raczej nie znajdzie się komitet czy związek, którego przedstawiciele myślą inaczej. PKOl opublikował zresztą pismo do MKOl-u z jasnym stanowiskiem Polski. - W tym trzeba być razem - podkreśla Małysz.

A start Rosjan i Białorusinów pod flagą olimpijską? - Jaki sens ma brak flagi przy nazwisku zawodnika? I tak wszyscy doskonale wiedzą, że to rosyjscy zawodnicy - zaznacza prezes PZN.

Dawid Góra, WP SportoweFakty

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (23)
 • 12 min Zgłoś komentarz
  Pan Małysz,powinien zająć się dziadostwem w polskim narciarstwie a nie wymądrzać się w tematach o których ma widać z jego wypowiedzi,blade pojęcie,od zakończenia drugiej wojny
  Czytaj całość
  światowej było wiele wojen,które były rozpętywane przez,,przyjaciół"z USA,przypomnę Wietnam,Panamę,Irak,Libię itd.itd.w których zginęły miliony ludzi,nikt w/w nie dyskryminował w sporcie,nikt nie nakładał na nich sankcji,niektórzy ludzie powinni się opamiętać bo się swoim zaangażowaniem zwyczajnie kompromitują,nawiasem mówiąc nie wierzę w to że 38 milionowy naród w całości popiera taką politykę,więc pytam jakim prawem rozmaici,,nawiedzeni"wypowiadają się w imieniu Polski?
  • cygan 1 Zgłoś komentarz
   Niech rosja bialoruś i korea płn. rywalizują ze sobą. Będą wszyscy mieli medale
   • GlennTipton Zgłoś komentarz
    A czemu Adaś nie miał nic przeciwko występom amerykańskich sportowców, gdy USA w 2003 roku napadło Irak i przyczyniło się do śmierci 200 tysięcy cywilów? Tyle wojen na świecie ale
    Czytaj całość
    tylko jedna zła, śmieszne.
    • KotEnio Zgłoś komentarz
     Polska nie musi brac udzialu w Olimpiadze !Z tych dwoch czy trzech medali mozemy zrezygnowac ! W USA graja Rosjanie i jakos Bidenowi to nie przeszkadza ! To czy rosyjscy sportowcy
     Czytaj całość
     biora udzial w zawodach czy nie Putinowi jest to obojetne !Ukarani sa tylko sportowcy ktorzy cale zycie trenowali ! Nie laczyc polityki ze sportem.
     • Zryty łep Zgłoś komentarz
      Ruskich rozumowanie jest takie ...jak nie będziemy mistrzami olimpijskimi to zniszczymy świat bombą atomową ...no brawo MKOl. Maciej jaja ale ruskie vały zarząd do wywalenie
      • yes Zgłoś komentarz
       Napisałem wcześniej o swoim zdziwieniu, że Małysz nie wypowiada się na temat spraw PZN Zastanawiam się czy zna się na sprawach, które reklamuje i reklamował...
       • Alex1313 Zgłoś komentarz
        Czyżby Kozakiewicz przesiąkł niemiecką przychylnością do ruskich? Jest niemcem i po co go cytujecie w sprawach Polski
        • NIE ZNAM SIĘ Zgłoś komentarz
         MKOL,żeby przypodobać się putinowi, może zezwolić na start rusków. Ale kto im wyda wizy UE?Kto zezwoli na przelot nad UE?Chociaż przot to miga ogarnac6,np tureckimi liniami. Ale wiz nie
         Czytaj całość
         przeskoczą.
         • yes Zgłoś komentarz
          Może niech zajmie się swoimi sprawami w PZN. Nie powinni angażować Małysza w sprawy przekraczające jego kompetencje.
          • Jakul13 Zgłoś komentarz
           Mędrek za dychę - nie mogą odpowiadać za swoich przywódców, ale powinno się ich niedopuszczać do startów. Brawo Adam, głąbie. Nie rozumiem, jak nagle zaczęto stosować
           Czytaj całość
           odpowiedzialność zbiorową, jeszcze rok temu uważaną za coś bardzo złego...
           • gość nie dzielny Zgłoś komentarz
            jak działacze olimpijscy czy inne staruchy zezwolą na ruskich i tych naleśników białoruskich w jakichkolwiek zawodach to zawodnicy innych krajów powinni zbojkotować i nie brać w tych
            Czytaj całość
            szopkach udziału ,
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×