Problem w kadrze skoczków Niemiec. Horngacher nie ma ruchu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Stefan Horngacher
Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Stefan Horngacher
zdjęcie autora artykułu

Niemcy w konkursach PŚ przed własną publicznością nie wystawią pełnego składu. Wszystko przez chorobę Philippa Raimunda. Zmiana nastąpiła też w ekipie Słoweńców.

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował w czwartek (7 grudnia), że 13. zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ 2023/24 Philipp Raimund nie weźmie udziału w konkursach w Klingenthal (w dniach 9-10.12). 23-letni skoczek zmaga się z infekcją.

Jak podał portal skispringen.com, niemiecka reprezentacja wystąpi w pięcioosobowym składzie - Andreas Wellinger, Pius Paschke, Stephan Leyhe, Karl Geiger i Martin Hamann - ponieważ Stefan Horngacher nie ma możliwości powołania innego zawodnika w tak krótkim czasie.

Skoczkowie z zaplecza kadry Niemiec, na czele z Markusem Eisenbichlerem, przebywają obecnie w Skandynawii, gdzie w najbliższy weekend w Lillehammer odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego.

- Chcemy wykorzystać dobre wyniki z pierwszych dwóch weekendów PŚ, by jeszcze bardziej poprawić poziom techniczny naszych skoków. Można założyć, że konkurencja pójdzie w tym samym kierunku - podkreślił Horngacher, cytowany przez skispringen.com.

W konkursach w Klingenthal nie wystąpi również Słoweniec Ziga Jelar, którego zastąpi Lovro Kos. To decyzja trenera Roberta Hrgoty.

Zobacz: PŚ. Fatalne informacje z Niemiec Niemcy nie owijają w bawełnę nt. polskich skoczków

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)