PŚ w Sapporo: Noriaki Kasai wyśrubował kolejny rekord

Japończyk nie przestaje zaskakiwać. Po czwartym miejscu w sobotnim konkursie, Noriaki Kasai po raz drugi w tym sezonie stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w niedzielę. Tym samym 43-latek poprawił swój własny rekord.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / EPA/URS FLUEELER
W tym sezonie, przed rywalizacją w Sapporo, główny zainteresowany uplasował się w czołowej trójce pierwszego konkursu w Engelbergu. Wówczas reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni dokładnie 43 lata, 6 miesięcy i 13 dni po urodzeniu stanął na podium Pucharu Świata (trzecie miejsce).

Miesiąc później podopieczny Tomoharu Yokokawy poprawił swoje rekordowe osiągnięcie. Po dwóch świetnych skokach (138,5 oraz 134,5 metra) Noriaki Kasai stanął na najniższym stopniu podium niedzielnego konkursu na Okurayamie. Tym samym Japończyk uplasował się w czołowej trójce w wieku 43 lat, 7 miesięcy i 25 dni. Mistrz świata w lotach z 1992 roku na podium stanął już 58 razy w karierze.

Po piętnastu konkursach w tym sezonie Azjata zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu z 388 oczkami na koncie.

W niedzielę w Sapporo przed Noriakim Kasai uplasowali się dwaj Norwedzy. Konkurs, z nowym rekordem skoczni, wygrał Anders Fannemel. Drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang. Z Polaków znów najlepszy był Maciej Kot (13. miejsce). Największą postawą in minus zawodów była dopiero 41. lokata Kamila Stocha i fatalny występ w eliminacjach Roberta Kranjca.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Noriaki Kasai wygra przynajmniej jeszcze jeden konkurs PŚ?