Skoki narciarskie. 68. TCS w Innsbrucku: Philipp Aschenwald najlepszy w serii próbnej, Dawid Kubacki 6.

Philipp Aschenwald zdobył najwięcej punktów w serii próbnej przed konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Na szóstej pozycji sklasyfikowano Dawida Kubackiego.

Piotr Ziemka
Dawid Kubacki Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch. Zwycięzca 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni skoczył o cztery metry bliżej i zdobył 8,6 punktu mniej od swojego rywala w serii KO - Gregora Schlierenzauera.

Serię próbną rozpoczęto z dziesiątej belki. Po trzydziestu skokach podwyższono rozbieg o jeden stopień. Najlepiej z podopiecznych Michala Doleżala spisał się Dawid Kubacki. Trzeci zawodnik klasyfikacji łącznej po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni 2019/2020 wylądował na 127. metrze i uzyskał 62,3 punktu. Ostatecznie zajął szóstą lokatę.

Najwięcej punktów zdobył Philipp Aschenwald. Austriak spisał się najlepiej w serii próbnej również 1 stycznia 2020 roku w Garmisch-Partenkirchen. W konkursie był wtedy jednak dopiero 25.

Najdalej poszybował Marius Lindvik. Triumfator konkursu w Ga-Pa oraz zwycięzca kwalifikacji w Innsbrucku wylądował na 130. metrze - za wiatr odjęto mu 8,4 punktu, podczas gdy Aschenwald miał minus 3,3. Przed Kubackim znaleźli się też: Robert Johansson, Ryoyu Kobayashi i Daniel Andre Tande. Czołową dziesiątkę w serii próbnej - tak samo jak to było na treningu 1 stycznia - zamknął Karl Geiger.

Dwunasty był Piotr Żyła, 32. Stoch, 38. Maciej Kot, a 44. Stefan Hula. Skakało 49 zawodników. Nie pojawił się jedynie Simon Ammann.

Początek pierwszej rundy konkursowej zaplanowano na godzinę czternastą.

Therese Johaug i Ingvild Oestberg upadły na piątym etapie Tour de Ski, ale i tak wygrała Norweżka

Miejsce Zawodnik Kraj Metry Punkty Belka
1. Philipp Aschenwald Austria 127,5 66 11.
2. Marius Lindvik Norwegia 130 65,4 11.
3. Robert Johansson Norwegia 127,5 65,2 10.
4. Ryoyu Kobayashi Japonia 127 64,7 11.
5. Daniel Andre Tande Norwegia 125 64,4 10.

50 - 1 Polasek - Lindvik Lindvik

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Aschenwald stanie na podium konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku?