WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
Skoki narciarskie Konkurs indywidualny w Wiśle

Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji. Już teraz zapraszamy państwa na relację na żywo z kwalifikacji i konkursu w Hinterzarten w dniach 28-29 lipca. Na dzisiaj to wszystko. 

Przejdź do pełnej relacji

Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji. Już teraz zapraszamy państwa na relację na żywo z kwalifikacji i konkursu w Hinterzarten w dniach 28-29 lipca. Na dzisiaj to wszystko. 

Kapitalny konkurs i kapitalne emocje. Po fantastycznym drugim skoku triumf w zawodach zapewnił sobie Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajął Maciej Kot, a czołową piątkę zamknął Stefan Hula. 

Kapitalny skok Dawida Kubackiego. 132,5 metra to duże szanse nawet na podium zawodów. 

Belka startowa podniesiona do numeru 14. Wiatr nie jest już tak silny jak na początku finału.

Przed nami skoki czołowej dziesiątki po pierwszej serii. Na razie prowadzi Norwego Robert Johansson. Czekamy na skoki aż 3 Polaków, w tym lidera Macieja Kota.

Piotr Żyła w finale uzyskał 124,5 metra i ciężko będzie mu poprawić 14. pozycję z półmetka zawodów. Nadal prowadzi Słoweniec Semenic. 

Piękny skok Słoweńca Anze Semenica, który po próbie na 130 metrów objał prowadzenie. 

W finale Jakub Wolny skacze 119,5 metra i najprawdopodobniej zajmie w dzisiejszym konkursie miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki. 

Finałową kolejkę rozpoczynamy z 13. belki startowej. 

Za chwilę zaczynamy finałową serię z 5 Polakami. Co prawda nie ma wśród nich Kamila Stocha, ale emocji i tak nie zabraknie. Pozycji lidera będzie bronił Kamil Stoch, a realne szanse na podium mają jeszcze Stefan Hula i Dawid Kubacki. 

Przed nami 10 minut przerwy i o 19:06 rozpoczynamy finałową kolejkę, w której emocji na pewno nie zabraknie. 

Za nami półmetek zawodów. Na razie prowadzi Maciej Kot, który o 0,5 punktu wyprzedza drugiego Niemca Karla Geigera. Na miejscu 6 są ex aequo sklasyfikowani Dawid Kubacki i Stefan Hula. W finale z Polaków wystąpią jeszcze 14. Piotr Żyła i 24. Jakub Wolny.

Kamil Stoch skacze tylko 119 metrów. To daje mu dopiero 31. miejsce, a więc nie wystąpi w finałowej kolejce. 

   

Maciej Kot kapitalnie wykorzystał mocny wiatr pod narty. 133 metrów i Polak obejmuje prowadzenie w zawodach. 

   

Piotr Żyła skacze dobrze - 125 metrów - i oczywiście zobaczymy jego w finałowej serii.

   

Piękny skok Karla Geigera. 130 metrów i Niemiec zostaje nowym liderem zawodów. 

Dawid Kubacki skacze 128 metrów. To dobra próba, ale nie da się ukryć, że liczyliśmy na więcej.

   

Za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Niemiec Andreas Wank.

Nowym liderem zawodów został Czech Roman Koudelka po skoku na 128. metr. 

   

Po pięknym skoku na 126,5 metra, przy tylko lekkim wietrze pod narty, Stefan Hula objął prowadzenie w konkursie.

   

Belka startowa podwyższona do numeru 13. 

30 z 50 skoczków oddało swoje skoki w pierwszej serii. Liderem zmagań jest Włoch Sebastian Colloredo, podopieczny Łukasza Kruczka. 

Zaprzeczył jednak tej teorii Sebastian Colloredo. Podopieczny Łukasza Kruczka po próbie na 127,5 metra objął prowadzenie w konkursie. 

Wiatr pod narty znów mniej pomaga skoczkom, co niemal od razu odbija się na ich krótszych odległościach. 

Od kilku minut wiatr mocno pomaga skoczkom (ponad 1 m/s) pod narty, co wielu zawodników wykorzystuje. 

Aleksander Zniszczoł skacze 119 metrów i w jego przypadku awans do czołowej trzydziestki także jest mocno niepewny.

   

Klemens Murańka skoczył 119,5 metra i z taką odległością może być ciężko, by znalazł się w serii finałowej. 

 

Po krótkich skokach kilku zawodników wracamy do belki startowej o numerze 12. 

Niestety warunki na skoczni nie są na razie do końca sprawiedliwie. Co prawda wieje wszystkim pod narty, ale z bardzo różną siłą. 

 

Kenneth Gangnes, który wraca do skakania po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, skoczył 123 metry i na razie prowadzi w zawodach.

   

Dobry skok Jakuba Wolnego (124 metry). Po jego próbie belka obniżona do numeru 10. 

Jakub Wolny musi poczekać na swój skok. Wiatr, mimo że słabszy niż jeszcze kilkadziesiąt minut temu, nadal sprawia spore problemy organizatorom. 

 

Rozpoczynamy skakanie z 12. belki. 

Za chwilę powinniśmy rozpocząć 1. serię konkurs indywidualnego. Przypomnijmy na starcie 50 zawodników, w tym 9 Polaków. Główny faworyt zawodów to Dawid Kubacki.

   

Po wczorajszym zwycięstwie w konkursie drużynowym Polacy oczywiście objęli prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów Letniego Grand Prix. Po dzisiejszych zawodach liczymy, że Polak obejmie prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej letniego cyklu, a w drużynowej Biało-Czerwoni powiększą przewagę nad rywalami.

W oczekiwaniu na zawody skoczkowie nie nudzą się i tradycyjnie grają w siatkówkę.

   

Zbliża się godzina 18:00. Na razie nie ma informacji o kolejnych przełożeniach zawodów, dlatego pomału wprowadzamy się w atmosferę zawodów. Faworytami dzisiejszego konkursu są Maciej Kot i Dawid Kubacki. Taką tezę można postawić na podstawie czwartkowych kwalifikacji i wczorajszego konkursu drużynowego, gdzie Kubacki i Kot zajęli dwa pierwsze miejsca w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej.

Co więcej Andrzej Wąsowicz dzisiaj w Telewizji Polskiej powiedział, że sprzedano już połowę wejściówek! Kibice zatem muszą się spieszyć, jeśli chcą na żywo pod skocznią obejrzeć zimową inaugurację Pucharu Świata 2017/2018. Przypominamy zatem ceny biletów:

Wczoraj jeden z portali poinformował, że została wstrzymana sprzedaż biletów na zimową inaugurację PŚ w Wiśle, ponieważ były problemy z drugim przetargiem na wykonanie torów lodowych na skoczni w Wiśle. Wieczorem Andrzej Wąsowicz, wiceprezes PZN, na łamach naszego portalu uspokoił kibiców. Sprzedaż biletów została wznowiona, wykonawca przetargu zostanie w poniedziałek ogłoszony i nie ma zagrożenia, że zimowa inauguracja PŚ w Wiśle nie odbędzie się. 

Adam Małysz w studiu Telewizji Polskiej zapewnił, że są spore szanse, iż o 18:00 konkurs rozpocznie się. Według czterokrotnego medalisty olimpijskiego o 18:00 warunki wietrzne mają być znacznie lepsze.

   

Mamy zatem minimum 30 minut oczekiwania na konkurs indywidualny. Na początku przypomnijmy sobie zatem jak przebiegły czwartkowe kwalifikacje do dzisiejszego konkursu, które wygrał Maciej Kot. Przypomnijmy, że były to pierwsze eliminacje od wielu lat, w których nawet czołowa dziesiątka musiała walczyć o awans do zawodów.

 

W Wiśle pod skocznią narciarską im. Adama Małysza jest słonecznie, ale na razie bardzo mocno wieje. Dobitnie to pokazuje poniższe zdjęcie. Tak zachowują się chorągiewki rozmieszczone wzdłuż zeskoku skoczni. 

   

Na razie nie mamy dobrych wiadomości. W Wiśle wieje, zwłaszcza na górze skoczni i o skakaniu na razie nie ma mowy. Odwołana została już seria próbna, a konkurs rozpocznie się najwcześniej o 18:00, a nie tak jak pierwotnie zaplanowano o 17:30. 

Witamy w sobotnie popołudnie. Rozpoczynamy relację z konkursu Letniego Grand Prix w Wiśle. 

   
>

Zobacz również

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  Dyscyplina Skoki narciarskie
  Rozgrywki Letnie GP w skokach narciarskich
  Lokalizacja Wisła
  Stadion Skocznia narciarska im. Adama Małysza (HS 134)
  Data i godzina 15 Lipca 2017, 17:30

  Zobacz również