Znów to zrobił! Kolejny sukces Polaka

Oskar Kwiatkowski notuje w tym sezonie świetne wyniki w Pucharze Świata. Potwierdził to podczas czwartkowych zawodów w Blue Mountain. Polak osiągnął kolejny sukces.

Mateusz Kozanecki
Oskar Kwiatkowski Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Oskar Kwiatkowski
Oskar Kwiatkowski dotarł w Blue Mountain do tzw. małego finału, w którym zmierzył się z Włochem Markiem Hoferem. Polak okazał się od niego lepszy, dzięki czemu stanął na podium rywalizacji. W finale natomiast Benjamin Karl pokonał Sangho Lee.

To drugie w tym sezonie, a szóste w karierze, podium dla Polaka. Wcześniej - 14 stycznia - zwyciężył w zawodach rozgrywanych w Scuol. W Szwajcarii pokonał w finale Mirko Felicettiego. Dodajmy, że 26. w czwartek był Michał Nowaczyk.

W klasyfikacji Pucharu Świata Oskar Kwiatkowski zajmuje obecnie bardzo dobre, siódme miejsce, z dorobkiem 298 punktów. Do prowadzącego Maurizio Bormoliniego z Włoch traci 94 "oczka".

Na 27. pozycji znajduje się z kolei Michał Nowaczyk, który przy swoim nazwisku dopisał do tej pory 65 punktów. Kolejne zawody odbędą się w piątek, 27 stycznia, również w Blue Mountain.

W czwartek przeprowadzono w Kanadzie także zmagania kobiet. Tym razem na 14. miejscu znalazła się Aleksandra Król, która w klasyfikacji łącznej jest siódma - podobnie jak Kwiatkowski.

Polski skoczek szczerze o swojej formie. "Frustrujące"