Trzy Amerykanki grają dalej. Wśród nich finalistka Rolanda Garrosa

Trzy amerykańskie tenisistki zameldowały się w kolejnej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Wśród nich jest Coco Gauff, finalistka Rolanda Garrosa.

Coco Gauff PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Coco Gauff
Czwartego dnia Wimbledonu w ostatnim meczu dnia na korcie centralnym zmierzyły się Coco Gauff (WTA 12) i Mihaela Buzarnescu (WTA 127). Spotkanie rozpoczęło się tuż przed godz. 21:30 czasu polskiego i odbyło się pod zamkniętym dachem. Do III rundy awansowała Amerykanka, która pokonała Rumunkę 6:2, 6:3.

W ciągu 80 minut Gauff zaserwowała 10 asów i zdobyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Amerykanka wykorzystała trzy z czterech break pointów. Nie dała rywalce ani jednej szansy na przełamanie. Finalistka Rolanda Garrosa posłała 24 kończące uderzenia przy 18 niewymuszonych błędach. Buarnescu naliczono 11 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Rumunka w 2018 roku doszła w Wimbledonie do IV rundy i jest to jej najlepszy wielkoszlemowy wynik. Gauff w Londynie do 1/8 finału awansowała dwa razy (2019, 2021). O wyrównanie tego rezultatu zmierzy się z Amandą Anisimovą (WTA 25), która zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:4 Lauren Davis (WTA 102). Wyżej notowana z Amerykanek zdobyła o sześć punktów więcej (79-73).

Jessica Pegula (WTA 9) pokonała 4:6, 6:3, 6:1 Harriet Dart (WTA 94). W trwającym godzinę i 51 minut Amerykanka odparła dziewięć z 13 break pointów i wykorzystała siedem z 11 szans na przełamanie. Po raz pierwszy awansowała do III rundy Wimbledonu. Pegula grała w ćwierćfinale Australian Open (2021, 2022) i Rolanda Garrosa (2022).

Petra Martić (WTA 80) wygrała 7:6(4), 6:3 z Kristiną Kucovą (WTA 91). W drugim secie Chorwatka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu godziny i 43 minut zaserwowała 10 asów. Wywalczyła 29 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 16 z 19 przy siatce. Została przełamana dwa razy, a sama spożytkowała cztery z siedmiu break pointów. Kucova popełniła dziewięć podwójnych błędów.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki Wimbledonu kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Coco Gauff awansuje do IV rundy Wimbledonu 2022?