W Rio jak w Buenos Aires. Carlos Alcaraz i Cameron Norrie idą równym krokiem

W minioną niedzielę Carlos Alcaraz i Cameron Norrie zmierzyli się w finale w Buenos Aires. W tym tygodniu obaj świetnie radzą sobie w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro, gdzie są już w półfinałach.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Andre Coelho / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Z powodu kontuzji mięśni brzucha Carlos Alcaraz dopiero w połowie lutego rozpoczął rywalizację w sezonie 2023. Jednak szybko stara się nadrobić stracony czas. W zeszłym tygodniu Hiszpan zwyciężył w Buenos Aires. Z kolei w tym jest już w półfinale turnieju ATP w Rio de Janeiro. W piątkową noc pokonał 6:4, 7:6(0) Dusana Lajovicia, choć w obu setach przegrywał 2:4.

- Znalazłem sposób na zwycięstwo w meczu z trudnym rywalem. Właśnie o to chodzi w tenisie. Musiałem być skoncentrowany i czekać na swoje szanse - powiedział, cytowany przez atptour.com, Alcaraz, który w piątek zapisał na swoim koncie jednego asa i cztery przełamania.

Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Alcaraz w 1/2 finału zmierzy się z rewelacją turnieju, Nicolasem Jarrym. Chilijski kwalifikant w ćwierćfinale okazał się lepszy od oznaczonego "szóstką" Sebastiana Baeza.

Świetnie w Rio de Janeiro radzi sobie również ubiegłotygodniowy finalista z Buenos Aires, Cameron Norrie. W piątek Brytyjczyk po prawie dwugodzinnym meczu ograł 4:6, 6:1, 6:4 Hugo Delliena. - Nie zacząłem dobrze, ale zachowałem cierpliwość i poprawiłem swój poziom, kiedy tego potrzebowałem - skomentował.

Półfinałowym przeciwnikiem oznaczonego numerem drugim Norrie'ego będzie Bernabe Zapata. 26-latek z Walencji wygrał trzysetowy hiszpański pojedynek z turniejową "siódemką", Albertem Ramosem.