Czeszka na drodze Magdy Linette. To srebrna medalistka olimpijska

Marketa Vondrousova rozprawiła się z Hiszpanką Mariną Bassols Riberą w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Czeska finalistka Rolanda Garrosa 2019 i wicemistrzyni olimpijska będzie rywalką Magdy Linette.

Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Magda Linette
W Madrycie wszystkie 32 rozstawione tenisistki otrzymały wolne losy. W tym gronie jest Magda Linette (nr 17). Pierwszą rywalkę Polki wyłoniło starcie Markety Vondrousovej (WTA 80) z Mariną Bassols Riberą (WTA 119). Czeszka w drugim secie wróciła z 1:3 i wygrała 6:1, 6:3.

Vondrousova ma za sobą zdrowotne przejścia i dlatego jest w tej chwili tak nisko w rankingu. Czeszka jest finalistką Rolanda Garrosa 2019 i srebrną medalistką ostatnich igrzysk olimpijskich (Tokio). Do tej pory zdobyła jeden tytuł w WTA Tour, w 2017 roku w Biel/Bienne.

W ciągu 74 minut obie tenisistki miały po sześć break pointów. Vondrousova tylko raz oddała podanie, a zaliczyła pięć przełamań. Czeszka zdobyła 63 ze 107 rozegranych punktów (58,9 proc.). Było to jej pierwsze spotkanie z Bassols Riberą.

Dla Vondrousovej jest to drugi występ w Madrycie. Dwa lata temu odpadła w I rundzie. Czeszka miała bardzo obiecujące dwa ostatnie starty w turniejach rangi WTA 1000. W Indian Wells i Miami wygrała po trzy mecze i awansowała do 1/8 finału. W Kalifornii pokonała Ons Jabeur. W tym roku z Tunezyjką Vondrousova wygrała też w Australian Open.

Linette i Vondrousova zmierzą się w czwartek. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
środa, 26 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Marketa Vondrousova (Czechy, Q) - Marina Bassols Ribera (Hiszpania, WC) 6:1, 6:3