Przerażające sceny. Tenisista znów zasłabł na korcie [WIDEO]

Yibing Wu ponownie w centrum zainteresowania z powodów zdrowotnych. Chińczyk, który trzy tygodnie temu stracił przytomność podczas meczu na Wimbledonie, znów gorzej się poczuł w trakcie spotkania. Zawodnik osunął się na krzesło po wygranym gemie.

Mateusz Makuch
Yibing Wu zasłabł na korcie w Waszyngtonie Twitter / TennisTV / Yibing Wu zasłabł na korcie w Waszyngtonie
Zawodnik z Chin przysporzył kibiców i obserwatorów o dreszcze, gdy w trakcie swojego spotkania na Wimbledonie stracił przytomność. Yibing Wu poczuł się gorzej, miał trudności z oddychaniem i poprosił o przerwę medyczną. Później sytuacja z jego stanem zdrowia zaczęła się pogarszać. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj ->>.

Od tamtych dramatycznych wydarzeń minęły trzy tygodnie, a u chińskiego tenisisty znów pojawiły się kłopoty zdrowotne w trakcie meczu. Tym razem Yibing Wu zasłabł podczas starcia z Japończykiem, Yosuke Watanukim. Przy prowadzeniu 4:1 w 1. secie, Chińczyk osunął się na krzesło schodząc na przerwę.

Mecz 1. rundy turnieju ATP Waszyngton nie był kontynuowany. Patrząc na to, w jakim stanie znajdował się tenisista, trudno się temu dziwić. Momentami był kompletnie bezwładny, gdy udzielano mu pomocy.

Za przyczynę zasłabnięcia zawodnika z Chin podano udar cieplny. Rzeczywiście, tego dnia w stolicy Stanów Zjednoczonych żar lał się z nieba. Temperatura wynosiła powyżej 30 stopnic Celsjusza. Mając jednak w pamięci wydarzenia z Wimbledonu i fakt, że sytuacja z utratą sił powtarza się w krótkim odstępie czasu, zmusza do refleksji.