Tenis. US Open: Wojciech Marek w ćwierćfinale debla turnieju juniorów

Wojciech Marek i partnerujący mu Nicholas David Ionel awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej juniorskiej edycji wielkoszlemowego US Open 2019.

Rafał Smoliński
Wojciech Marek East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Wojciech Marek
W środę Wojciech Marek i Nicholas David Ionel zmierzyli się z australijską parą Rinky Hijikata i Tristan Schoolkate. W pierwszym secie okazali się lepsi o jedno przełamanie. Natomiast w drugiej odsłonie dwukrotnie nie wyserwowali zwycięstwa, o które musieli się zatroszczyć w tie beaku.

Marek i Ionel wygrali ostatecznie 6:4, 7:6(3), dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału debla juniorskiej edycji US Open 2019. W czwartek powalczą o półfinał, a ich przeciwnikami będą rozstawieni z trzecim numerem Czesi Jonas Forejtek i Jiri Lehecka.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów
środa, 4 września

II runda gry podwójnej juniorów:

Wojciech Marek (Polska) / Nicholas David Ionel (Rumunia) - Rinky Hijikata (Austraia) / Tristan Schoolkate (Australia) 6:4, 7:6(3)

Czy Wojciech Marek zagra w półfinale debla?