WTA Pekin: Andżelika Kerber i Sloane Stephens wyeliminowane. Awans Karoliny Woźniackiej

Andżelika Kerber i Sloane Stephens na II rundzie zakończyły występ w turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Broniąca tytułu Karolina Woźniacka pokonała Christinę McHale.

Andżelika Kerber Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
We wtorek z imprezą w Pekinie pożegnały się dwie wielkoszlemowe mistrzynie. Andżelika Kerber (WTA 13) przegrała 4:6, 2:6 z Poloną Hercog (WTA 51). W ciągu 76 minut Niemka zmarnowała dwa break pointy i trzy razy została przełamana. Słowenka zdobyła 18 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i poprawiła na 3-5 bilans meczów z byłą liderką rankingu. Kolejną jej rywalką będzie Kiki Bertens.

Sloane Stephens (WTA 12) uległa 3:6, 1:6 Saisai Zheng (WTA 39). W ciągu 76 minut Chinka obroniła siedem z ośmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Zgarnęła 27 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu i po raz pierwszy pokonała Amerykankę. Było to ich trzecie spotkanie, drugie w Pekinie. W ubiegłym sezonie Stephens wygrała 6:1, 6:3. W III rundzie Zheng zmierzy się z Ashleigh Barty.

Karolina Woźniacka (WTA 19) pokonała 6:4, 6:0 Christinę McHale (WTA 90). W trwającym 83 minuty meczu Dunka odparła trzy z czterech break pointów, a sama spożytkowała pięć z sześciu okazji na przełamanie. Była liderka rankingu podwyższyła na 5-2 bilans spotkań z Amerykanką. Woźniacka w Pekinie triumfowała w 2010 i 2018 roku. Kolejną jej rywalką będzie Katerina Siniakova.

Alison Riske (WTA 24) w ubiegłym tygodniu w Wuhanie osiągnęła największy finał w karierze. W Pekinie w II rundzie zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 52) po dwóch godzinach i 19 minutach. Amerykanka awans przypieczętowała za ósmą piłką meczową. Australijka zaserwowała 12 asów, ale też popełniła 13 podwójnych błędów. Riske trzy razy została przełamana, a sama wykorzystała cztery z 18 break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Naomi Osaką.