Tenis. ATP Rio de Janeiro: trzysetowe zwycięstwa Dominika Thiema i Borny Coricia. Odpadł Dusan Lajović

Najwyżej rozstawiony Dominic Thiem w trzech setach pokonał Jaume Munara w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. Na pełnym dystansie w czwartek walczył też Borna Corić, odpadł za to Dusan Lajović.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / ANTONIO LACERDA / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Swój inauguracyjny mecz w turnieju ATP w Rio de Janeiro Dominic Thiem zakończył z urazem kolana. Lecz zapewnił, że zdąży się wykurować do kolejnego spotkania. I faktycznie, na pojedynek 1/8 finału z Jaume Munarem Austriak wyszedł bez opatrunku na nodze i nie miał kłopotów z poruszaniem się po korcie. Problemy miał za to z rywalem. Przetrwał jednak trudne momenty, odrobił stratę po przegranym pierwszym secie, w decydującej partii wykazał się lepszą regularnością oraz skutecznością i dzięki temu zwyciężył 6:7(5), 6:3, 6:4.

Najwyżej rozstawiony w Rio Open 2020 Thiem, który tym samym podwyższył na 3-0 bilans konfrontacji z Munarem, w ciągu godziny i 41 minut gry zaserwował cztery asy, dwukrotnie został przełamany, uzyskał pięć breaków, posłał 40 zagrań kończących i popełnił 43 niewymuszone błędy.

Kolejnym przeciwnikiem Austriaka, mistrza Rio Open z sezonu 2017, będzie kwalifikant Gianluca Mager. Włoch w starciu dwóch tenisistów z eliminacji wygrał 6:3, 7:6(5) z Joao Dominguesem i po raz pierwszy zameldował się w 1/4 finału imprezy rangi ATP Tour.

W turnieju nie ma już natomiast oznaczonego numerem drugim Dusana Lajovicia. Serb w 1/8 finału po dwóch tie breakach przegrał z Lorenzo Sonego. Włoch zwyciężył, choć w całym meczu zdobył o dwa punkty mniej od przeciwnika (83, przy 85 Lajovicia).

O półfinał Sonego powalczy z Borną Coriciem, który po 149-minutowej batalii ograł 6:3, 1:6, 7:6(5) Thiago Seybotha Wilda, ostatniego w turnieju reprezentanta gospodarzy. - Wild jest świetnym tenisistą i ma doskonały forhend. Spodziewałem się trudnego meczu, bo on grał przed swoją publicznością - powiedział Chorwat, cytowany przez oficjalną stronę internetową imprezy.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,759 mln dolarów
czwartek, 10 lutego

II runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 1) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:7(5), 6:3, 6:4
Borna Corić (Chorwacja, 5) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia, WC) 6:3, 1:6, 7:6(5)
Lorenzo Sonego (Włochy) - Dusan Lajović (Serbia, 2) 7:6(5), 7:6(5)
Gianluca Mager (Włochy, Q) - Joao Domingues (Portugalia, Q) 6:3, 7:6(5)

ATP Marsylia: Danił Miedwiediew i Denis Shapovalov w ćwierćfinale. Felix Auger-Aliassime znów obronił meczbole