Tenis. Roland Garros: Mikołaj Lorens w ćwierćfinale debla juniorów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Mikołaj Lorens
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Mikołaj Lorens

Mikołaj Lorens i Karlis Ozolins wygrali drugi mecz w turnieju debla juniorskiej edycji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020 na kortach ziemnych w Paryżu. W czwartek polsko-łotewska para powalczy o półfinał.

W środę rywalami rozstawionej z siódmym numerem pary Mikołaj Lorens i Karlis Ozolins byli Bruno Kuzuhara i Max Wiskandt. W pierwszym secie polsko-łotewski duet wygrał od stanu 2:3 cztery gemy z rzędu. W drugiej partii stracił serwis trzykrotnie i konieczny był super tie break.

Decydująca rozgrywka była wyrównana. Amerykanin i Niemiec wrócili najpierw ze stanu 3-6, a następnie 6-8. Dopiero wtedy nasz reprezentant i jego partner wypracowali piłkę meczową i po 63 minutach zakończyli spotkanie wynikiem 6:3, 1:6, 10-8.

Na czwartek zaplanowano do rozegrania ćwierćfinały singla i debla turnieju juniorów. Przeciwnikami Lorensa i Ozolinsa będą Czesi Martin Krumich i Dalibor Svrcina.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny środa, 7 października

II runda gry podwójnej juniorów:

Mikołaj Lorens (Polska, 7) / Karlis Ozolins (Łotwa, 7) - Bruno Kuzuhara (USA) / Max Wiskandt (Niemcy) 6:3, 1:6, 10-8

Czy Mikołaj Lorens i Karlis Ozolins wygrają kolejny mecz?