Tenis. ATP Wiedeń: Karol Drzewiecki i Szymon Walków postraszyli faworytów

Karol Drzewiecki i Szymon Walków pokazali się z dobrej strony w swoim debiucie w zawodach głównego cyklu. Polska para postraszyła najwyżej rozstawionych w Wiedniu Mate Pavicia i Bruno Soaresa.

Rafał Smoliński
Szymon Walków PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Szymon Walków
Karol Drzewiecki i Szymon Walków dostali się do turnieju debla po udanych dwustopniowych eliminacjach. W swoim debiucie w głównym cyklu trafili na faworytów wiedeńskich zawodów, czyli Mate Pavicia i Bruno Soaresa. Chorwat i Brazylijczyk wygrali w tym roku US Open i dotarli do finału Rolanda Garrosa.

W pierwszym secie Polacy toczyli wyrównany bój z utytułowanymi przeciwnikami. Gdy w 11. gemie stracili serwis, nie załamali się, ale obronili trzy setbole i doprowadzili do rozgrywki tiebreakowej. W niej nie wykorzystali prowadzenia 6-3 i czterech piłek setowych. Ostatecznie Pavić i Soares zwieńczyli premierową odsłonę przy czwartej okazji.

Faworyci lepiej rozpoczęli drugiego seta. Przełamali już w drugim gemie, a po zmianie stron mogli jeszcze podwyższyć wynik. Przy stanie 5:2 Pavić i Soares mieli już pierwsze piłki meczowe, jednak Drzewiecki i Walków obronili się. W kolejnym gemie najwyżej rozstawiony debel w austriackiej stolicy zakończył trwające 81 minut spotkanie wynikiem 7:6(7), 6:3.

Drzewiecki i Walków nie odnieśli zwycięstwa w swoim debiucie w zawodach rangi ATP Tour, ale pokazali się z dobrej strony. Nie wywalczyli punktów do rankingu deblistów, ale otrzymają czek na sumę 9920 euro do podziału. Pavić i Soares awansowali do ćwierćfinału, w którym ich przeciwnikami będą Niemcy Kevin Krawietz i Andreas Mies (z którymi przegrali finał Rolanda Garrosa) lub Australijczyk John Peers i Nowozelandczyk Michael Venus.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,409 mln euro
poniedziałek, 26 października

I runda gry podwójnej:

Mate Pavić (Chorwacja, 1) / Bruno Soares (Brazylia, 1) - Karol Drzewiecki (Polska, Q) / Szymon Walków (Polska, Q) 7:6(7), 6:3