ATP Miami: Marton Fucsovics nie uniknie meczu z Andriejem Rublowem. Życiowe zwycięstwo Sebastiana Kordy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Marton Fucsovics
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Marton Fucsovics

Marton Fucsovics żartował, że w tym roku już nie chce zmierzyć się z Andriejem Rublowem. Ale zagra z nim w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W sobotę Węgier pokonał Thanasiego Kokkinakisa, a Rosjanin wygrał z Tennysem Sandgrenem.

"Mam nadzieję, że w tym roku już więcej z tobą nie zagram" - powiedział żartobliwie Marton Fucsovics do Andrieja Rublowa, gdy w zeszłym tygodniu zmierzyli się w ćwierćfinale imprezy w Dubaju. Był to ich drugi mecz w ciągu 11 dni i drugi zakończony porażką Węgra. To życzenie jednak nie zostanie spełnione. Tenisista z Budapesztu znów będzie musiał skonfrontować się z Rosjaninem. I to już w poniedziałek, w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami.

Rozstawiony z numerem 29. Fucsovics na awans do 1/16 finału Miami Open pracował aż przez trzy godziny i 11 minut. Tyle czasu potrzebował bowiem, by pokonać 7:6(3), 6:7(4), 6:4 kwalifikanta Thanasiego Kokkinakisa. Z kolei oznaczony "czwórką" Rublow w sobotę spędził na korcie tylko 69 minut i bardzo gładko (6:1, 6:2) uporał się z Tennysem Sandgrenem.

Rozstawiony z numerem piątym Diego Schwartzman tuż przed północą lokalnego czasu zakończył mecz z Yasutaką Uchiyamą. Argentyńczyk bez problemów wygrał 6:3, 6:3 i w III rundzie zmierzy się z Adrianem Mannarino. Francuz, turniejowa "25", również bez straty seta okazał się lepszy od Miomira Kecmanovicia.

Sebastian Korda ograł 1:6, 6:4, 6:2 rozstawionego z numerem dziesiątym Fabio Fogniniego. Pokonując aktualnie 17. w rankingu ATP Włocha, 20-letni Amerykanin odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 20 klasyfikacji singlistów. Kolejnym przeciwnikiem Kordy będzie Asłan Karacew, występujący w Miami z "17" przy nazwisku.

Miami Open, Miami (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,343 mln dolarów sobota, 27 marca

II runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 4) - Tennys Sandgren (USA) 6:1, 6:2 Diego Schwartzman (Argentyna, 5) - Yasutaka Uchiyama (Japonia) 6:3, 6:3 Adrian Mannarino (Francja, 25) - Miomir Kecmanović (Serbia) 6:3, 6:4 Marton Fucsovics (Węgry, 29) - Thanasi Kokkinakis (Australia, Q) 7:6(3), 6:7(4), 6:4 Sebastian Korda (USA) - Fabio Fognini (Włochy, 10) 1:6, 6:4, 6:2