Wimbledon: Kamil Majchrzak wygrał bój z doświadczonym Holendrem. Zagra o turniej główny

Kamil Majchrzak wygrał drugi pojedynek i jest o krok od awansu do głównej drabinki wielkoszlemowego Wimbledonu 2021. Środowy rywal postawił Polakowi bardzo trudne warunki.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W 2015 roku Kamil Majchrzak (ATP 105) trafił na Robina Haase (ATP 214) w I rundzie challengera Pekao Szczecin Open i wówczas notowany w Top 100 Holender oddał młodego Polakowi zaledwie trzy gemy. Po sześciu latach panowie spotkali się w drugiej fazie kwalifikacji do Wimbledonu, ale już w innych realiach. Nasz reprezentant celuje w powrót do pierwszej setki, a kariera jego przeciwnika chyli się już ku końcowi.

Środowy mecz obu panów na trawnikach w Roehampton trzymał w napięciu. W pierwszym secie "Szumi" stracił podanie w siódmym gemie, ale natychmiast odrobił stratę. Po długim boju decydował tie break. W nim Polak nie utrzymał prowadzenia 4-1. Haase zaskoczył wygrywając długą wymianę przy 5-5, a następnie wykorzystał premierowego setbola.

W drugiej partii zrobiło się nerwowo. Majchrzak dwa razy prowadził z przewagą przełamania, lecz za każdym razem szybko ją tracił. Potem Polaka dzielił gem od porażki, jednak w ważnym momencie zachował spokój. Tie break przebiegł już po myśli piotrkowianina, który szybko wyszedł na 6-2 i zakończył seta przy trzeciej okazji.

Na początku trzeciej odsłony obaj panowie mieli świadomość stawki spotkania i pilnowali serwisu. Przez długi okres nie było żadnych break pointów. Aż nadszedł ósmy gem, w którym Majchrzak wypracował dwie okazje. W momencie zagrożenia Holender ruszył do siatki i uratował serwis. Tylko na chwilę, bo po zmianie stron znów znalazł się w opałach. Polak wypracował meczbole i zakończył spotkanie, zmuszając rywala do błędu przy siatce.

Po dwóch godzinach i 18 minutach Majchrzak pokonał Haase 6:7(5), 7:6(4), 6:4 i dzięki temu zagra w finale eliminacji do Wimbledonu 2021. Jego przeciwnikiem w decydującej fazie będzie sensacyjny Chilijczyk Marcelo Tomas Barrios Vera (ATP 210).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)