Francuzi walczyli do końca w Moskwie. Rosyjscy faworyci poznali rywali

Gilles Simon i Adrian Mannarino byli o krok od porażek, ale walczyli do ostatniej piłki i w nagrodę awansowali do II rundy turnieju ATP 250 w Moskwie. Pierwszych rywali poznali najwyżej rozstawieni Andriej Rublow i Asłan Karacew.

Marcin Motyka
Gilles Simon PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Gilles Simon
Gilles Simon przechodził w tym roku przez trudne momenty. Na pewien okres przerwał nawet występy. Na korcie nigdy nie można mi było odmówić waleczności oraz determinacji. I właśnie te cechy dały mu zwycięstwo we wtorkowym meczu I rundy turnieju w Moskwie z Laslo Djere. Francuz przegrywał 6:7(3) i 3:5, ale odwrócił losy spotkania i pokonał rozstawionego z numerem ósmym Serba 6:7(3), 7:5, 6:3 po prawie trzech godzinach gry.

W ostatniej chwili przed porażką wybronił się także inny Francuz, Adrian Mannarino. 33-latek ze Soizy w drugim secie pojedynku z Romanem Safiullinem obronił meczbola i ostatecznie po dwuipółgodzinnej batalii zwyciężył 1:6, 7:6(6), 6:4. W II rundzie rywalem Mannarino będzie kolejny Rosjanin, Andriej Rublow, najwyżej rozstawiony uczestnik VTB Kremlin Cup.

Inauguracyjnego przeciwnika poznał też oznaczony numerem drugim Asłan Karacew. Rosjanin zmierzy się z Jegorem Gerasimowem. Białorusin we wtorek wygrał 6:3, 1:6, 6:4 z Miomirem Kecmanoviciem. Z kolei Filip Krajinović, turniejowa "czwórka", na otwarcie zmierzy się z Pedro Martinezem. Hiszpan we wtorek zmierzył się z Guido Pellą, który skreczował po pierwszym secie.

Już w I rundzie z VTB Kremlin Cup odpadł rozstawiony z numerem piątym Aleksander Bublik. Pochodzący z Rosji reprezentant Kazachstanu trzykrotnie został przełamany i przegrał 4:6, 3:6 z Ilją Marczenką. W 1/8 finału ukraiński kwalifikant zagra z Johnem Millmanem.

Ricardas Berankis wykorzystał szansę od losu. Litwin wszedł do turnieju jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Ilję Iwaszkę, i we wtorek pokonał Jewgienija Donskoja. W II rundzie jest też Tommy Paul, który pokonał Mikaela Ymera, a jego kolejnym rywalem będzie Marin Cilić, oznaczony "szóstką".

Ricardas Berankis (Litwa, LL) - Jewgienij Donskoj (Rosja, WC) 6:1, 6:3

wolne losy: Andriej Rublow (Rosja, 1); Asłan Karacew (Rosja, 2); Karen Chaczanow (Rosja, 3); Filip Krajinović (Serbia, 4)

Były mistrz w Antwerpii wyeliminowany w I rundzie. Dobry start rewelacji US Open