Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 3:6 - Gem, set i mecz Jo-Wilfried Tsonga. Pi dwóch godzinach walki Francuz bez straty seta pokonał Jerzego Janowicza i wyeliminował go z turnieju.
Skomentuj 1
Porażka Jerzego Janowicza oznacza koniec występów reprezentantów Polski w grach singlowych Roland Garros 2014. Łodzianin odpadł w III rundzie, ale obronił punkty za zeszłoroczną edycję paryskiej imprezy. My już dziękujemy Państwu za obecność podczas naszej relacji na żywo i życzymy Miłego Wieczoru.
Skomentuj 0
Rozstawiony z numerem 13. Jo-Wilfried Tsonga w 1/8 finału zagra z Novakiem Djokoviciem, który pokonał dziś w czterech setach Marina Cilicia.
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz zapisał na swoim koncie pięć asów, popełnił dziewięć podwójnych błędów serwisowych, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 70 proc. rozegranych punktów, wykorzystał dwa z trzech break pointów, posłał 31 uderzeń kończących, notując przy tym 38 niewymuszonych błędów.
Skomentuj 1
Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 3:5* - Dwie piłki meczowe dla Francuza.
Skomentuj 9
Zobacz więcej komentarzy (6)
Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 3:5* - Polak zrobił to, co musiał. Wygrał własne podanie, ale teraz to Francuz będzie serwował po zwycięstwo w meczu.
Skomentuj 3
  • Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 2:5 - Tsonga poszedł za ciosem, wygrał gema "na sucho" i jest już o krok od awansu do 1/8 finału.
    Skomentuj 2
    • konradt Zgłoś komentarz
      Liczyłem, że Jerzy podniesie z kolan bardzo kiepski nastrój jaki nam zafundowała Radwańska. A tymczasem dzień się kończy marazmem.
        Po piłkarsku już pora zacząć podsumowywać spotkanie.
        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 2:4* - Drugi z rzędu podwójny błąd serwisowy Janowicza i wygląda na to, że łodzianin wbił sobie gwóźdź do trumny w Roland Garros 2014.
        Skomentuj 3
        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 2:3 - Podwójny błąd serwisowy Polaka i piłka na przełamanie.
        Skomentuj 5
        Zobacz więcej komentarzy (2)
        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 2:3 - Poluje na kolejne przełamanie Tsonga. Równowaga przy podaniu Janowicza.
        Skomentuj 1
        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 2:3 - Francuz odpowiada także pewnie wygranym gemem serwisowym. Trzeci set i cały mecz wkracza w decydującą fazę. Fazę, w kjtórej Polak nie może już sobie pozwolić na potknięcie.
        Skomentuj 4
        • nowa Zgłoś komentarz
          Na chłodno patrzeć to tak, JJ wraca ale to jeszcze chwila
            Ale może.......
              W tej chwili tak pomyślałem, czy jednak nie za dużo oczekujemy od Jerzego. Do RG to liczyliśmy tylko porażki od kilku miesięcy, więc może pokonanie w trzeciej rundzie Tsongę to na ten
              Czytaj całość
              moment jednak trochę za dużo.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 2:2* - Jeden z lepszych gemów serwisowych Janowicza od kilkudziesięciu minut. Łatwo, pewnie i szybko wygrany do 15.
              Skomentuj 0
              Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 1:2 - Niesiony dopingiem żywiołowej francuskiej publiczności Tsonga zyskuje na korcie coraz większą przewagę.
              Skomentuj 3
              Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 1:1* - Błyskawiczne przełamanie  powrotne dla Tsongi.
              Skomentuj 5
                Póki co diabeł harcuje po korcie ze szczegółami i robi różnicę.
                  Z dzisiejszą grą Jerzy absolutnie zasługuje na wygraną.
                    Gdyby ten mecz miał w takim stylu dojechać do końca i zakończyć się wygraną Tsongi, to czułbym bardzo duży niedosyt.
                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 1:0 - Podwójny błąd serwisowy Janowicza i czwarty break point dla Tsongi.
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 1:0 - Brawa dla Janowicza! W pięknym stylu Polak obronił trzy break pointy i doprowadził do równowagi.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 1:0 - 0-40 i trzy piłki na błyskawiczne przełamanie powrotne dla Francuza.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:6, 1:0 - A więc mamy powtórkę z drugiej partii - Polak notuje przełamanie w premierowym gemie. Oby tylko zakończenie było nieco inne, dla nas o wiele radośniejsze.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 0:0* - 15-40 i dwa break pointy dla Polaka.
                    Skomentuj 2
                      No i zaczęło się świetnie, tak jak w poprzednim secie od przełamania! Żeby tak tylko pociągnąć to do końca seta :-)
                        jest przełamanie ale radość zachowawcza
                        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:6, 0:0* - Gem i drugi set Jo-Wilfried Tsonga. To była powtórka z pierwszej partii. Jerzy Janowicz znów oddał podanie przy stanie 4:5, co jest równoznaczne z porażką w całej odsłonie.
                        Skomentuj 3
                        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:5 - Szansa na zakończenie seta dla Tsongi.
                        Skomentuj 4
                        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:5 - Niebezpiecznie się robi dla Janowicza, 15-30 po błędach własnych.
                        Skomentuj 4
                        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 4:5 - Janowicz wygrał przepiękną wymianę w pierwszym punkcie dziewiątego gema, ale cała rozgrywka padła łupem Tsongi. Podobnie jak w pierwszym secie, łodzianin przy stanie 4:5 będzie serwował, by nie przegrać partii.
                        Skomentuj 5
                        Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 4:4* - Zza paryskich chmur wyszło słońce. Oby był to dobry znak dla naszego tenisisty!
                        Skomentuj 2
                          tak takie piłki poproszę
                            Za bardzo Jerzy stara się pogodzić piłki wygrywane efektywnie z tymi efektownymi. Świetnie jak to idzie w parze, ale często niestety błędy biorą górę przy zbytnim nacisku na
                            efektowność. Tego się musi Janowicz jak ognia wystrzegać!
                            Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 3:4 - Francuz znakomicie wykorzystał nowe piłki, które weszły do gry. Gem wygrany bez straty punktu.
                            Skomentuj 1
                              Znakomicie, ale i Janowicz dołożył swoje do tych czterech punktów po stronie rywala.
                              Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 3:3* - Udany gem Janowicza. Jedyny stracony punkt to podwójny błąd serwisowy. Czas na kolejną zmianę piłek.
                              Skomentuj 1
                              Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 2:3 - Trzeci z rzędu gem dla Tsongi i reprezentant gospodarzy po raz pierwszy w drugim secie jest na prowadzeniu.
                              Skomentuj 6
                              Zobacz więcej komentarzy (3)
                              Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 2:2* - Niestety, przełamanie powrotne dla Tsongi. Francuz zwieńczył wymianę świetnym forhendem po krosie, lecz wszystko zaczęło się od bardzo dobrego returnu.
                              Skomentuj 3
                              Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 2:1 - Bekhendowy błąd Polaka i break point dla Tsongi.
                              Skomentuj 1
                                Motywacja odpowiednia. Serwis siedzi dość dobrze. Tylko wystrzegać się prostych błędów i kończy wygrane piłki, jak ta jedna przy siatce zagrana na rakietę Tsongi. Bo gemy się jednak
                                same nie wygrają.
                                Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 2:1 - Ekspresowy gem Tsongi, który otwiera tym samym swój dorobek w drugiej odsłonie.
                                Skomentuj 1
                                Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 2:0* - Po przełamaniu Janowicz wygrał gema przy własnym serwisie i po raz pierwszy w tym meczu obejmuje dwugemowe prowadzenie.
                                Skomentuj 2
                                Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:6, 1:0 - Fantastyczny początek drugiej partii dla Janowicza! Polak przy break poincie posłał potężny bekhendowy return, na który Tsonga nie znalazł odpowiedzi.
                                Skomentuj 3
                                Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 0:0* - Po znakomitym forhendzie jest break point na otwarcie drugiego seta dla Janowicza.
                                Skomentuj 5
                                Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:6, 0:0* - Gem i pierwszy set Jo-Wilfried Tsonga. Francuz wykorzystał jedyny słabszy moment w grze Jerzego Janowicza i w dziesiątym gemie uzyskał przełamanie, kończąc tym samym premierową odsłonę.
                                Skomentuj 5
                                Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:5 - Piłka setowa dla Francuza.
                                Skomentuj 2
                                • Pottermaniack Zgłoś komentarz
                                  Dobra gra Polaka, ale na wygraną seta trzeba wrzucić kolejny bieg. Dawaj Jurek!
                                  • Lady Aga Zgłoś komentarz
                                    Jerzy nie powinien przegrać tego seta. Gra wyrównana. Szkoda. ;/
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:5 - Polak nie przestraszył się powagi sytuacji, ze stanu 0-30 wyszedł na 40-30, ale znów popełnił podwójny błąd serwisowy. Równowaga.
                                    Skomentuj 1
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:5 - Źle się dzieje, podwójny błąd serwisowy Janowicza, do tego przegrana wymiana i 0-30.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *4:5 - Początek gema w wykonaniu Polaka był pasywny, następnie posłał dwa kończące forhendy, ale Tsonga zamknął gema podaniem. Po przerwie Janowicz będzie serwował, by nie przegrać pierwszego seta.
                                    Skomentuj 1
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 4:4* - Rozkręca się Polak. Pojawią się coraz więcej celnych oraz bitych z pełną mocą forhendów i serwisowych, a jeden z nich pofrunął z prędkością 222 km/h.
                                    Skomentuj 2
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *3:4 - W gemach przy serwisie Tsongi mamy dłuższe wymiany, ale Francuzowi taka gra jak najbardziej odpowiada. Po przerwie do gry wejdą nowe piłki.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 3:3* - Serwisy i drop szoty - te elementy gry przynoszą najwięcej punktów Janowiczowi w tym pojedynku.
                                    Skomentuj 5
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *2:3 - Polak nie boi się wymian z dysponującym ogromną siłą ognia przeciwnikiem, ale popełnia więcej błędów, szczególnie ze strony bekhendowej. Dlatego też jak na razie regularność i przewaga w gemach są po stronie reprezentanta gospodarzy.
                                    Skomentuj 2
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 2:2* - Walka punkt za punkt w gemie czwartym, ale Janowicz utrzymał własne podanie i wyrównał stan pierwszego seta.
                                    Skomentuj 1
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *1:2 - Gem "na sucho" dla Francuza.
                                    Skomentuj 2
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 1:1* - Świetny gem Polaka, w którym zaprezentował potężne serwisy, subtelne skróty i wygrywające uderzenia z głębi kortu.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga *0:1 - Gem otwarcia padł łupem Tsongi, ale Francuz nie ustrzegł się błędów i musiał bronić break pointa.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 0:0* - Niestety, Polak przy piłce na przełamanie trafił z bekhendu siatkę.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga 0:0* - Kapitalny return, następnie fantastyczny forhend po krosie i Janowicz ma break pointa już w gemie otwarcia.
                                    Skomentuj 0
                                    A więc zaczynamy! Jako pierwszy serwuje Tsonga.
                                    Skomentuj 3
                                    Sędzią głównym spotkania jest Brytyjczyk James Keothavong.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz w drodze do III rundy pokonał Victora Estrellę i Jarkko Nieminena. Natomiast Jo-Wilfried Tsonga nie tracąc seta wyeliminował Edouarda Rogera-Vasselina i Jürgena Melzera.
                                    Skomentuj 0
                                    Jerzy Janowicz i Jo-Wilfried Tsonga już raz mieli okazję mierzyć się ze sobą - w maju 2013 roku w II rundzie turnieju w Rzymie i to Polak wówczas okazał się lepszy, wygrywając 6:4, 7:6(5).
                                    Skomentuj 0
                                    I po kilkunastu minutach oczekiwania na kort Suzanne Lenglen wyszli już Jerzy Janowicz i Jo-Wilfried Tsonga!
                                    Skomentuj 0
                                    Urszula Radwańska, która występ w Paryżu okupiła kontuzją, leczenie odbywa za naszą południową granicą.
                                    Skomentuj 1
                                    • Raf1 Zgłoś komentarz
                                      Jak ktoś ma podląg to niech da znać co się aktualnie dzieje, bo nawet na streamach w necie jest nadawany sygnał z Eurosportu 1 gdzie wciąż kolarstwo
                                      W turnieju panów Novak Djoković, który będzie kolejnym rywalem dla lepszego z pary Jerzy Janowicz - Jo-Wilfried Tsonga, i Roger Federer stracili po jednym secie, ale ostatecznie obaj dość pewnie zameldowali się w IV rundzie.
                                      Skomentuj 0
                                      Skomentuj 2
                                      Tymczasem znakomite wieści z Paryża. Deszcz dał za wygraną, zasłona z kortu im. Suzanne Lenglen jest właśnie ściągana, więc już niedługo na placu gry powinni pojawić się Jerzy Janowicz i Jo-Wilfried Tsonga.
                                      Skomentuj 2
                                      Natomiast zadowolenia nie ukrywała Ajla Tomljanović, dla której to największe zwycięstwo w karierze.
                                      Skomentuj 0
                                      Agnieszka Radwańska poniosła niespodziewaną porażkę, nic więc dziwnego, że na pomeczowej konferencji prasowej nie była w dobrym humorze.
                                      Skomentuj 0
                                      Gdy tylko pogoda na to pozwoli, Jerzy Janowicz powalczy o 1/8 finału. Awansu do tej fazy turnieju nie udało się uzyskać Agnieszce Radwańskiej. Przypominamy, że dziś Polka przegrała w III rundzie z Ajlą Tomljanović.
                                      Skomentuj 0
                                      Niestety, będziemy musieli poczekać na mecz Jerzego Janowicza z Jo-Wilfriedem Tsongą, bowiem w Paryżu zaczął padać deszcz i gry zostały przerwane.
                                      Skomentuj 4
                                      Na korcie Suzanne Lenglen dobiegł końca mecz Novaka Djokovicia z Marinem Ciliciem, który został wygrany przez Serba 6:3, 6:2, 6:7(2), 6:4, a więc oznacza to, że za kilka chwil na drugiej co do ważności arenie zmagań Rolanda Garrosa pojawią się Jerzy Janowicz i Jo-Wilfried Tsonga.
                                      Skomentuj 0
                                      Od godz. 16:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu III rundy wielkoszlemowego Roland Garros 2014 pomiędzy Jerzym Janowiczem a Jo-Wilfriedem Tsongą.