WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pogorszył się stan Nicky'ego Haydena

Szpital w Cesenie podał kolejne informacje dotyczące stanu Nicky'ego Haydena. Stan amerykańskiego motocyklisty pogorszył się na tyle, że lekarze w ostatniej chwili zrezygnowali z operacji.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Materiały prasowe

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Nicky Hayden po południu został potrącony przez samochód. Amerykanin wybrał się na wycieczkę rowerową ze znajomymi po okolicach Rimini. 35-latek trafił do tamtejszego szpitala w stanie krytycznym. Lekarze uznali, że konieczna jest operacja i podjęto decyzję o transporcie do Ceseny.

Medycy w szpitalu w Cesenie dokonali bardziej szczegółowych badań. Wykazały one, że Hayden ma poważne obrażenia głowy, jamy brzusznej oraz klatki piersiowej. Lekarze ocenili stan mistrza świata MotoGP z sezonu 2006 jako krytyczny, ale rozpoczęli przygotowania do operacji.

Ostatni komunikat z Ceseny mówi jednak o tym, że zabiegu nie udało się rozpocząć, bo stan Haydena pogorszył się. Największym problemem jest krwiak wewnątrzczaszkowy, który powstał wskutek uderzenia Haydena o ziemię. 35-latek z sali operacyjnej został ponownie przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Szpital w Cesenie poinformował, że kolejny komunikat medyczny w sprawie Haydena wyda w czwartkowy poranek. Hayden utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Hayden jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w historii MotoGP. Amerykanin wziął udział w 218 wyścigach. 28 razy stawał na podium. Swój jedyny tytuł mistrzowski zdobył w sezonie 2006 po pasjonującym pojedynku z Valentino Rossim. Pomimo 35 lat na karku, Hayden nadal ściga się na motocyklu. Od zeszłego sezonu można go oglądać w kategorii World Superbike.Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, riminitoday.it, RAI News

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Przemek Wrz 0
  Walcz !!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)