MotoGP: poważny wypadek w Asia Talent Cup. Afridza Munandar zginął na torze Sepang

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Afridza Munandar
Twitter / Na zdjęciu: Afridza Munandar
zdjęcie autora artykułu

Do fatalnie wyglądającego wypadku doszło podczas wyścigu Asia Talent Cup tuż po zakończeniu kwalifikacji MotoGP do Grand Prix Malezji. Afridza Munandar został przetransportowany do szpitala w stanie krytycznym. Jego życia nie udało się uratować.

W tym artykule dowiesz się o:

Seria Asia Talent Cup towarzyszy wyścigom MotoGP rozgrywanym w Azji i ma pomagać w wyszukiwaniu nowych talentów. Sobotnia rywalizacja na torze Sepang zakończyła się fatalnie dla dwójki zawodników.

W dziesiątym zakręcie zderzyli się Afridza Munandar oraz Shinji Ogo. Ten pierwszy miał doznać poważnych obrażeń wewnętrznych i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Kuala Lumpur. Lekarze od początku oceniali jego stan jako krytyczny.

Niestety, po kilkudziesięciu minutach ze szpitala dotarła wiadomość, że życia Munandara nie udało się uratować.

Czytaj także: Williams będzie zwlekać z następcą Kubicy

"Ze smutkiem informujemy, że zawodnik Asia Talent Cup, Afridza Munandar, zmarł po wypadku w pierwszym wyścigu ATC. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom Afridzy" - przekazało MotoGP.

Munandar uważany był za wielką nadzieję azjatyckiego motorsportu. 20-latek do tego momentu zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji Asia Talent Cup z szansami na tytuł mistrzowski.

Sobotni wyścig na torze Sepang został przerwany czerwoną flagą i nie został wznowiony ze względu na brak helikoptera medycznego na miejscu.

Czytaj także: Robert Kubica znów łączony z Ferrari

Źródło artykułu: