KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trzydniowa żałoba po śmierci 14-latka. "To prawdziwy koszmar"

Hugo Millan zginął wskutek wypadku na torze Motorland Aragon. Tragedia 14-latka dotknęła Hiszpanów. - Przysięgam, że nie przestanę walczyć o to, by pamięć o tobie nie wyblakła - twierdzi ojciec motocyklisty. Trzydniową żałobę ogłosiła Huelva.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Hugo Millan Twitter / Aspar Team / Na zdjęciu: Hugo Millan
Do tragicznych wydarzeń na torze Motorland Aragon doszło w ubiegłą niedzielę podczas wyścigu European Talent Cup. 14-letni Hugo Millan zanotował upadek i chciał szybko zbiec z toru. Jednak jadący z tyłu Polak Oleg Pawelec trafił w motocykl Hiszpana, który z kolei uderzył Millana. Zawodnika przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Saragossie, ale tam lekarze stwierdzili zgon.

"Moje serce zostało złamane" - takimi słowami wpis w żegnający syna rozpoczął Kike Millan, ojciec hiszpańskiego motocyklisty. Złożył przy tym konkretną obietnicę.

"Zadbam o to, aby nie zapomniano o tobie. Aby twoja wielka pokora i poświęcenie do pracy na torze nie zostały wymazane z pamięci. Oddałeś swoje życie, aby być tak odważnym na torze. Przysięgam na swoje życie, że nie przestanę walczyć o to, by pamięć o tobie nie wyblakła" - dodał Hiszpan w mediach społecznościowych.

Matka Ana Belen Garcia stwierdziła, że Hugo był "najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła się w jej życiu". "Mój mały anioł stróż. Jak się masz w niebie? Bardzo cię kocham" - dodała Hiszpanka.

Tragedia 14-letniego motocyklisty dotknęła mieszkańców i władze miasta Huelva, z którego pochodził Hugo Millan. Burmistrz w porozumieniu z Radą Miejską ogłosił trzydniową żałobę. W trakcie jej trwania flagi na miejskich budynkach będą opuszczone.

"To prawdziwy koszmar" - przekazał burmistrz Gabriel Cruz, zdaniem którego "życie 14-letniego chłopca zostało brutalnie przerwane". Włodarz Huelvy był wielkim fanem talentu Millana i uważał, że w przyszłości może on osiągać sukcesy nawet w MotoGP.

Czytaj także:
Szejkowie wyłożą pieniądze na kolejny wyścig F1?
Czarne chmury nad GP Holandii

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×