Polski zespół na czele. Kubica z niespodziewanymi problemami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / AO by TF / Na zdjęciu: Robert Kubica
Instagram / AO by TF / Na zdjęciu: Robert Kubica
zdjęcie autora artykułu

Polski zespół Inter Europol Competition znalazł się na czele drugiego treningu przed wyścigiem 4h Barcelona. Problemy w sobotniej sesji spotkały Roberta Kubicę i jego Orlen Team AO by TF. Brytyjska ekipa była daleko z tyłu.

W piątek zespół Orlen Team AO by TF był najszybszy w stawce European Le Mans Series, co było dla Roberta Kubicy pozytywnym sygnałem przed rozpoczęciem zmagań o tytuł długodystansowego mistrza Europy. Jednak sobotnia sesja nie była już tak udana dla Polaka i jego kolegów z brytyjskiej ekipy.

Jako pierwszy na tor wyjechał Louis Deletraz, który sprawdzał głównie tempo na dłuższych dystansach, o czym świadczyć może jego najlepszy czas (1:31.571). Później samochód przejął Jonny Edgar i to on wykręcił najlepsze "kółko" za kierownicą maszyny należącej do Orlen Team AO by TF. Brytyjczyk jedno okrążenie toru Catalunya pokonał w czasie 1:30.827.

Na zakończenie sesji w samochodzie zobaczyliśmy Roberta Kubicę. Polak wsiadł do samochodu niemal po godzinie od rozpoczęcia treningu. Był najwolniejszy ze swojej załogi (1:31.606). Czasy osiągane przez 39-latka w końcowej fazie, znacznie przekraczające 1:32, mogą świadczyć o pracy typowo pod kątem niedzielnego wyścigu.

ZOBACZ WIDEO: Oskarżył działacza o hamowanie rewolucji. "Pan Bóg spowodował, że go dzisiaj nie ma"

Na pierwszym miejscu w stawce European Le Mans Series znalazł się polski zespół Inter Europol Competition. Załoga numer 43, prowadzona przez Toma Dillmanna, osiągnęła czas 1:28.413. Dla załogi spod Warszawy to dobry sygnał przed niedzielną rywalizacją w Barcelonie.

Orlen Team AO by TF sklasyfikowany został na siedemnastym miejscu ze stratą 2,414 s do lidera sobotniego treningu. Nawet jeśli Kubica wraz z kolegami skupiał się głównie na tempie wyścigowym, ten wynik może być powodem do niepokoju przed niedzielą.

W sobotę na torze Catalunya odbędzie się sesja kwalifikacyjna. Kategoria LMP2, w której rywalizuje Kubica i polski zespół Inter Europol Competition, rozpocznie zmagania w "czasówce" o godz. 15.55. Początek niedzielnego wyścigu 4h Barcelona zaplanowano natomiast na godz. 11.30.

ELMS - 4h Barcelona - 2. trening - wyniki:

Pozycja Zespół Załoga Czas/strata
1.Inter Europol CompetitionAlvarez-Lomko-Dillmann1:28.413
2.COOL RacingGarcia-Chatin-Vesti+0.136
3.Panis RacingMaldonado-Milesi-Leclerc+0.236
4.IDEC SportLafargue-de Gerus-van Uitert+0.294
5.Vector SportCullen-Richelmi-Drugovich+0.481
6.United AutosportsGarg-Scherer-di Resta+0.608
7.COOL RacingFluxa-Jakobsen-Miyata+0.664
8.Algarve Pro RacingKaiser-Caldwell-Lynn+0.836
9.Iron Lynx ProtonRied-Capietto-Cairoli+1.088
10.Nielsen RacingFalb-Noble-Costa Balboa+1.134
***
17.Orlen Team AO by TFKubica-Deletraz-Edgar+2.414

Czytaj także: - Wiadomo, co chce zrobić Verstappen. Gigantyczne pieniądze na stole - Koniec z "największą sknerą" w F1. Amerykański milioner gotowy na wydatki

 

Źródło artykułu: WP SportoweFakty