Żużel. Kompromitacja byłego uczestnika cyklu Grand Prix. Jeździł jak szkółkowicz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Troy Batchelor
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Troy Batchelor
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu Bedmet OK Kolejarz Opole - Unia Tarnów (58:32). W szeregach gości fatalne zawody odjechał były stały uczestnik cyklu Grand Prix - Troy Batchelor. Po stronie miejscowych należy pochwalić debiutanta.

Noty dla zawodników Unii Tarnów:

Oskar Bober 4. Jeden z dwóch zawodników Unii, który potrafił przywieźć do mety indywidualne zwycięstwo. Występ jak najbardziej na plus, choć oczywiście nie wszystko było idealnie.

Piotr Pióro 1. Zakończył spotkanie z zerowym dorobkiem punktowym, jednak dwukrotnie przytrafiały mu się defekty na trzecich miejscach. Pechowy występ.

Troy Batchelor 1. Katastrofa. To była kompromitacja byłego uczestnika cyklu Grand Prix. Szkoda, że sztab szkoleniowy gości dał mu aż sześć szans. Więcej biegów należało dać młodzieżowcom, bo na jazdę Australijczyka ciężko było patrzeć.

ZOBACZ WIDEO Krakowiak startuje z kontuzją od ponad miesiąca. Zdradził w czym uraz mu przeszkadza

Peter Ljung 4+. Mimo swojego wieku prezentował się bardzo pozytywnie. Nie miał problemów z mijaniem rywali na dystansie. Jako jedyny tego dnia potrafił pokonać Oskara Polisa i Adriana Cyfera. Po spotkaniu słusznie został nagrodzony gromkimi brawami przez opolskich kibiców.

Mateusz Gzyl 1. Kompletnie niewidoczny. Musi wyciągnąć jak najszybciej wnioski.

Piotr Świercz 2-. Zapunktował w biegu juniorskim, ale potem wpadły dwa zera. Mało tego, w 12. wyścigu na dystansie wyprzedził go Oskar Stępień, dla którego był to ligowy debiut.

Noty dla zawodników Bedmet OK Kolejarza Opole:

Oskar Polis 5+. Do perfekcji zabrakło niewiele. Jedynej porażki doznał w ostatnim biegu spotkania. W pierwszych czterech startach był niepokonany. Kapitalny występ.

Karol Baran 3. 6 punktów zdobył, w każdym biegu przyjeżdżał do mety przed rywalem, lecz nadal to nie jest to, czego sam zawodnik od siebie wymaga. Tych punktów byłoby jeszcze mniej, gdyby nie defekt Piotra Pióro na trzeciej pozycji w 14. biegu.

Petr Chlupac 3. Jeśli spotkanie z Unią Tarnów miałoby decydować, który z zagranicznych młodzieżowców znajdzie się w składzie Kolejarza na następne mecze, to Czech najprawdopodobniej przegrałby rywalizację z Esbenem Hjerrildem. Chlupac wizualnie prezentował się słabiej, przede wszystkim brakowało mu prędkości na dystansie.

Adrian Cyfer 5. Najpierw dwa razy przegrał z Peterem Ljungiem, a następnie dwa razy wygrał ze Szwedem. Kolejny bardzo dobry występ 27-letniego zawodnika w tym sezonie.

Jacob Thorssell 6. Co tu więcej pisać, dorobek punktowy mówi wszystko.

Esben Hjerrild 4. Młody Duńczyk pozytywnie zaskoczył. Druga część spotkania była słabsza w jego wykonaniu, ale prezentował się lepiej od Petra Chlupaca.

Oskar Stępień 4+. Chyba nikt nie spodziewał się takiego debiutu. Świetną akcję przeprowadził w 12. biegu, w którym atakiem przy krawężniku wyprzedził Piotra Świercza. Jego występ jest o tyle zaskoczeniem, że w rozgrywkach DMPJ nie zachwycał. W niedzielę było zdecydowanie inaczej. Ocena trochę na wyrost, bo 3+1 to nie jest oszałamiający wynik, jednak trzeba na to spojrzeć całościowo. Widać, że w przyszłości mogą być z niego ludzie. Oby tak dalej!

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Zobacz także: - Siódemka kolejki. Odrodzenie Kevina Woelberta. Mecz sezonu młodzieżowca Stali -

Źródło artykułu: