Żużel. Finały IMP na nieatrakcyjnych torach? Jest komentarz GKSŻ

WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

W Grudziądzu, Krośnie i Rzeszowie rozegrane zostaną turnieje, które wyłonią indywidualnego mistrza Polski. W środowisku żużlowym da się usłyszeć głosy, że organizatorzy postawili na ośrodki, gdzie tory nie sprzyjają walce.

W tym artykule dowiesz się o:

Walka cyklu wyłaniającym indywidualnego mistrza Polski rozpocznie się 9 lipca, w Grudziądzu. Kolejnymi gospodarzami finałów będą Krosno i Rzeszów. Po ogłoszeniu tych lokalizacji w środowisku żużlowym pojawiły się negatywne komentarze.

Zdaniem niektórych kibiców, organizacja tak ważnej imprezy na obiektach w Krośnie i Rzeszowie, gdzie tory nie sprzyjają walce na dystansie, nie jest najlepszym rozwiązaniem.

- My musimy patrzeć pod kątem tego, że jest nowa formuła IMP i że zawody żużlowe nie są rozgrywane jedynie w PGE Ekstralidze - mówi nam Piotr Szymański. - Kibice są też w innych miastach, którzy chcieliby zobaczyć zawodników z najwyższej półki. Myślę, że w Krośnie czy Rzeszowie przyjdzie znaczna rzesza kibiców. Spoglądając w przeszłość na finały w Lesznie, Gorzowie czy Zielonej Górze, to niestety widzieliśmy, że trybuny nie były zapełnione. Jednym z głównych powodów było to, że ci kibice mają na co dzień najlepszych zawodników - dodaje przewodniczący GKSŻ.

ZOBACZ WIDEO Kacper Pludra: Cieszę się, że trafiłem do Grudziądza. Odżyłem

- Polski żużel nie jest tylko jedną, wąską grupą kilku klubów. Musimy dbać o wszystkich równo. W tych ośrodkach zawodnicy z najwyższej półki nie jeżdżą za często, dlatego zawody mogą być ciekawe i obfitować w niespodzianki. Wprowadzone zostaną nowe procedury, które będą stosowane już w Grudziądzu. Chodzi o to, by tory były przygotowywane tak, żeby zadowolić publiczność pod kątem walki. Oczywiście, nie zawsze się to może udać, bo pogoda i inne czynniki mogą to zdeprecjonować - kontynuuje.

W tym roku rozegrane zostaną trzy finały, a gospodarzami będą kluby z każdego poziomu rozgrywek. Piotr Szymański zdradza, że GKSŻ będzie dążyć do tego, by taka formuła utrzymywana była w kolejnych latach.

- To zależy też od różnych czynników, m.in. kwestia godziny wymaganej przez TV, oświetlenia na stadionach itp. Jest taka wizja, żeby w ten sposób iść i żeby gospodarzami były kluby z każdej ligi. Takie są nasze zamierzenia. Myśleliśmy w tym roku o Opolu, ale niestety tam na stadionie nie ma oświetlenia. To wszystko jest uzależnione od właśnie takich czynników - podsumował Szymański.

Zobacz także:
Motor Lublin już przez to przechodził. Drabik szybko przełamie kryzys?
KSM? Ekspert jest przeciwny. Proponuje inne rozwiązanie

Komentarze (15)
avatar
Stalowy
19.06.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Durne argumenty. A którzy kibice klubów eligowych mają możliwość obejrzenia jednocześnie 16 najlepszych zawodników w Polsce? W meczach ligowych jedzie czasem 2-3 finalistów, z czego połowa, to Czytaj całość
avatar
janusz antoni z Poznania
19.06.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Rzeszów owszem, ale dla motocykli ze skrzynią biegów, szkoda, że jeszcze Tarnowa tam nie wepchnęli, super ściganie będzie w Krośnie, jedna mijanka na całe zawody i to po kardynalnym błędzie prz Czytaj całość
avatar
mario75
18.06.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Wrocław, Gorzów i Toruń. Tam powinny odbyć się IMP 
avatar
dmdn
18.06.2022
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Tylko jednodniowy finał! Jednodniowy finał był lepszym rozwiązaniem, lepszym sposobem wyłaniania mistrza. 
avatar
zyga
18.06.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Popieram! Przejadły mi się te same tory na okrągło. I dać zarobić coś ośrodkom które dzielnie walczą o utrzymanie żużla!