Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wielki mecz Włókniarza. Juniorzy pokazali klasę. Stal bez szans pod Jasną Górą

Co za mecz w Częstochowie. Teoretycznie osłabiony Włókniarz wygrał 50:40 z drużyną z Gorzowa, która straciła w trakcie meczu Andersa Thomsena. Bohaterem częstochowian juniorzy Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki, którzy zdobyli razem 22 punkty!

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Jakub Miśkowiak WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak
Kiedy do Częstochowy przyjeżdża rywal z zawodnikami, którzy dzień wcześniej zajęli trzy miejsca na podium podczas Grand Prix, a gospodarze tracą niespodziewanie jednego z liderów, to wydaje się, że faworyt meczu jest jeden. Nic z tych rzeczy. Włókniarz ma wspaniałych juniorów i wreszcie nie zawahał się ich użyć w pełnym wymiarze.

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa do meczu przystąpił bez Fredrika Lindgrena, który w sobotę ścigał się jeszcze w Grand Prix w Gorzowie i dopiero po tych zawodach poinformował swojego pracodawcę, że nie stawi się na meczu ligowym w Częstochowie. Niektórzy żartowali, że to żadne osłabienie gospodarzy, a wręcz przeciwnie, szansa dla juniorów. Ci właśnie mieli rację.

- Informacja o absencji Fredrika Lindgrena przyszła dość późno po Grand Prix. Musieliśmy się przeorganizować. Był inny plan na ten mecz - nie krył w rozmowie z Łukaszem Benzem trener Lech Kędziora. - Rozpisaliśmy zastępstwo zawodnika, tak by uniknąć jak tylko się da jeżdżenia wyścig po wyścigu. W następnym meczu we Wrocławiu też pojedziemy bez Fredrika, któremu życzę szybkiego powrotu do zdrowia - dodał trener Włókniarza. Więcej o tym TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Mariusz Staszewski: Odpalimy i jeszcze dopiszemy punkty do tabeli
- Dziwne jest to, że wczoraj był zdrowy, a dzisiaj już nie - komentował z przekąsem na antenie Canal+ 5 absencję Fredrika Lindgrena Mirosław Jabłoński.

Pierwsza seria przyniosła klasyczną wymianę ciosów. Na inaugurację leżał Kacper Woryna, którego wciągnęła banda dmuchana. Na szczęście nic groźniejszego się nie stało. Po czterech wyścigach Włókniarz prowadził 13:11. Bartosz Smektała najpierw bezbarwnie pojechał w trzecim biegu, by chwilę później zwyciężyć 5:1 z Mateuszem Świdnickim.

Trener Lech Kędziora nie czekał ze zmianami i za Jonasa Jeppesena już w piątym wyścigu desygnował do walki Świdnickiego. Ruch okazał się trafiony, bo junior przywiózł dwa punkty.

Przed szóstym wyścigiem jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że nie zdolny do dalszej jazdy jest Anders Thomsen, zwycięzca sobotniej rundy Grand Prix w Gorzowie. Duńczyk wygrał w trzecim wyścigu na 5:1 z Bartoszem Zmarzlikiem, a później uskarżał się na ból barku. Odnowił mu się uraz z niedawnego upadku w Holsted, co mocno osłabiło gorzowski zespół.

- W sobotę jechałem na dużej adrenalinie. Rano ból był nie do zniesienia. Nasilał się. Chciałem oczywiście pojechać w tym meczu. Próbny start mnie załamał. Motocykl w zasadzie wyszarpał mi ten bark. Chciałbym walczyć dalej, ale bardzo mnie boli i nie chcę zrobić komuś krzywdy, dlatego w tym meczu już nie pojadę - powiedział w rozmowie z Łukaszem Benzem Anders Thomsen. Więcej o tym TUTAJ.

W ósmym wyścigu doszło do niesamowitej konfrontacji liderów gorzowskiej Stali Bartosza Zmarzlika, który pojechał z rezerwy taktycznej za Patricka Hansena i Martina Vaculika z parą juniorską Włókniarza. Przez prawie trzy okrążenia niespodziewanie prowadził Jakub Miśkowiak, którego w końcu wyprzedził Słowak, ale Zmarzlik przyjechał za mistrzem świata juniorów. Goście wygrali ten bieg 4:2, ale częstochowscy kibice wiwatowali na cześć Miśkowiaka.

Po dziesięciu wyścigach gospodarze prowadzili 34:26, a w dwumeczu gorzowianie mieli już zaledwie dwa punkty przewagi. Punkt bonusowy na stronę Włókniarza przeszedł po jedenastym wyścigu, w którym wygrał fantastycznie dysponowany Miśkowiak, a Leon Madsen kapitalnymi atakami na dystansie uporał się najpierw z Hansenem, a później z Woźniakiem.

Moje Bermudy Stal Gorzów miała w zasadzie tylko dwóch zawodników Martina Vaculika i Bartosza Zmarzlika, którzy zdobyli 29 z 40 punktów drużyny. Szybkości brakowało Szymonowi Woźniakowi, a nawet, gdy już znajdował prędkość, to nie udawało mu się wyprzedzać rywali. Kolejny słaby mecz zaliczył Patrick Hansen. Na pochwały zasłużył Oskar Paluch, który może nie zdobył wielu punktów, ale walczył i jak na swój wiek, jechał naprawdę nieźle.

Kiedy wydawało się, że punkt bonusowy zostanie pod Jasną Górą, Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik pokonali 5:1 Madsena i Worynę, co oznaczało, że żadnej drużynie nie zostanie dopisany do tabeli dodatkowy punkt. W dwumeczu był bowiem remis 90:90.

Dla częstochowian ten mecz może mieć większe znaczenie niż tylko zwycięstwo za dwa punkty. Pojedynek ten pokazał, że istnieje życie bez Frederika Lindgrena i jego absencja wcale nie oznacza osłabienia, a juniorzy w takiej formie, niwelują słaby punkt Włókniarza w osobie Jonasa Jeppesena. Gospodarze mogli zdobyć w niedzielę nawet punkt bonusowy, ale ogromnego pecha miał w końcówce meczu Bartosz Smektała, który zanotował dwa defekty na starcie.

Z drugiej strony, gdyby w ekipie z Gorzowa nie odnowiła się kontuzja Andersa Thomsena, Moje Bermudy Stal mogła z Częstochowy wywieźć co najmniej punkt bonusowy, jeśli nie zwycięstwo.

Punktacja:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - 50 pkt.
9. Leon Madsen - 12+2 (2,1*,3,2*,3,1)
10. Bartosz Smektała - 7+1 (0,3,2,2*,d,d)
11. Kacper Woryna - 8+2 (w,1*,2*,2,3,0)
12. Jonas Jeppesen - 1 (1,-,-,-,-)
13. Fredrik Lindgren - ZZ
14. Mateusz Świdnicki - 7+3 (2*,2*,2,0,1*)
15. Jakub Miśkowiak - 15 (3,3,2,3,1,3)
16. Kajetan Kupiec - ns

Moje Bermudy Stal Gorzów - 40 pkt.
1. Szymon Woźniak - 6 (1,1,1,1,2)
2. Anders Thomsen - 2+1 (2*,-,-,-)
3. Martin Vaculik - 15+1 (3,3,3,2,2,2*)
4. Patrick Hansen - 1 (0,0,-,0,1)
5. Bartosz Zmarzlik - 14 (3,3,1,3,1,3)
6. Oskar Paluch - 2 (1,1,0,0)
7. Oskar Hurysz - 0 (0,-,0)
8. Wiktor Jasiński - 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. (63,94) Vaculik, Madsen, Woźniak, Woryna (w/u) - 2:4 - (2:4)
2. (63,63) Miśkowiak, Świdnicki, Paluch, Hurysz - 5:1 - (7:5)
3. (63,65) Zmarzlik, Thomsen, Jeppesen, Smektała - 1:5 - (8:10)
4. (64,58) Smektała, Świdnicki, Paluch, Hansen - 5:1 - (13:11)
5. (63,99) Vaculik, Świdnicki, Woryna, Hansen - 3:3 - (16:14)
6. (63,54) Miśkowiak, Woryna, Woźniak, Jasiński - 5:1 - (21:15)
7. (63,45) Zmarzlik, Smektała, Madsen, Paluch - 3:3 - (24:18)
8. (63,98) Vaculik, Miśkowiak, Zmarzlik, Świdnicki - 2:4 - (26:22)
9. (63,93) Madsen, Smektała, Woźniak, Jasiński - 5:1 - (31:23)
10. (63,57) Zmarzlik, Woryna, Świdnicki, Paluch - 3:3 - (34:26)
11. (64,40) Miśkowiak, Madsen, Woźniak, Hansen - 5:1 - (39:27)
12. (63,89) Woryna, Vaculik, Miśkowiak, Hurysz - 4:2 - (43:29)
13. (63,75) Madsen, Vaculik, Zmarzlik, Smektała (d/st) - 3:3 - (46:32)
14. (64,01) Miśkowiak, Woźniak, Hansen, Smektała (d/st) - 3:3 - (49:35)
15. (63,70) Zmarzlik, Vaculik, Madsen, Woryna - 1:5 - (50:40)

Sędzia: Paweł Słupski

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (18)
 • maks pierwszy Zgłoś komentarz
  Juniorzy pokazali klasę w przeciwieństwie do tego co wystawia skład,chyba ze na bonusie nie zależało Włókniarzowi w biegu 14- wystawiamy za słabiutkiego Smektałe Woryne w biegu
  Czytaj całość
  15- jedzie sobie Smektała.Bieg 14 wygrywamy tak ze 15 nie ma znaczenia bo jadą asy z Gorzowa i nie ma co się zabijać.
  • Tylko Włókniarz Zgłoś komentarz
   Brawo Włókniarz! Sam się nie spodziewałem, że damy radę objechać "Grzyby w Puszcze" stal gorzów... Bez gamonia lindgrena jesteśmy w stanie wszystko :)
   • Franka Zgłoś komentarz
    Zagrywkę z Linndgrenem wymyślił pewnie Cieśok z Świątkiem. Akurat GP za 2tygodnie a do wrocka lepiej pojechać. ZZ tak jak z Stałą. Dwoma zawodnikami meczu się nie wygrywa tym bardziej
    Czytaj całość
    na wyjeżdzie! Wożniak to się nadaje na 1 ligę a nie na jednego z liderów drużyny. To była kompromitacja Stali. Czułem że tak bėdzie pomtym sukcesie w GP dzień wcześniej. Włodarze włókniarza potrafili wyciægnąć wnioski i natychmiast już w sobotę ogłsili COVID i 2 tygodnie zwolnienia Fretcei oczywiście ZZ. Nawet kibice włókniarza twierdzą że to była gra.
    • kucharz Zgłoś komentarz
     Z Thomsenem wynik oscylowałby koło remisu. Z zastępstwem za Thomsena wywieźlibyśmy bonus. Tak, czy owak słaby mecz Stali. Zawiedli-Woźniak i Hansen. Oskar Paluch jeszcze musi się dużo
     Czytaj całość
     uczyć-głównie startów-na trasie wygląda dobrze. Jasiński-nie widzę u niego postępów-raczej w przyszłym sezonie kontrakt w 1 lidze. Włókniarz wygrał zasłużenie-gratulacje.
     • CKM_ Zgłoś komentarz
      Tak właśnie powinno być od dawna, bez tych dwóch słabeuszy psujących prawie każdy mecz! Lindgren i Jeppesen są jak takie dwie psuje sabotażyści niszczące wynik drużyny i zabierające
      Czytaj całość
      biegi lepszym od siebie. Oby już do końca jechali łącznie 1 bieg w meczu.
      • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
       Wlokniarz GRATY!!! Mowilem o Lindgrenie ;))) Teraz w kazdym meczu niech bedzie zwolniony to Wlokniarz pojdzie bardzo wysoko. ale Vaculik jest w formie SLOWACJA MA DUME!!! no i pech Wlokniarza
       Czytaj całość
       tego szkoda, Bartek S. dwa defekty...
       • Terolo77 Zgłoś komentarz
        trzeba zacząć obstawiać tu można na serio zarobić
        • gibas Zgłoś komentarz
         RAGUS I TFUU--CZYTAJCIE ,ALBO NIECH WAM POCZYTA PSZENZYTO ,NASTEPNA NIEDOJDA
         • Terolo77 Zgłoś komentarz
          przez takie wały odechciewa się żużla czekałem na ciekawy mecz a tu parodia i kpina z kibica s ram na takie coś dla mnie to już nie jest sport
          • stary_trener Zgłoś komentarz
           Prezesie i co teraz? Te dwa wrzody mialy byc oduniete od druzyny w polowie ubieglego sezonu i mial pozostac Kowalski a posluchales podpowiedzi slabeusza i oszusta zwalniajac trenera ktory dobrze
           Czytaj całość
           doradzal. Wlokniarz byl dzisiaj druzyna taka jaka miala byc od polowy poprzedniego sezonu.
           • Iskariota Zgłoś komentarz
            Lindgren do wywalenia.... ten manewr z zastępstwem zawodnika należało wykonywać od 3 lat. Od 3 lat Lindgren dołował Włókniarz.... wbrew wszelkim wypowiedziom Smektałę należy
            Czytaj całość
            zatrzymać, Jeppesen to takie samo nieporozumienie jak Lindgren. Świącik niech się wreszcie ogarnie i zacznie myśleć logicznie, a nie kombinuje z zawodnikami którzy niby rokują, a w rezultacie są głębsi od dna. Bez Lindgrena powalczymy o mistrza i nie będziemy na straconej pozycji.
            • Chuck Noris Zgłoś komentarz
             Stal bez Thomsena, Bartkowiaka i zz-tki. Zwycięstwo Włókniarza to czysty fart.
             • AndrewCKM Zgłoś komentarz
              Włókniarz pokazał potencjał. Wreszcie. O wywiadzie Jeppesena nie chcę się wypowiadać. Szkoda, że miał miejsce. Wkrótce się pożegnamy.
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×