Żużel. Ranking U-24 eWinner 1. Ligi. Becker i zielonogórzanie wykorzystali słabość rywali

Luke Becker oraz Mateusz Tonder i Jan Kvech pokazali się z najlepszej strony spośród zawodników U-24 podczas ostatniej kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Zawiódł Rafał Karczmarz.

Michał Gałęzewski
Luke Becker WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Luke Becker
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź poradził sobie z Aforti Startem Gniezno, a bardzo dobrze w łódzkim zespole spisał się Luke Becker. Najlepszy obecnie amerykański żużlowiec zdobył 9 punktów i 3 bonusy, nawiązując do bardzo dobrych występów w ubiegłym sezonie.

Przeciwko osłabionym krośnianom świetnie spisali się Mateusz Tonder i Jan Kvech, którzy w siedmiu wyścigach zdobyli 15 punktów i bonus. Z drugiej strony bardzo słabo pojechał Rafał Karczmarz, zdobywca dwóch "oczek", który pokonał jedynie Maksyma Borowiaka, z którym wcześniej przegrał.

Ponadto przebłyski mieli Wiktor Trofimow jr oraz Mads Hansen, którzy byli wartością dodaną do zespołów z Gdańska i z Landshut.

Ranking U-24 eWinner 1. Ligi 2022

Miejsce Drużyna Zawodnicy Mecze Biegi Pkt Bon. Śr.pkt / mecz Bilans U-24 Śr. bieg
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra Kvech, Pawliczak, Tonder 12 79 115 18 11,08 19:6 1,683
2. Trans MF Landshut Devils Haertel, Hansen 13 67 96 7 7,92 11:14 1,537
3. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Becker 13 59 79 11 6,92 7:9 1,525
4. Abramczyk Polonia Bydgoszcz Michaiłow 13 49 56 11 5,15 11:8 1,367
5. ROW Rybnik Wojdyło 13 58 71 5 5,85 13:12 1,310
5. Aforti Start Gniezno Hellstroem-Baengs, Szlauderbach 13 58 64 9 5,61 10:8 1,258
7. Zdunek Wybrzeże Gdańsk Gryszpiński, Trofimow 13 70 71 12 6,38 7:11 1,186
8. Cellfast Wilki Krosno Karczmarz, Lewiszyn 12 49 45 6 4,25 5:13 1,040