Żużel. Komu sprzyja tor w Guestrow?

WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki

Cykl TAURON SEC zawita do Guestrow już po raz siódmy w historii. Niemiecki tor uznawany jest za techniczny, odznaczający się niestandardowym położeniem maszyny startowej, która nie znajduje się na środku prostej startowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Do tego dochodzi niespotykana już tak często, czarna nawierzchnia toru. Jak przebiegały rundy zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na torze w Guestrow w ostatnich latach?

Pierwszy raz cykl zawitał do Guestrow 6 lipca 2014 roku. Wygrał Nicki Pedersen, który w finale za swoimi plecami przywiózł Janusza Kołodzieja, Petera Kildemanda oraz Tomasza Golloba. Niemiecki owal powrócił do kalendarza zmagań w 2016 roku. W zakończonych po 20 biegach zawodach wygrał Martin Vaculik. Na podium stanęli także Krzysztof Kasprzak oraz ulubieniec miejscowej publiczności Kai Huckenbeck.

Kasprzak stanął na podium w Guestrow ponownie, podczas drugiej rundy zmagań cyklu SEC 2017. Zawody wygrał Artiom Łaguta, drugi był późniejszy mistrz - Andrzej Lebiediew, natomiast na najniższym stopniu podium zameldował się wyżej wspomniany reprezentant Polski.

ZOBACZ WIDEO Wytypował kandydatów na następców Zmarzlika. W tym gronie nie ma syna legedny

Co ciekawe, w 2018 roku całkowicie zmieniła się stawka zawodników na czołowych trzech pozycjach. Po emocjonującym biegu finałowym ostatecznie triumfował Robert Lambert. Tuż za młodym Brytyjczykiem na mecie wyścigu zameldował się Leon Madsen. Stawkę podium zamknął kolejny z Duńczyków - Mikkel Michelsen.

W następnym sezonie, w ramach inauguracyjnej rundy zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy zwyciężył Grigorij Łaguta. Po raz kolejny na drugim stopniu podium uplasował się obrońca tytułu mistrzowskiego - Leon Madsen. Na trzeciej lokacie zawody zakończył Bartosz Smektała.

Guestrow ponownie znalazło się w kalendarzu TAURON SEC w 2021 roku. Roczna przerwa była spowodowana pandemią COVID-19, która sprawiła, że wszystkie rundy zmagań w 2020 roku odbyły się w Polsce. Przed rokiem najszybszy był Piotr Pawlicki, który w biegu finałowym dojechał do mety przed Leonem Madsenem, Patrykiem Dudkiem oraz Bartoszem Smektałą.

Spośród tegorocznej stawki cyklu, najlepsze doświadczenia ze specyficznym obiektem w Guestrow ma Leon Madsen. Duńczyk stawał na podium w ostatnich trzech rundach organizowanych właśnie na tym torze. Co więcej, po ostatnim zwycięstwie w Rybniku będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.

Druga runda TAURON Speedway Euro Championship 2022 odbędzie się 6 sierpnia w Guestrow.

Czytaj także:
Mieszka przy granicy z Polską. Mówi o niepokojących zmianach
W Motorze Lublin zawrzało! Maksym Drabik musiał się tłumaczyć

Komentarze (0)