Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Zawieszony junior Wybrzeża zabrał głos. Chce rozwiązania kontraktu z winy klubu!

Marcel Krzykowski z kontraktem w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk wiązał duże nadzieje. Tymczasem sezon kończy on w atmosferze mocno napiętej i ze statusem zawodnika zawieszonego. Żużlowiec wydał oświadczenie.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Marcel Krzykowski WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Marcel Krzykowski
Próżno szukać od jakiegoś czasu Marcela Krzykowskiego na żużlowych torach i wszystko wskazuje na to, że sezon 2022 dobiegł już dla niego końca, bowiem kilka dni temu został on zawieszony przez Zdunek Wybrzeże Gdańsk (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

I nie wygląda na to, aby sytuacja miała ulec zmianom. W mediach społecznościowych żużlowiec wydał oświadczenie, w którym pisze o rozpowszechnianiu przez klub GKŻ Wybrzeże nieprawdziwych informacji na jego temat, które godzą w jego dobre imię i które mogą rzutować na jego przyszłość.

Za pośrednictwem social mediów wystosował on prośbę o zaprzestanie medialnej nagonki na niego przez... członka zarządu klubu, Mariusza Kędzielskiego.

ZOBACZ WIDEO Marek Kępa: Kluby powinny sobie radzić bez KSM

"Podkreślenia wymaga sytuacja, że atak klubu na mnie rozpoczął się dopiero od momentu złożenia przeze mnie do Polskiego Związku Motorowego pisma z prośbą o rozwiązanie mojego kontraktu z winy klubu z uwagi na nieregulowanie od kilku miesięcy wymagalnych zobowiązań kontraktowych na moją rzecz, zwłaszcza tych, które miały mi pozwolić na rzetelne przygotowanie się do sezonu 2022. Wcześniej nasze relacje nie były tak napięte a miałem wrażenie, że były oparte na wzajemnym zrozumieniu" - czytamy w dalszej części obszernego wpisu.

Wychowanek Śląska Świętochłowice sprostował również kilka informacji, które zostały przekazane przez klub, a dotyczą wypełnienia jego kontraktu. Zawodnik odniósł się m.in. do absencji w meczu 14. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej, w którym, jak wytłumaczył nie pojechał, bowiem nie dostał powołania. Żużlowiec zaprzeczył także tematom związanym z założeniem własnej działalności, czy podpisywania z klubem umowy zlecenie.

Na jaw wyszły zaległości finansowe względem zawodnika, które datowane są już na początek kwietnia. Dowiedzieliśmy się również, że żużlowiec zgłosił do Polskiego Związku Motorowego wniosek o rozwiązanie jego kontraktu z winy klubu znad morza.

Poniżej pełna treść oświadczenia zawodnika dostępna również w jego mediach społecznościowych.

"W związku nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi przez klub GKŻ Wybrzeże w mediach, godzącymi w moje dobre imię, a które mogą rzutować na moją dalszą przyszłość nie tylko sportową zwracam się tą drogą z prośbą do władz klubu GKŻ Wybrzeże o zaprzestanie medialnej nagonki na mnie przez Członka Zarządu Klubu Mariusza Kędzielskiego oraz o podawanie prawdziwych, rzetelnych i opartych wyłącznie na faktach informacji dotyczących sporu z Klubem GKŻ Wybrzeże.
Podkreślenia wymaga sytuacja, że atak klubu na mnie rozpoczął się dopiero od momentu złożenia przeze mnie do Polskiego Związku Motorowego pisma z prośbą o rozwiązanie mojego kontraktu z winy klubu z uwagi na nieregulowanie od kilku miesięcy wymagalnych zobowiązań kontraktowych na moją rzecz, zwłaszcza tych, które miały mi pozwolić na rzetelne przygotowanie się do sezonu 2022. Wcześniej nasze relacje nie były tak napięte a miałem wrażenie, że były oparte na wzajemnym zrozumieniu.

Jednocześnie chciałbym sprostować kilka nieprawdziwych informacji - przekazanych mediom przez klub - a dotyczących wypełniania mojego kontraktu, naruszenia dobrego imienia i wizerunku Klubu czy też rzekomego złego zachowania względem klubu.

Przede wszystkim nieprawdą jest, abym miał odmówić startu w meczu XIV kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Prawdą jest natomiast, iż nie wystartowałem w meczu z uwagi na brak otrzymanego powołania do startu w meczu ze strony Klubu.
Nie jest także prawdą, że miałem obowiązek założenia własnej działalności, czy podpisywania z klubem umowy zlecenie, obowiązywał mnie bowiem podpisany przez obie strony kontrakt, na podstawie którego Klub zobowiązany był do regulowania należnego mi wynagrodzenia. Tym samym mija się z prawdą stwierdzenie Mariusza Kądzielskiego jakobym chciał, aby klub wypłacił mi pieniądze „na czarno”, „pod stołem”, by musiał wypłacać mi apanaże nie ozusowane, nieopodatkowane.

Nie jest też prawdą, że na prośbę PZM-ot nie chciałem polubownie załatwić sporu z klubem. Raz jeszcze podkreślam, że mając na celu polubowne rozwiązanie sporu z Klubem, którego barwy reprezentuję, wielokrotnie podejmowałem rozmowy dotyczące wypłacenia mi zaległych, wymagalnych należności wynikających z treści kontraktu z dnia 14.11.2021 r. Do chwili wystosowania do Klubu pierwszego wezwania do zapłaty (w dniu 07.04.2022 r. drogą mailową), relacje pomiędzy mną a Klubem były poprawne. Jak wskazuje treść odpowiedzi Mariusza Kędzielskiego, którą dołączyłem do wniosku, tj. mail z dnia 07.04.2022 r., Klub potwierdził, iż posiada wobec mnie zaległości finansowe. Co więcej, Klub uznał swą winę za bezsprzeczną i wskazywał, że zaległość zostanie z pewnością uregulowana, a Klub traktują ją priorytetowo. Wobec tych deklaracji niezrozumiałe było i jest nadal niezrozumiałe wskazywanie przez Klub jakobym nie chciał podejmować mediacji z Klubem.

Z uwagi na fakt, że sport, który kocham i który mam przyjemność uprawiać wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich wydatków, z uwagi na bezczynności Klubu w zakresie jakiegokolwiek uregulowania należności wobec mnie, koniecznym stało się wystąpienie przeze mnie w pierwszej kolejności z wezwaniem do zapłaty, a wobec braku reakcji i na tą próbę polubownego rozstrzygnięcia sporu, z wnioskiem do Polskiego Związku Motorowego o rozwiązanie kontraktu z winy Klubu.

Co ważne, mimo zaległości klubu wobec mnie i spowodowanych tym moich problemów finansowych, zawsze starałem się być przygotowany do treningów i zawodów najlepiej, jak to było możliwe. Niestety, od momentu gdy poinformowałem o zaległościach PZM, nie byłem już wystawiany do składu, nawet gdy na treningach wygrywałem rywalizację z pozostałymi juniorami. Wyjątkiem były tylko mecze, w których brakowało kontuzjowanych zawodników z podstawowego składu i wystawiano mnie pod "ósemkę".

Jest mi przykro, że w tak młodym, nastoletnim wieku, u progu życia i tak naprawdę na starcie mojej przygody ze sportem żużlowym zostałem bezpodstawnie zawieszony w prawach zawodnika a Klub w nieuzasadniony sposób przekazuje publicznie, za pomocą mediów, nieprawdziwą wersję sporu, nie przedstawiając przy tym wersji mojej, zwłaszcza w zakresie jego genezy".

Czytaj także:
Marek Cieślak potwierdza zainteresowanie ze strony pierwszoligowca
Junior Arged Malesy mówi o porównaniach do jednej z legend

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (22)
 • Grażyna Żaczek Zgłoś komentarz
  Uwazam że młody pisze prawdę ,W Wybrzeżu w zarządzie sam krętasy.Tak jak kiedyś Polny, teraz inne cwaniaczki.
  • Czarny Żniwiarz Zgłoś komentarz
   Koleś odwraca kota ogonem.
   • JARASS Zgłoś komentarz
    Do autora.Na przyszłość,wezwanie do zapłaty nie wysyła się na maila,tylko listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.(wiem bo sam to przerabiam) Jest to podstawą w przypadku pozwy
    Czytaj całość
    sądowego. Trzymaj się młody.
    • dagomir Zgłoś komentarz
     Tak się niszczy w Wybrzeżu juniorów. Swoich nie wychowują i innym rzucają kłody pod nogi, a później olaboga Zunek płacze w wywiadach jacy ci juniorzy drodzy, kiedy chce ich wyrwać z
     Czytaj całość
     macierzystych klubów. Najlepiej chciałby za Bóg zapłać z wyposażeniem sprzętowym i kieszonkowym za punkty. Gollob daje w tv wskazówki Jóźwiakowi jak ma szkolić, ale jak ten menago Wybrzeża ma to robić skoro sam nie potrafi pojechać ślizgiem, o jakiejkolwiek technice nie wspominając. A jakiegokolwiek trenera z prawdziwego zdarzenia w Gdańsku ni ma.
     • Gigant0502 Zgłoś komentarz
      Dziwne to oświadczenie. Użył kilkanaście określeń, jak to klub zalega mu z pieniędzmi od początku sezonu, pytanie czy tła jest naprawdę, czy tylko ma nadzieję że użycie takiego
      Czytaj całość
      stwierdzenia dużo razy sprawi że tak jest naprawdę... Nie mniej jednak jak najszybciej należy pozbyć się z klubu rudego. Pamiętam go jak sprzedawał kalendarze na stadionie, od zawsze miał parcie na kasę i dojścia w klubie. Wiadomo, że rude to fałszywe...
      • Poldi Zgłoś komentarz
       Wybrzeże w tych tematach jest nie do ruszenia. Prezes jest kolegą pana Zbigniewa z Grudziądza, który to zasiada w GKSŻ.
       • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
        Ja tam widzę niezły ...bałagan.
        • Mistrz Kolejorz Zgłoś komentarz
         Zaległości finansowe od kwietnia ?
         • Jolo Jolero Zgłoś komentarz
          Niestety Kedzielski,to wrzut na dupie do wyeliminowania.
          • tomas68 Zgłoś komentarz
           Ech te mieszanie rodziców, działaczy ,sztabu. Palemka rośnie w miarę krzepnięcia.
           • Drogi Zgłoś komentarz
            Nie daj się młody. Walcz o swoje. Pseudodziałacze won!
            • szakal44 Zgłoś komentarz
             Oddaj Kevlar do Opola.
             • ADAM GKS Zgłoś komentarz
              Wiele razy było poruszne w śród kibiców jak pan Kędzielski niszczy atmosferę w tym klubie
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×