Żużel. Głośny transfer, ale też nieoczekiwane problemy. Zmiany w GKM-ie

ZOOleszcz GKM Grudziądz w przyszłym sezonie będzie chciał kolejny raz powalczyć o upragniony awans do fazy play-off. W realizacji tego celu pomóc ma m.in. Max Fricke, który po roku przerwy wraca do PGE Ekstraligi.

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Krzysztof Kasprzak w białym kasku WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak w białym kasku
Mają: Nicki Pedersen, Frederik Jakobsen, Norbert Krakowiak, Kacper Pludra, Wiktor Rafalski, Kacper Łobodziński, Seweryn Orgacki, Kacper Warduliński

W przyszłym sezonie do ścigania po kontuzji wróci Nicki Pedersen, który nadal będzie reprezentować barwy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. To dobra informacja dla kibiców "Gołębi", bowiem Duńczyk gwarantuje solidne zdobycze punktowe i w 2023 ponownie powinien być liderem drużyny. Grudziądzanie mogą cieszyć się również z tego, że w zespole pozostanie Norbert Krakowiak, który sukcesywnie się rozwija i w kolejnym roku może być jednym z najlepszych zawodników na pozycji U24 w PGE Ekstralidze.

Ponadto w GKM-ie karierę kontynuować będzie Frederik Jakobsen. Duńczyk w minionych rozgrywkach kilkukrotnie pozytywnie zaskoczył i wydaje się, że może on regularnie punktować na przyzwoitym poziomie. Działacze i fani liczą również na progres formacji młodzieżowej, której liderem będzie Kacper Pludra.

ZOBACZ Było blisko transferu Holdera do Cellfast Wilków! "Władze Unii wstrzymały oddech"

Przychodzą: Max Fricke, Mateusz Szczepaniak

Sprowadzenie utalentowanego Australijczyka to transfer, na który w Grudziądzu czekano od dawna. Fani i działacze wierzą, że 26-latek zrobi kolejny krok do przodu i wcieli się w rolę jednego z liderów drużyny, co pozwoli GKM-owi bić się o fazę play-off.

Drugi transfer nie był planowany i oczekiwany, natomiast klub awaryjnie musiał poszukać polskiego seniora ze względu na odejście Krzysztofa Kasprzaka.

Odchodzą: Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak, Miłosz Wysocki, Emil Breum

Po zakończeniu sezonu oficjalnie dowiedzieliśmy się, że klub nie będzie kontynuować współpracy z Przemysławem Pawlickim, który postanowił przenieść się na zaplecze elity, zasilając szeregi Stelmet Falubazu Zielona Góra.

Niemiłą niespodziankę grudziądzkim działaczom sprawił natomiast Krzysztof Kasprzak, który miał pozostać w drużynie, jednak skusił się na ofertę Cellfast Wilków Krosno, czym skomplikował plany klubu. Ponadto do Zdunek Wybrzeżea Gdańsk na stałe trafi Miłosz Wysocki, a Emil Breum ponownie będzie reprezentować barwy SpecHouse PSŻ-u Poznań.

Braki: solidny polski senior

Krzysztof Kasprzak nie gwarantował regularnych występów na wysokim poziomie, a jeszcze ciężej może być o to w przypadku Mateusza Szczepaniaka, który w minionym sezonie startował w barwach Cellfast Wilków Krosno, będąc szesnastym najskuteczniejszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi.

W elicie poziom jest wyraźnie wyższy, a zawodnikowi, który nie był topową postacią na jej zapleczu, może być naprawdę ciężko o zdobywanie wielu punktów.

Zobacz także: Coraz głośniej o fali bankructw. Mówią o tym nawet władze rozgrywek
Zobacz także: Żużel. Skład Stali Gorzów nie jest jeszcze zamknięty. Prezes zdradza, kim interesuje się klub

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×