Żużel. Wielki powrót do Częstochowy. Nowy klub z Piły odsłania kolejne karty

Transfer Maksyma Drabika do Włókniarza Częstochowa był jedynym ogłoszonym tego dnia w PGE Ekstralidze. Większy "ruch" panował w niższych klasach rozgrywkowych.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Maksym Drabik
Z samego rana piątym seniorem w kadrze na przyszłoroczne rozgrywki pochwalił się Optibet Lokomotiv Daugavpils. Umowę z klubem przedłużył wychowanek, Daniił Kołodinski. Więcej TUTAJ.

Pod koniec okienka transferowego kibice w Pile dowiedzieli się, że w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej w przyszłym roku przystąpi nowy twór - KS Polonia Piła. W niedzielę klub potwierdził kontrakty z Piotrem Gryszpińskim (więcej TUTAJ) i Danem Gilkesem (więcej TUTAJ) którzy dołączyli do ogłoszonych wcześniej Artura Mroczki i Marcina Jędrzejewskiego.

Kontraktem "warszawskim" z Unią Tarnów związał się Tero Aarnio. Fin na podobny ruch zdecydował się w ubiegłym roku, jednak jeszcze przed sezonem zmieniono warunki umowy i stał się on pełnoprawnym członkiem zespołu. Więcej TUTAJ.

Barw klubowych nie zmieni także Kacper Grzelak. Wychowanek klubu z Ostrowa spróbuje pomóc Arged Malesie w powrocie do PGE Ekstraligi. Jest on czwartym juniorem w kadrze. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ Magazyn PGE Ekstraligi. Staszewski, Cegielski i Świsłowski gośćmi Musiała

H.Skrzydlewska Orzeł ogłosił pozyskanie Timo Lahtiego. Co ciekawe Fin już zeszłorocznym okienku transferowym podpisał kontrakt z klubem z Łodzi, ale po tym, jak nie załapał się do podstawowego składu, został wypożyczony do Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Teraz taka opcja nie wchodzi w grę. Więcej TUTAJ.

Formalności zostały potwierdzone w Rybniku. ROW oficjalnie pochwalił się przedłużeniem kontraktu z Patrykiem Wojdyło, który razem z Krystianem Pieszczkiem tworzyć będą krajową formację seniorską. Więcej TUTAJ.

Maksym Drabik przedstawiony został jako nowy zawodnik Włókniarza Częstochowa. Tym samym 24-latek po raz pierwszy w PGE Ekstralidze reprezentować będzie barwy miasta, z którego się wywodzi. Więcej TUTAJ.

Dwie nowe twarzy dołączyły do Startu Gniezno. Mowa o Kacprze Gomólskim i Jesperze Knudsenie. Więcej TUTAJ.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×