Żużel. Polscy zawodnicy trenowali we Włoszech. Pomagał im były uczestnik Grand Prix

W niedzielę we francuskim Morizes odbyła się oficjalna inauguracja sezonu 2023 w Europie. Nim jednak doszło do zawodów w tym miejscu, to w Lonigo kolejni żużlowcy kręcili pierwsze kółka w tym roku.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Mateusz Tudzież przed Oliverem Berntzonem i Chrisem Holderem WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Mateusz Tudzież przed Oliverem Berntzonem i Chrisem Holderem.
Na obiekcie w Lonigo zameldowała się liczna grupa zawodników, która na co dzień zrzeszona jest z klubem MSC Abensberg. Ci jednak okazali się być gościnni na włoskiej ziemi i dzięki temu pierwsze kółka pokręcić mogło także dwóch Polaków.

Do Włoch udali się rybniczanie, Mateusz Tudzież (Texom Stal Rzeszów) oraz Jakub Martyniak (PSŻ Poznań). W ponad dziesięcioosobowej grupie znalazł się także Patrick Hyjek, który na co dzień ściga się jednak pod niemiecką flagą.

Pod przewodnictwem Martina Smolinskiego (Trans MF Landshut Devils) trenowali również m.in. Sandro Wassermann, czy przedstawicielka płci pięknej, Patricia Erhart, z którą rozmawialiśmy kilkanaście dni temu.

Martyniak za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował Smolinskiemu za wszelkie wskazówki, które mają zaprocentować w trakcie sezonu. Czytaj także: Jako nastolatkowie stawali na podium IMŚ. Nie każdemu udało się zrobić karierę Tyle mu wystarczyło, by przekonać do siebie mistrza Polski ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Dudek, Holder i Ferdinand gośćmi Musiała
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×