Żużel. Czwartek na torze. Włókniarz pojeździł u siebie. Motor, Stal i GKM za granicą

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Leon Madsen
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Leon Madsen
zdjęcie autora artykułu

Kolejne tory budzą się po przerwie zimowej. W czwartek po raz pierwszy w tym roku zawarczały motocykle w Częstochowie oraz w Ipswich. Kolejne jazdy odbyły się z kolei m.in. w Rybniku.

W czwartkowe popołudnie ponownie zawarczały motocykle w Rybniku. Tym razem Antoni Skupień miał do swojej dyspozycji nie tylko młodzieżowców, ale również Patricka Hansena oraz Jana Kvecha.

Z gościnności ROW-u skorzystali również Lars Skupień (kontrakt warszawski w zespole z Rybnika) oraz najlepszy junior globu, Mateusz Cierniak (Motor Lublin).

Inauguracyjny trening na własnym torze mają za sobą zawodnicy Włókniarza Częstochowa. Na północy województwa śląskiego zameldowali się m.in. Maksym Drabik, Kacper Woryna, Franciszek Karczewski, Kajetan Kupiec oraz pozostali juniorzy. Pojawił się również Espen Sola, który zdobywa punkty dla Włókniarza w U-24 Ekstralidze.

ZOBACZ WIDEO: Gleb Czugunow stracił miejsce w składzie. Jako przyczynę podał stan psychiczny i brak zaangażowania

Działo się też poza naszymi granicami. W Gorican kolejne okrążenia mają za sobą m.in. Matej ZagarSebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów). Po zimie kości rozprostowali również reprezentanci ebut.pl Stali Gorzów - Oskar FajferMateusz Bartkowiak i Wiktor Jasiński, tarnowianin z Unii Leszno, Janusz Kołodziej oraz Oliver Berntzon.

W Krsko pojawił się ZOOleszcz GKM Grudziądz. Na stadionie tamtejszego klubu do drużyny, która jeździła już w Nagyhalasz dołączyli Max Fricke, Gleb Czugunow, Frederik Jakobsen oraz powracający po banicji - Wadim Tarasienko.

Rosjanin z polskim paszportem przynajmniej na razie musi zadowolić się wyłącznie pojedynczymi sesjami treningowymi. Na start w lidze jeszcze długo poczeka. Towarzyszył im Krystian Pieszczek.

W Żarnowicy swoje zgrupowanie rozpoczął Motor Lublin U-24. Maciej Kuciapa może przypatrywać się prawie całej kadrze, a wśród trenujących byli m.in. nowi zawodnicy w kadrze, Bartosz Bańbor czy Jonatan Grahn. Gościnnie na Słowację udał się również Adrian Gała.

W czwartek po raz pierwszy na tor wyjechali również zawodnicy Ipswich Witches. Na popularnym na Wyspach Press & Practice Day pojawiła się cała drużyna z największymi jej gwiazdami - Jasonem Doylem i Emilem Sajfutdinowem na czele.

Czytaj także: Kobieta z kontraktem w klubie PGE Ekstraligi. Oto co mówi o historycznej chwili Kibice grzmią, że okradli go ze srebra. "Nawet nie widział tego wypadku"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czujesz głód żużla?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Tomek z Bamy
17.03.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czekamy na zdjecia Don Bartolo Czekanakiego z pierwszych jazd na Smoku;)