Sobota na torze. Żużlowcy na dobre wybudzili się ze snu zimowego

To był pierwszy tak mocno żużlowy dzień w sezonie 2023. Działo się naprawdę wiele, a warkot motocykli można było usłyszeć na trzech torach PGE Ekstraligi oraz czterech 1. Ligi.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Jonas Jeppesen WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jonas Jeppesen
Sobota była dniem, kiedy po raz pierwszy na tor wyjechali żużlowcy Fogo Unii Leszno. Piotr Baron wraz z toromistrzami dwoił się i troił, aby doprowadzić tor do stanu używalności i cel ten udało się zrealizować.

Na obiekcie im. Alfreda Smoczyka zameldowali się m.in. Janusz Kołodziej, Jaimon Lidsey, Chris Holder oraz wracający do macierzystego klubu Bartosz Smektała.

Trzeci dzień z rzędu treningi odbyły się w Częstochowie. Tym razem oprócz podstawowych zawodników Lecha Kędziory, pierwszy raz w tym roku na owal przy ul. Olsztyńskiej wyjechali zawodnicy z kadry U24 - Mitchell Cluff i Anton Karlsson.

Byli również goście, czyli Jonas Jeppesen oraz krajowa formacja H.Skrzydlewska Orła Łódź. Drużyna Marka Cieślaka na północy województwa śląskiego będzie trenować również w niedzielę.

ZOBACZ WIDEO: "To nie jest tak, że się mądrzę". Robert Lewandowski mówi o swojej roli w Barcelonie

W Toruniu trwa z kolei zgrupowanie KS Toruń U24, wobec czego Robert Sawina miał do swojej dyspozycji przede wszystkim tych, którzy będą walczyć o punkty w U24 Ekstralidze. Wśród nich m.in. bratanek Nickiego Pedersena, Bastian.

W sobotę miał się również odbyć trening we Wrocławiu, ale ostatecznie go odwołano ze względu na stan toru.

W pierwszej lidze tradycyjnie jeżdżono w Rybniku, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie zameldował się Krystian Pieszczek. Po raz pierwszy z kolei na swoje domowe owale wyjechali zawodnicy Enea Falubazu Zielona Góra, Abramczyk Polonii Bydgoszcz i Trans MF Landshut Devils.

Jeździli również za granicą. W sobotnie popołudnie kolejne okrążenia w Gorican kręcił Mateusz Świdnicki, któremu towarzyszył Eduard Krcmar. W Żarnowicy trwa z kolei zgrupowanie ebut.pl Stali Gorzów na którym to zameldowała się cała kadra, a również kilka nazwisk z kadry do 24. roku życia. W Krsko z kolei jeździli żużlowcy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz.

Ryk maszyn był słyszalny również na niemieckiej ziemi. Zgodnie z zapowiedziami Franka Mauera do Wittstock przyjechali m.in. bracia Jonatan i Gustav Grahn, Hannah Grunwald oraz Duńczycy, Michael Jepsen Jensen i Niels Kristian Iversen.

Sesję treningową zaliczyli także włoscy zawodnicy w Lonigo. Czytaj także: Otarł się o Grand Prix, a kontuzja mogła zabrać mu wszystko Rośnie kolejna utalentowana zawodniczka

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×