Żużel. Unia ma plan na zastąpienie Zengoty. Czy były rozmowy z Miesiącem?

Przesądzone jest, że Unia Leszno w najbliższym meczu będzie musiała sobie radzić bez Grzegorza Zengoty. Jak zatem klub zamierza zastąpić 34-latka? Wiemy też, czy Byki kontaktowały się z Pawłem Miesiącem.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Grzegorz Zengota WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Grzegorz Zengota
Sytuacja kadrowa Fogo Unii Leszno jest w tej chwili bardzo trudna. Aż trzech zawodników zmaga się z kontuzjami (tj. Chris Holder, Nazar Parnicki i Grzegorz Zengota) i tak naprawdę nie wiadomo dokładnie, kiedy wrócą do ścigania.

Po tym, jak urazów nabawili się Australijczyk i Ukrainiec, klub zdecydował się na transfer Adriana Miedzińskiego. 37-latek na poziomie PGE Ekstraligi nie jest tak naprawdę gwarantem żadnych punktów, co dobitnie pokazał ostatni ligowy mecz w Gorzowie. Kłopoty Unii jeszcze bardziej pogłębiły się po kontuzji Grzegorza Zengoty.

Wobec tego zaczęły pojawiać się domysły, czy leszczynianie zakontraktują kolejną nową twarz. Wiemy już, że takiego pomysłu nawet nie było i Unia w niedzielnym meczu z ebut.pl Stalą Gorzów da szansę młodzieżowcom.

W przestrzeni medialnej pojawiały się różne nazwiska potencjalnych kandydatów do wzmocnienia leszczynian. Sam Paweł Miesiąc otwarcie przyznawał, że jest zainteresowany jazdą w PGE Ekstralidze i gdyby tylko otrzymał ofertę, to bez zawahania podjąłby rękawicę (więcej ---> TUTAJ). Ostatecznie takowej się nie doczekał. Działacze Unii obrali inną strategię i zdecydowali, że postawią na młodszych zawodników, którzy obecnie znajdują się w kadrze.

Tym samym Paweł Miesiąc wciąż pozostaje bez klubu. Jak wynika z informacji WP SportoweFakty, do zawodnika nadal nie zgłosił się jeszcze żaden z prezesów, który byłby zainteresowany jego pozyskaniem. 38-latek musi się więc uzbroić w cierpliwość. Dodajmy, że Miesiąc w każdej chwili może związać się z którymś z klubów. Wszystko dzięki tzw. kontraktowi warszawskiemu, którym jest związany z Platinum Motorem Lublin.

Zobacz także:
Cellfast Wilki potraktowane ulgowo?

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Unia popełniła błąd, że nie zdecydowała się na transfer Pawła Miesiąca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×