Słynny polski sportowiec odnaleziony. Siedzi w więzieniu

Paweł H. na początku obecnego tysiąclecia uznawany był za jeden z największych żużlowych talentów, ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Nowe rewelacje na jego temat przekazał portal Eska Gorzów. H. w ostatnich dniach trafił do więzienia!

MM
Paweł H WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Paweł H.
Powodem pozbawienia wolności Pawła H. jest niepłacenie przez niego zasądzonych alimentów. Były żużlowiec trafił do zakładu karnego 23 maja i spędzi tam kilka najbliższych tygodni. Takie informacje w piątek podał portal Eska Gorzów. WP SportoweFakty potwierdziły te doniesienia u rzecznik prasowej Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim Lidii Wieliczuk.

- Paweł H. został skazany za niealimentację (art. 209 paragraf 1 kodeksu karnego) wyrokiem Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. z dnia 25 listopada 2021 na karę 4 miesięcy ograniczenia wolności tj. nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Postanowieniem z dnia 21 grudnia 2022 kara ta została zamieniona na 45 dni pozbawienia wolności, którą rozpoczął odbywać 23 maja 2023 - powiedziała rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Gorzowie, którą cytuje Eska Gorzów.

Były żużlowiec był uznawany za ogromny talent, co potwierdzał u progu swojej kariery. Wówczas zdobywał liczne sukcesy na polu juniorskim i wzbudzał zainteresowanie największych klubowych potęg na początku pierwszej dekady nowego tysiąclecia. H. był m.in. młodzieżowym mistrzem kraju, drużynowym mistrzem świata juniorów i brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów z 2007 roku.

Jego kariera nie potoczyła się jednak według oczekiwań. Paweł H. miał umiejętność pakowania się w kłopoty, co zaczęło przekładać się na jego wyniki na żużlu. Poza startami w macierzystej Stali Gorzów, reprezentował także barwy klubów z Tarnowa, Poznania, Gdańska, Rybnika oraz Krosna. Jeszcze w 2019 roku ścigał się dla ośrodka z Podkarpacia i wydawało się, że wychodzi na prostą.

Później jednak ślad po nim zaginął. Aż do teraz. Paweł H. obecnie ma 37 lat.

Czytaj również:
Kowalski walczy z urazem
Co z występem Grzegorza Zengoty w niedzielę?

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×