Żużel. Osłabiona Arged Malesa przerwie zwycięską serię Abramczyk Polonii? Czas na hit kolejki

Przed sezonem eksperci stawiali Abramczyk Polonię i Arged Malesę w gronie faworytów do awansu. Teoretycznie większe szanse dawano tym pierwszym. Gryfy są niepokonane na domowym torze, ale czy wygrają na nim piąte spotkanie z rzędu?

Bogumił Burczyk
Bogumił Burczyk
żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz
Od ostatniego spotkania Arged Malesy minęło dużo czasu. Ostrowianie ulegli w nim na własnym torze H.Skrzydlewska Orłowi. Mecz odbił się szerokim echem w środowisku i zdaniem wielu w ogóle nie powinien się odbyć. Zawodnicy zamiast między sobą, walczyli z torem w padającym deszczu.

O przełamanie będzie trudno

Tym razem zespół Mariusza Staszewskiego stawi czoła Abramczyk Polonii. Pierwotnie obie ekipy miały spotkać się najpierw w Ostrowie, jednak ze względu na zmiany w terminarzu, pierwszy mecz odbędzie się przy S2.

Dzięki temu podopieczni Krzysztofa Kanclerza i Jacka Woźniaka mieli więcej okazji, by dopasować się do swojego obiektu, a wszystko przez dwa domowe mecze rozegrane w krótkim czasie. W miniony czwartek bydgoszczanie pokonali Zdunek Wybrzeże, a już w niedzielę rozegrają kolejne spotkanie przed własną publicznością.

Menedżer Abramczyk Polonii po ostatnich zawodach przekazał optymistyczne wieści dotyczące stanu zdrowia Davida Bellego. Wiele wskazuje na to, że Francuz będzie gotowy do jazdy i wesprze swoją drużynę w starciu z Arged Malesą.

ZOBACZ WIDEO: Zachwycał jako junior, jako senior zaliczył zjazd formy. Piotr Baron o Bartoszu Smektale

To z pewnością złe informacje dla gości niedzielnego pojedynku. Trener Staszewski i tak ma utrudnione zadanie, bo w Bydgoszczy będzie musiał radzić sobie bez Francisa Gustsa. Łotysz złamał nadgarstek i z tego powodu czeka go dłuższa przerwa.

Ten duet znowu skradnie show?

Należy się spodziewać, że Abramczyk Polonia ponownie będzie mogła liczyć na świetną jazdę Wiktora Przyjemskiego. Wychowanek klubu znad Brdy jeździ w ostatnim czasie wręcz rewelacyjnie i w poprzednich dwóch spotkaniach zgromadził aż dwadzieścia siedem punktów z dwoma bonusami.

Na właściwe tory wrócił również Andreas Lyager. Duńczyk na początku sezonu potrzebował czasu, żeby dogadać się ze sprzętem, co się w końcu udało. Przeciwko Zdunek Wybrzeżu Lyager był o krok od kompletu, zdobywając 13 punktów z bonusem.

Blask odzyskuje również Kenneth Bjerre. Kibice Gryfów na pewno liczą też na lepszą postawę Daniela Jeleniewskiego, który w czwartek przegrał nierówną walkę z chorobą i zaliczył nieudany występ, a także Szymona Szlauderbacha. Zawodnik Abramczyk Polonii do lat 24 przeciwko gdańszczanom zaczął dobrze, jednakże słabł z każdym kolejnym biegiem.

Ma kto im udzielać wskazówek

W ostrowskim obozie również mają argumenty. Grzegorz Walasek jeździł przecież kiedyś z gryfem na piersi. Tobiasz Musielak i Oliver Berntzon są w stanie w większości spotkań wziąć ciężar wyniku na własne barki. Zespół wspiera jedna z najlepszych formacji młodzieżowych, napędzana obecnie przez Jakuba Krawczyka.

Młody i waleczny Matias Nielsen bez wątpienia również będzie chciał wtrącić swoje trzy grosze. Jest nadzieja, że hitowy pojedynek nie rozczaruje, a kibice zgromadzeni przy S2 zobaczą dobre ściganie.

Zwłaszcza że poprzedni mecz mógł przyprawić ich o mały niedosyt, bo nie doczekali się zbyt wielu mijanek (poza szalejącym Andreasem Lyagerem). A przecież bydgoski owal właśnie z nich słynie.

Składy awizowane:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

9. Daniel Jeleniewski
10. Szymon Szlauderbach
11. Kenneth Bjerre
12.
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Oliwier Buszkiewicz

Arged Malesa Ostrów:

1. Oliver Berntzon
2. Matias Nielsen
3. Victor Palovaara
4. Grzegorz Walasek
5. Tobiasz Musielak
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk

Początek spotkania: 4 czerwca (niedziela), godz. 14:00
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Krzysztof Guz
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz
Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek

Zobacz także:
Ostre słowa byłego prezesa o Rune Holcie. "Powinno się stawiać takich zawodników do pionu. Transfer to głupota"
Były prezes Abramczyk Polonii ocenia jej szanse na awans. "Zespół ma potencjał"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Abramczyk Polonia pokona Arged Malesę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×