Żużel. Pawełczak wygrał w Vastervik z rekordem toru. Komplet Polaków w finale SGP3

Zwycięstwem Maksymiliana Pawełczaka zakończył się drugi półfinał SGP3 w szwedzkim Vastervik. Reprezentant Polski zdobył 14 punktów. Awans uzyskał również Damian Miller.

Konrad Cinkowski
Na zdjęciu od lewej: Michał Sikora i Maksymilian Pawełczak Materiały prasowe / Róża Koźlikowska / Na zdjęciu od lewej: Michał Sikora i Maksymilian Pawełczak
Szwedzkie Vastervik jest areną zmagań o medale mistrzostw świata w klasie 250cc. Pierwszy turniej półfinałowy rozegrano w samo południe, a reprezentanci Polski - Filip Bęczkowski i Kacper Mania zameldowali się w finale SGP3.

Wieczorem o przepustki rywalizowali Damian Miller i Maksymilian Pawełczak. I obaj radzili sobie od początku wybornie, czego potwierdzeniem był fakt, że po trzech seriach startów, to właśnie oni byli na czele klasyfikacji.

Słabo w turniej wszedł obrońca trofeum, Mikkel Andersen, który przegrał w drugim biegu z Pawełczakiem. Głównym celem jednak na ten turniej było zebranie tylu punktów, żeby awansować do finału.

Ostatecznie zawody padły łupem Pawełczaka, który wygrał z dorobkiem czternastu punktów, a jak poinformowali dziennikarze ze Szwecji, z czasem 59,70 został nowym rekordzistą toru w Vastervik w klasie 250cc. Miller musiał zadowolić się piątym miejscem.

Finał SGP3 odbędzie się w piątek - 14 lipca na torze w Malilli. Serwis WP SportoweFakty przeprowadzi relację tekstową z tego turnieju.