Żużel. Finał mistrzostw Polski zawita do Świętochłowic! Znamy kalendarz IMP 250cc

Trzy rundy - dwie na torach pierwszoligowych i finałowa na obiekcie, który wraca do speedwaya po kilku latach. Tak będzie wyglądała rywalizacja o Indywidualne Mistrzostwo Polski 250cc.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
stadion Śląska Świętochłowice WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: stadion Śląska Świętochłowice
Indywidualne Mistrzostwa Polski w klasie 250cc wieńczą nam co roku rywalizację młodych zawodników do 15. roku życia. Nie inaczej będzie w tym roku.

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że we wrześniu zostaną rozegrane trzy finały o tytuł najlepszego zawodnika w naszym kraju. Na pewno doczekamy się nowego mistrza, bowiem w klasie 500cc ściga się już ten, który wygrał przed rokiem, czyli Szymon Ludwiczak.

Pierwsza runda tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się 19 września, a miejscem zmagań zawodników będzie łódzka Motoarena.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Krużyński, Lidsey i Dowhan

W kolejnych dniach rozegrane zostaną dwa kolejne turnieje - 26 września młodzież spotka się nad morzem, a cztery dni później (30 września) na drugim końcu Polski, a konkretniej na obiekcie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach.

Przypomnijmy, że przed rokiem oprócz Ludwiczaka na podium stanęli również Kacper Mania (2. miejsce) i Emil Maroszek (3. miejsce). Obaj w tym roku staną przed szansą poprawienia swoich rezultatów.

Czytaj także:
Jest mistrzem świata i mówi, że wciąż się uczy żużla
Zawodnik Tauron Włókniarza bezradnie rozkłada ręce po meczu z Motorem

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Maksymilian Pawełczak zostanie mistrzem Polski w klasie 250cc?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×