Żużel. Rybniczanie świetnie zastąpili Hansena. Byłe rekiny utrzymały Polonię w grze

Matej Zagar, Brady Kurtz i Patryk Wojdyło znakomicie zastąpili Patricka Hansena w pierwszym meczu półfinałowym ROW-u Rybnik z Abramczyk Polonią Bydgoszcz (49:41). Gości przy życiu utrzymały byłe rekiny, Mateusz Szczepaniak i Andreas Lyager.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Matej Zagar w kasku niebieskim, Patryk Wojdyło w czerwonym WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Matej Zagar w kasku niebieskim, Patryk Wojdyło w czerwonym.
Noty dla zawodników ROW Rybnik:

Matej Zagar 5. Trzy bardzo dobre biegi i trzy dobre - to bilans byłego zawodnika bydgoszczan. Ani razu nie przyjechał do mety bez zdobyczy punktowej. Był szybki na dystansie i w najważniejszym momencie udowodnił swoją wartość.

Brady Kurtz 5+. Był to prawie idealny występ w wykonaniu Australijczyka. W całym meczu stracił tylko dwa punkty na rzecz Szczepaniaka. Kolejny lider rybniczan, który w obliczu kontuzji Hansena pokazał najwyższy poziom.

Patryk Wojdyło 5. Wyższa forma jest u niego aż nadto widoczna. Do ostatniego biegu miał stracony tylko jeden punkt. Jednak ostatnia gonitwa nie poszła po jego myśli, bo dojechał do mety ostatni.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Witkowski uderza w żużlowców. "Zarabiają za dużo, to są łatwe pieniądze"

Patrick Hansen bez oceny. Stosowano za niego zastępstwo zawodnika.

Lech Chlebowski bez oceny. Nie wystartował.

Kamil Winkler 1. Nie pokonał żadnego rywala.

Kacper Tkocz 2-. Mimo groźnego upadku kontynuował zawody i w 12. wyścigu ograł Nowaka, który wygrał bieg młodzieżowy.

Jan Kvech 3+. Chyba nikt na drugim łuku nie potrafił nabrać takiej prędkości przy krawężniku jak Czech. Ten szarpał, walczył, ale nie był to udany występ, a szczególnie pierwszy i ostatni bieg.

Noty dla zawodników Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

Kenneth Bjerre 1. W obliczu kontuzji Przyjemskiego był to zawodnik z najwyższą średnia wśród bydgoszczan. Tymczasem prezentował się niczym junior, ogrywając jedynie młodzieżowca rywali.

David Bellego 2. Nadal Francuz jest cieniem samego siebie, a szczególnie na wyjazdach. Mimo że dorobek punktowy nie wygląda najgorzej, to w Rybniku pokonał tylko jednego seniora gospodarzy.

Szymon Szlauderbach 2-. Kolejny zawodnik bydgoszczan, który spisał się słabo. Po tym, jak pokonał Zagara pojawiła się nadzieja na udany występ, ale do niego ostatecznie nie doszło.

Mateusz Szczepaniak 5-. Zdecydowany lider gości, ale można się było tego spodziewać, w końcu to były zawodnik ROW-u. Indywidualnie wygrał trzy wyścigu, ale nie uniknął wpadki.

Andreas Lyager 4+. Występ podobny do Szczepaniaka, z tym, że indywidualnie wygrał ledwie jeden bieg. On również wykorzystał znajomość toru i stanowił o sile Polonii.

Olivier Buszkiewicz 3. Zrobił swoje, zdobywając trzy punkty na juniorach z Rybnika. Szczególnie udany był bieg juniorski, bo wraz z Nowakiem zwyciężyli podwójnie.

Bartosz Nowak 3-. Zastąpił Przyjemskiego i w biegu młodzieżowym zrobił to perfekcyjnie, bo dojechał na pierwszym miejscu. Później nie poprawił swojego dorobku, ale nie można mieć do niego żadnych pretensji.

Benjamin Basso bez oceny. Nie startował.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Przeczytaj także:
Prawdziwe fatum Betard Sparty Wrocław. Badania wykazały kolejne złamania
Zaskakujące zachowanie kibiców Polonii Bydgoszcz po porażce w Rybniku

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto awansuje do finału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×