Wyjątkowe trofeum dla Drużynowych Mistrzów Polski

Nowe podium to nie jedyna część ceremonii medalowej Drużynowych Mistrzostw Polski. Najlepszemu zespołowi sezonu 2023 PGE Ekstraligi zostanie wręczone także przechodnie trofeum - to wszystko 24 września we Wrocławiu.

WO
trofeum za wygranie PGE Ekstraligi Materiały prasowe / PGE Ekstraliga / Na zdjęciu: trofeum za wygranie PGE Ekstraligi
Od sezonu 2018 Drużynowy Mistrz Polski na żużlu jest nagradzany trofeum, na którego podstawie - po ostatnim biegu drugiego finałowego meczu - grawerowana jest nazwa klubu wraz z datą odniesienia sukcesu. Po dwunastu miesiącach mistrz posiadał będzie w swojej kolekcji replikę pucharu. Oryginał będzie zaś przekazywany kolejnemu triumfatorowi rozgrywek PGE Ekstraligi.

Trofeum przechodnie w PGE Ekstralidze mierzy 65 cm i waży 7,5 kg. Jeśli któryś z klubów najlepszej żużlowej ligi świata trzeci raz z rzędu wygra rozgrywki, to otrzyma je na własność. Będzie to również oznaczało nowe trofeum przechodnie do momentu, gdy kolejna z ekip trzykrotnie z rzędu wywalczy mistrzostwo.

Pierwsze z nich już znalazło właściciela - puchar trafił do Fogo Unii Leszno (za triumf w latach 2017-2019). Leszczynianie wygrali także w sezonie 2020, jednak passa została przerwana w 2021 roku przez Betard Spartę Wrocław. Z kolei w sezonie 2022 puchar wznieśli zawodnicy Motoru Lublin.

ZOBACZ WIDEO: Uderza w PZM i mówi o wstydzie. "Dlaczego to jest ukrywane?"

Zgodnie z regulaminem DMP na sezon 2023, zespoły, które zajmą pierwsze trzy miejsca po fazie finałowej, otrzymują również medale (złote, srebrne i brązowe) oraz pamiątkowe szarfy. Medale otrzymuje nie więcej niż 10 zawodników w drużynie, klub oraz pierwszy trener lub manager.

Mecze o medale w PGE Ekstralidze 2023:

23.09.2023 - sobota:

Mecz o 3. miejsce (rewanż): Tauron Włókniarz Częstochowa - For Nature Solutions KS Apator Toruń, g. 19:15, ELEVEN SPORTS 1 (40:50 w 1. meczu)

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Maciej Głód

24.09.2023 - niedziela:

Finał (rewanż): Betard Sparta Wrocław - Platinum Motor Lublin, g. 19:15, CANAL+ SPORT 5 (39:51 w 1. meczu)

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Czytaj także:
- Zapadła decyzja ws. "dzikiej karty". Wiemy, kto pojedzie w Toruniu
- Opony odpowiedzialne za wypadki? Polacy są gotowi stworzyć własny motocykl

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×