Żużel. W Ostrowie zorganizują Memoriał Tomasza Jędrzejaka. Nietypowy pomysł

Od samobójczej śmierci Tomasza Jędrzejaka minęło ponad pięć lat. Wkrótce hołd byłemu mistrzowi Polski oddadzą koledzy z toru. Memoriał będzie miał jednak nietypową formułę, bo odbędzie się jako turniej piłki nożnej.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Tomasz Jędrzejak WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Jędrzejak
Tomasz Jędrzejak zapisał się przede wszystkim w historii klubów z Wrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego. Jego samobójcza śmierć w 2018 roku wywołała szok w środowisku żużlowym. Kilka miesięcy później w stolicy Dolnego Śląska zorganizowano turniej ku pamięci byłego mistrza Polski, po czym zrezygnowano z kolejnych edycji zawodów.

Jednak już w dniach 25-26 listopada odbędzie się I Memoriał Tomasza Jędrzejaka - ustalił portal infostrow.pl. Późnojesienna data zawodów nie powinna dziwić, bo w tym przypadku nie mówimy o turnieju żużlowym, a piłkarskim. Zawody odbędą się w hali przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Zorganizuje je Stowarzyszenie Charytatywne SMS "Dajemy Nadzieję".

Wybór formuły turnieju piłkarskiego może dziwić, ale tylko tych kibiców, którzy nie poznali dobrze Jędrzejaka. Wychowanek ostrowskiej Iskry pasjonował się futbolem. Prywatnie był wielkim fanem Manchesteru United i przy okazji jazdy dla Belle Vue Aces w Wielkiej Brytanii starał się pojawiać na Old Trafford. Żużlowiec miał nawet swoją drużynę, która brała udział w rozgrywkach halowej piłki nożnej w Ostrowie.

ZOBACZ WIDEO: Rewelacyjna końcówka sezonu, ale i konieczność zmiany klubu. Co czuje Jarosław Hampel?

- Właśnie z racji tej drugiej pasji Tomasza Jędrzejaka postanowiliśmy zorganizować Memoriał Jego imienia w Ostrowie Wielkopolskim. Mamy na to zgodę rodziny nieżyjącego żużlowca, bo od tego w ogóle rozpoczęliśmy jakiekolwiek rozmowy. Chcemy, by w turnieju halowej piłki nożnej wzięło udział jak najwięcej klubów żużlowych, które przyjadą do nas i zagrają, by uczcić pamięć Tomka - mówi Łukasz Młynarczyk ze Stowarzyszenia Charytatywnego SMS "Dajemy Nadzieję", którego cytuje infostrow.pl.

Wiadomo już, że pod koniec listopada do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą zawodnicy takich ekip jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Arged Malesa Ostrów i Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

W piłkę na hali zagrają chociażby Mateusz Szczepaniak, Sebastian Szostak, Łukasz Sówka i Przemysław Tajchert. Prowadzone są też rozmowy z Maciejem Janowskim, choć należy pamiętać, iż kapitan Betard Sparty Wrocław doznał niedawno skomplikowanego złamania nogi i wiele zależeć będzie od postępów w jego rehabilitacji.

- Swoją drużynę wystawi także Oliver Berntzon. Spodziewany jest również Nicklas Porsing. Oczywiście, od początku ideą naszego Stowarzyszenia było pomaganie, nie inaczej będzie tym razem. Podczas całego wydarzenia, obecni będą wolontariusze, którzy będą prowadzić zbiórkę dla Filipka Wierzyka - dodaje Łukasz Młynarczyk.

W wydarzeniu udział wziąć mogą też lokalne drużyny. Organizatorzy memoriału czekają na zgłoszenia od wszystkich chętnych.

Czytaj także:
- Zmarzlik powinien obawiać się Lindgrena? Szwed czuje, że najlepsze jeszcze przed nim
- Pedersen nie traci nadziei. Ujawnił szczegóły rozmów z klubami

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×